Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 21 Jan 2021, 10:02

Leto sasvim sigurno bolje izdrzi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 21 Jan 2021, 10:03

Udobija je, posto obe vozim na Puntu, i provereno zavrsava posao za nekoliko godina, bez da imas moralne dileme da zimsku vozis leti....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od NemanjaOOOO » 21 Jan 2021, 10:52

Eto mnogi pljujete winteru, ja sam je igrom slucajeva vozio dve zime i nemam rec zamerke, jednostavno naletila mi 4 komada 205/55/16 za 50eur,posle prodao sa felnama. Vozilo se i brze sa njima, i na zimovanja se islo, sve sto su ih lkudi pljuvali ja to nista osetio nisam ili mozda nisam imao prilike da osetim.

Pricam o staroj winteri, ne o ovoj novoj sari. Za nju mi je komsija vulkanizer rekao niposto jzimati, jeste da su ih oni zadnje dve sezone prodali u nenormalnim kolicinama, ali ne preporucujem.

A sad za prosli vikend kad je bio onaj sneg, vozio sam oktaviu na kleber quadraxer as, nekih 300 km, skroz lepo se ponasa.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od shandu90 » 21 Jan 2021, 10:58

Ja sam na corsi imao wintere, jedina mana je bila da su proklizavale na malko jacem gasu kad krenem sa semafora. Inace skroz ok, prosle Zlatibor bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od gavran » 21 Jan 2021, 11:02

Ja sam Winteru vozio dve zime, na službenom autu. Kupili smo bili dva nova ova Fiat Tipa, i prve zime smo im stavili Wintere, mislim odluka je tu bila u domenu šefa voznog parka, nisam ja tu ništa mogao da biram niti me je iko išta pitao. Prve zime se ona meni pokazala kao solidna guma, da kažemo da nisam imao nekih iznenađenja. Međutim ono što je interesantno, makar je moje iskustvo bilo takvo, da druge zime, iako nije bila vožena preko leta, to više nije bila ta guma. Ono spočetka dok je još bilo suvo vreme ili vlažno ali ne toliko hladno nije bilo neke razlike, međutim po kiši na niskim temperaturama, a posle i kada je sneg došao pa na matorom utabanom snegu, me iznenadila u par nekih na oko potpuno bezazlenih situacija da mi je unela priličan nespokoj. Posle toga sam je vozio kao po jajima i ako se ne daj bože nešto zamislim po nekom kišnom hladnom vremenu pa uđem malo brže u neku ozbiljniju krivinu, trgnem se onako i preseče me u stomaku da nisam preterao. Nisam bio miran kada sam vozio taj auto sa tim gumama po tim uslovima, svaka čast onima koji imaju drugačija iskustva.

Po meni, najiskrenije merilo nečijeg zadovoljstva nekom gumom je kada čovek, pre svega samom sebi, a potom i dugima odgovori da li bi tu gumu ponovo kupio i stavio na svoj auto da je vozi isti taj period. Ja bih tu Lassu, recimo, kupio ponovo i opet vozio 2-3 godine na ovom autu, iako svakako ima boljih guma, pa i ta Fulda Multicontrol koju sam imao pre ove i za koju se osećalo da jeste bolja guma. Ali kažem, mene malo dimenzija 215/60/R16 muči, u mid-range nema nekog izbora a to što ima je u proseku 50% skuplje za istu takvu gumu samo u dimenziji 205/55/R16, isti je slučaj i sa top-grade gumama, a to onda stvarno dobije, po meni, nerealno visoku cenu za jednu šesnaesticu. Šta je razlog tome ne znam, mislim one ni u tom nekom low budged segmentu nisu bile baš jeftine, ja sam jednu plaćao 8.000 (koliko sam svojevremeno plaćao Fuldu za prethodni auto u dimenziji 205/55/R16) ali su te cenovne oscilacije zbog te dimenzije nešto manje izražene i prihvatljivije. Znači pišem potpuno iskreno i otvoreno, ali opet ne bih želeo da budem pogrešno shvaćen. Cena jeste bila, i sada je, jedan od faktora odlučivanja, ali ne i u potpunosti presudan da bih je ponovo kupio da mi je na bilo koji dugi način unela nemir i nespokoj, i ne samo da je u tom slučaju ne bih ponovo kupio već bih je verovatno davno skinuo i bacio i priznao samom sebi da sam pogrešio i da će me to sada koštati više nego neki drugi izbor u startu i takva bih iskustva i preneo.

