Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Kornjaca Rade » 26 Avg 2019, 11:08

Heinz je napisao:Uskoro, hit na našem tržištu :)

https://passenger-car.tigar-tyres.com/p ... /tigar-as/
TIGAR ALL SEASON

Slika
Na sajtu nigde srpskog jezika niti podatka odakle je Tigar Slika

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 844
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od pegazbre » 26 Avg 2019, 11:16

Evo gde pise da je Tigar ima vec par meseci ako ne i vise od pola godine da se pojavila: https://www.kemoimpex.com/gume/automobi ... ode[]=TGNP&

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nexteen » 26 Avg 2019, 15:33

Moj vulkanizer je nedavno ugradio Tigar AS na Daciu Sandero , on kaze da ne sumnja da ce to biti dobra guma. Cak sta vise meni je rekao da ako prelazim do 10k km, 75% gradske , umerena voznja , jednom godisnje na more , on ne bi stavio nista vise od tog Tigra AS , u pitanju je Opel Corsa D 1.2 80ks .. Dobio sam ga sa letnjim Hankok Kinergy Eco 195/55/16 i extra su gume , no on kaze da bi po njemu bespotrebno bacio skoro 2-3k vise po gumi , Tigar AS 5300 vs Hankok AS 8500 , BF Goodrich 7500 ... Videcu jos sta mi je ciniti , prvo sam mislio neke kvalitetne polovne ali on kaze da to ni slucajno ne radim , sad me presaltao na razmisljanje o Tigru , Savu Adapto je opljuvao i rekao da ne uzimam , BF , Hankok itd su kako kaze dobre ali po njemu za mene nepotrebne , nisam vise pametan :uf:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od McGruja » 26 Avg 2019, 16:06

Pogledaj negde neki nezavistan test Tigra AS, pusti jednog vulkanizera

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od BigMazzy » 26 Avg 2019, 16:21

@nexteen
Kako to misliš kvalitetne polovne, msm ne ide u istu rečenicu.
Ponuda guma je veća nego ikada, trebalo bi da svako stavi novu gumu i koliko može da se ispruži.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od bozza1979 » 26 Avg 2019, 16:37

Prekratko je ta TIgar AS na trzistu da bi mogla da se adekvatno oceni. Na osnovu mog dosadasnjeg iskustva, uvek biram Savu pre Tigra.
Sava Adapto je vrlo dobra guma za tu klasu vozila. Premala je razlika u ceni izmedju Save i Tigra da bih eksperimentisao i davao im sansu.
Za Savu znam da valja, vozio sam je i na Feliciji, i Adapto na Cliu, i brat sad na 308 ima Adapto.
Sa Tigrom nisam imao lepa iskustva (pa ga zato i ne kupujem poslednjih 15 godina) :)

Mislim da taj tvoj vulkanizer voli malo vise da prica napamet nego sto bi trebalo :)

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od ljubitelj » 26 Avg 2019, 16:41

Ili pre prica u skladu sa provozijom koju dobija.
Potrosio 2 seta Save Adapto, gume perfektna i nikada nikakav problem u bilo kojim uslovima. Ide odlicno i po 20cm snega uzbrdo.

Jedino sto se brze trose, jedva 40.000km izdrzale do 3mm sare.

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nexteen » 26 Avg 2019, 16:54

Pa znas i sam da nijedna guma iz tog ranga nema test il ga bar ja nisam video .

Ma da su mi ove Hankok letnje u boljem stanju pa da mogu da istrce bar jos dve sezone mozda bi i uzeo sad zimske i celicne felne pa kasnije samo letnje a ovako bi sad trebao roku od pola godine dati preko 50k za tu opciju tj dva seta ali mi se te pare ne daju. Zato mi je AS neko resenje ali koje i gde je granica koja se treba povuci za ovakav auto i stil voznje po ravnici. Pretpostavljam da bi vecina vas rekla da je to Fulda , BF , Hankok recimo , a razlika izmedju seta AS Tigar vs neka od ovih je oko 100e , nije malo a opet da li vredi ta razlika.

