Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 27 Mar 2023, 11:36

Duvam na 2.0, fabrika kaze za letnje da idu na 2.0/1.9. Zimske za 0.1 bar vise, ako se dobro secam.

Proverio sam par puta, drze pritisak.

Nije strasano to, ali oko 50-60km/h bas se cuje onaj huk od sare (mozda huk nije prava rec, vise brum).
Ono sto je dobro na velikoj brzini se to ne povecava, vec je OK.

Mislim navikao sam se vec, ali eto to su im osobine.

PS. brz oporavak.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 27 Mar 2023, 13:40

ZeljkoBG je napisao:@hyundai_i30 nisam se raspitivao jer su relativno nove. I naravno da nema mnogo podataka/iskustva s njima. Prvo to je Henkokov rođak, pa sam se zato i opredelio. Nisam ih vozio dugo jer sam imao infarkt i mirujem. Nisam ni izmerio kolika je šara, taj podatak nemam. Kao što sam ranije pisao o mojim utiscima za Kleber AS tako ću pisati i o Laufennu.
Miselin i sve njihove gume su davno van mojih želja. Skoro uzeo auto s zimskom miselinovim gimama. Mogli su ladno jos 1-2 sezona ali sam poklonio gumaru. Baš zato ti auto poklizava na vlažnom, proklizavaju im sve gume.

@Bax čitam sve što si pisao o Matadoru. Bilo mi glupo da te pitam al aj sada cu. Da li ti pritisak u gumama onakav kako ti piše u knjižici od auta?
Jasno skroz, ja sam na Laufen gume gledao kao odnos Gree/Bergen u svetu klima recimo jer volim uvek da probam manje poznatog igraca velike firme. Manje poznati brednovi moraju da ponude nesto kako bi se probili, a da pritom to nije iskljucivo manja cena nego i nesto od kvaliteta...

Hankook AS sam ipak na kraju uzeo jer imam fenomenalna iskustva sa njihovim letnjim gumama i zato sto sam znao da cu dobar deo novca nadoknaditi od prodaje zimskih Riken (dobijenih pri kupovini auta) pa me ova investicija i finansijski dobro izasla.

U svakom slucaju, najbitnije da zavrsavaju posao, kakve god da su i kako god da se zovu, a evo i danas kada pada kisa ceo dan Hankook AS za svaku pohvalu. Necu vise da smaram sa njima iako sam pogledao i video da sam presao vrlo malo manje od 1000km do sada, pa se javljam kada bude neka ozbiljnija kilometraza.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 28 Mar 2023, 01:05

Gde nađe Bergen.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 07:13

Nalaze oni koji uopste znaju da su Bergen inverteri odlicni i da je Gree u pozadini svega toga i za sada su prezadovoljni tom kupovinom vec nekoliko godina .

Tako da i podrska za Laufen u svetu guma, ipak je Hankook glavni igrac u toj prici i trebalo bi da je kroz Laufen ponudio nesto cime ce izdvojiti svoj podbrend. Fora je samo sto se retki osmele da probaju, jer je svakako rizik - proizvodjac moze bas zbog toga sto ide na ime da proda i neki fuš i zato je relevantna samo recenzija onih koji probaju, po mogucstvu sto veceg broja recenzija jer nigde nema identicnih uslova koje svakodnevno trpe gume.

Ista filozofija ti je u bilo kojoj drugoj oblasti - kada je izasao Redmi Note, vecina se kao i ti pitala "gde ga nadje?", nebitno da li je u pitanju ironija, zezanje ili je ozbiljna neinformisanost, a par godina nakon toga Redmi ima vecu prodaju od Samsunga u Srbistanu i svaki drugi telefon je Redmi. Vecina ni ne zna da je to Xiaomi, da ne pricamo sto ljudi pojma nemaju da je BlackShark takodje Xiaomi kao top 3 najjacih gamerskih proizvodjaca...