Winteru recimo, posle tog iskustva sa službenim autom, nikada ne bih kupio za svoj auto, odnosno ne samo kupio, ne bi ih vozio na svom autu u kojoj god opciji da dođem u njihov posed. Ali kažem, čast onima koji imaju drugačija iskustva. Možda je, što milosg kaže, i do samog tog Tipa, možda bi se na nekom drugom autu drugačije ponašale.

Sa Adaptom nisam imao iskustva.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od markoue » 21 Jan 2021, 11:03

Iz mog iskustva, Tigar je krs od gume. Godinama ga vozio, i zimske i letnje.

Sto se tice performansi po samom snegu, tu skoro nikad nisam imao problem. One imaju prilicno "jednostavnu" saru, i po mom iskustvu dosta dobro savladavaju sneg.

Ali sve ostalo, blagi uzas. Upravljivost na mokrom je katastrofalna. Na kocenju takodje.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 830
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Rolla » 21 Jan 2021, 11:28

+1 na snegu je ok ali sve ostalo katastrofa. A kada pogledamo klimu u zadnje vreme vozimo se svega par dana po snegu, mnogo vise se vozimo po vlaznom nego pod snegom.

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od markoue » 21 Jan 2021, 12:27

Upravo to. 90% vozaca ce imati zahtevan put za voznju mozda desetak dana u godini.

Mene je prosle godine zadesio uspon na Kop bas u nezgodnom trenutku. Bila je mecava, a napolju je bilo -15 stepeni. Opet je Tigar
izasao bez mnogo muke. To samo govori u prilog cinjenici da nije bas toliko los na snegu, koliko u ostalim uslovima.

Sto se mene licno tice, vise nikad Tigar. Trenutno vozim Savu hp2, a dogodine ce ici GY ili Michelin. :)
Сад му није ништа...

milosg
Postovi: 1480
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od milosg » 21 Jan 2021, 13:41

Ja sam sa Eskimo HP2 na Alfi 166 bio baš zadovoljan i po snegu i po mokrom.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od gavran » 21 Jan 2021, 14:17

Ja sam na prethodnom autu, pre nego što sam prešao na AS, imao Eskimo HP (prvi onaj) i isto nikad problem, super guma. Made in Germany čak bila.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
danijelk
Postovi: 76
Pridružio se: 24 Nov 2020, 09:53
Garaža: Opel Calibra 2.0 8V 1992.

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od danijelk » 21 Jan 2021, 14:45

Uzeo letos Sava UHP2 Intensa 215-45-17, isto su made in Germany, sto je svakako plus, a sto se tice Tigra, koliko para toliko i muzike, tj. malo :D

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 21 Jan 2021, 15:41

@ljubitelj, za glavu ti treba da skujes daske. Ima tu sta da se skuje, ali su falcevi losi.

Za ostalo potvrdjuju ljudi kojima pruzam uslugu vec 12godina, i to 80% istih ljudi koji se vrte i dovode svoje poznanike. Ne treba mi tvoja analiza, ti ne znas sam sa sobom da se dogovoris.

Nego, daj nam tezinu Volvo instalacije od 300kg i dpf u euro 2 motoru kod Pezoa! Ipak si ti inzenjer ili dipl. inzenjer.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od NemanjaOOOO » 21 Jan 2021, 15:46


markoue je napisao:Iz mog iskustva, Tigar je krs od gume. Godinama ga vozio, i zimske i letnje.

Sto se tice performansi po samom snegu, tu skoro nikad nisam imao problem. One imaju prilicno "jednostavnu" saru, i po mom iskustvu dosta dobro savladavaju sneg.

Ali sve ostalo, blagi uzas. Upravljivost na mokrom je katastrofalna. Na kocenju takodje.
Zasto si ih godinama vozio i zimske i letnje ako su toliki krs?

Od tigra sam vozio i letnju uhp,kada su se tek pojavile, presao sa njima nekih 35-40.000 i bacio, za tada 200eur za 4 nove gume 235/45/17. Zadovoljan kako su me sluzile.

Ali svejedno posle Tigar nikada nisam razmatrao kao opciju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od markoue » 21 Jan 2021, 18:00

Jednostavno nisam mogao da odvojim vise novca za bolje gume, bilo je precih stvari.
Сад му није ништа...

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od sasha015 » 21 Jan 2021, 18:21

markoue je napisao:
21 Jan 2021, 18:00
Jednostavno nisam mogao da odvojim vise novca za bolje gume, bilo je precih stvari.
Posteno i iskreno.
Svaka cast.

Odgovori