To sto neka guma nema test ne mora nista da znaci , zasto ovo govorim , pa zato sto sam godinama visio po temema vezano za klimatizaciju i tu postoje Eurovent testovi koji se vrse i mozes videti sta koja klima daje itd , uglavnom su japanski brendovi. Medjutim ima korisnika koji su uzimali odredjene modele Midea , Gree itd , a koje su se u eksplataciji skroz dobro pokazale kod mnogih , znaci ne da nisu prvoklasne klime , moze se cak reci treca klasa , nema testova , a opet greju ko blesave i mnogi su zadovoljni. Znaci niti je prva klasa , niti je japanac , niti ima test , a eto ipak vise nego dobro rade posao.

Ovo sam sad naveo samo kao primer toga da ti testovi ne moraju biti sveto pismo , bar se tamo tako pokazalo a verujem da je to tako u svim oblastima. Nemoj pogresno da me razumes jer i ja vise volim kad nesto ima uradjen test, samo sam naveo primer da to ne mora nista znaciti.

Steta sto cemo mozda tek za godinu dana imati nesto vise inf o Tigru AS a ja sad moram preseci :glavomuzid:
Moze biti da vulkanizer prica napamet iako mi kroz pricu deluje kao da zna tematiku , ko ce ga znati. Proviziju ne dobija sigurno jer mi ni u jednom momentu nije nabacio uzmes tu i tu , cak sta vise rekao je da zne zna gde je taj tip uzeo Tigar AS i koliko ih je platio .

Moj starac ima neke Savine gume i kaje se sto ih je uzeo , ne znam koji je model ali su letnje koliko ja znam, ima i zimske Tigar i sa njima je prezadovoljan.

A sto se tice polovne a kvalitetne gume sam mislio na ono kad se uzme Michelin , Dunlop itd , kao malo presla , stara recimo 2 god a dobra sara itd , kao kvalitet je i moze jos da se voza. A ustvari ti o toj gumi nista ne znas sem mozda DOT-a koji pise , a da li je i koliko dobra ko ce ga znati , svasta rade s tim polovnim gumama.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 26 Avg 2019, 17:36

Tigar npr. otpadne na testu jer ne zadovolji na kočenju, odmah ga izbace. Zato ga nema po testovima.

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nexteen » 26 Avg 2019, 17:47

Jel u tim testovima ima i modela guma Tigra koji su proizvedeni nakon modernizacije i od kad je pod Michelinom ?

Ako je tako onda ne znam sta su dobili s tom modernizacijom i ulaskom pod okrilje Michelina :nemampojma:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 26 Avg 2019, 17:58

Slučaj je bio mislim u Auto Bildu pre koju godinu.
Uzmu npr 40 guma i prvo odrade test kočenja. Prvih 20 ostave za dalji test, ono đubre iz druge polovine odbace.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od srdjanyo » 26 Avg 2019, 20:37

srdjanyo je napisao:
26 Avg 2019, 09:08
BigMazzy je napisao:
srdjanyo je napisao:Fabia MK1 2004. Dimenzije guma 185/60/14.
Prelazimo godišnje do 12000,a ako plate dođu do 500 evra,biće i 15000 km. :rofl:
Šta kupiti:
- zimski set i letnji set TIGAR
- All season srednji ili visoki rang
- zimski i letnji set srednji rang?
Na posao se ide kolima 15 km + 4 km u proseku.
Hvala na odgovorima.
Letnji set može bilo koja mid range guma,nema tigar HP u toj dimenziji, inače njih. zimski može neka u tom cenovnom rangu al da je zimska guma. Bićeš miran 4-5 godina minimum. Jer ta dimenzija nije skupa za srednji rang guma. A viši rang AS guma je dva puta skuplji. Za 4 AS dobijaš set zimskih i set letnjih.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
Znači 2 seta guma srednjeg ranga?

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
Evo nekog mog izbora:

https://www.internet-prodaja-guma.com/b ... 40459.html

https://www.internet-prodaja-guma.com/b ... 41093.html

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 844
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od pegazbre » 26 Avg 2019, 20:57

Te dve gume kostaju vise nego jedna Michelin univerzalna ali ako se odluci za odvojene sezonske nisu los izbor.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od BigMazzy » 26 Avg 2019, 21:07

Letnju bih pre uzeo Matador Hektoru, hvale je dosta a i po specifikacijama je ok.
Zimska, možda Sava eskimo, proverena guma.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 26 Avg 2019, 22:36

@Nexteen, mislim da si ti vec odlucio, jer gledas u cenu tj. najjeftinije.
@srdjanyo, uzmi Matador Hectoru 3 letnju, zimsku moze Barum, Eskimo, Matador.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока



Odgovori