U svakom slucaju, da ne idemo previse u offtopic, kolega ce verovatno kroz neko vreme imati tu cast da prvi prenese utiske o Laufen AS gumama i verujem da ce utisci biti pozitivni kada se pogleda odnos cena/performanse. Kao sto sam rekao, ja bih ih verovatno uzeo da u tom trenutku nisam imao varijantu da iskesiram vise za Hankook AS i da brzinski prodam zimske i na taj nacin me je Hankook AS set izasao veoma povoljno, jeftinije nego da sam kupio Laufen po trenutnoj ceni + sto sam godinama koristio Hankook letnje koje su za svaku preporuku.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 28 Mar 2023, 08:10

Bergen je brend domaćeg trgovca, a što se mene tiče trgovac je ranga STR Uvaljivač.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 08:29

Vec je offtopic i za polemisanje cemu nije mesto na ovoj temi...moze biti i STR "Singapur", nikad manji racuni za struju - grejanje i hladjenje bez greske nekoliko godina unazad, odlicna investicija

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 28 Mar 2023, 10:40

Ne vidim vezu između proizvodnje gume u svojoj fabrici, sa sklapanjem robe u tuđoj fabrici po narudžbini od delova sa police.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 10:53

Zasto se onda Apple proizvodi sklapaju u Kini, na Tajlandu, cak i u Severnoj Koreji, a bice fabrika i u Indoneziji itd...? To nisu Apple fabrike, one ne proizvode telefone, racunare, laptopove, pametne satove vec sklapaju postojece komponente. To su kineske fabrike koje rade po ugovoru sa Apple-om, uopste Amerikanci nisu vlasnici tih fabrika, tako da nema potrebe raspravljati o ovome... Samo Srbenda moze da proda fabriku strancu, a i svu okolnu zemlju, svi ostali rade po ugovoru dok im se to isplati uopste i imaju jak reciprocitet jer dobijaju dosta toga zauzvrat.

Ovde je sustina sta je dobar proizvod, a potpuno je nebitan proizvodjac na kraju krajeva ili ko i gde sklapa ako se proizvod pokaze kao dobar. Hankook se vec pokazao, ja cenim da ce i Laufen jer moraju da zadrze neki kvalitet i to je to. I dodatno ne mozemo da tvrdimo ni ti da je nesto lose, ni ja da ce biti ok ako nismo to nesto ni probali, to su samo nase pretpostavke.

Sve brendove koje sam pomenuo i za telefone i za klime i za gume (sem Laufena) sam probao i zato sam izneo svoje misljenje i iskustva i napravio neke paralele...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 28 Mar 2023, 13:05

Od Apple dobiješ podršku za nešto što se zove Apple, od STR Uvaljivač ne dobiješ podršku za pakerski proizvod koji se može zvati bilo kako.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 13:06

Da, zato imam 5 godina garancije na Bergen koju mi potpisuje Gree...ti najbolje znas jer si sve to vec koristio koliko vidim, pogotovo Gree i Bergen, Ili Hankook i Laufen

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Dare4x4 » 28 Mar 2023, 14:13

Kad spominjete Laufenn, ja imam njihove zimske LW71.
Slika
Nemam bitnih zamerki, osim što se čuju na nekoj određenoj brzini ali to primetim samo ja. Niko od saputnika nije primetio dok im nisam skrenuo pažnju. Posle par dana od montaže, ni ja više ne obraćam pažnju. Po snegu su se odlično pokazale, a vozio sam i po dubokom snegu gde uopšte nije bilo tragova pre mene. Uzeo sam ih zbog cene jer bile su daleko jeftinije od Hankook-a i nisam se pokajao. Tako da moj utisak je da Laufenn ne treba tek tako izbaciti iz razmatranja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 28 Mar 2023, 15:47

Ok. Kupujte i dalje kod STR Uvaljivač

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 28 Mar 2023, 16:38

Baš osećam neki gušt kad gledam ovako novu gumu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 16:46

Delim utisak, nema sta na slici guma izgleda vrhunski...

@Dare4x4 Drago mi je da si zadovoljan, za tu cenu da gume imaju solidne performanse i nema sta, dobra kupovina. Ne verujem da bi sa AS varijantom napravili neki zesci fail jer kad znaju da naprave dobru zimsku, sigurno su napravili i pristojnu AS gumu.

Znaci, opet podvlacimo odnos - cena/performanse



Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Poslednja izmena od hyundai_i30 u 28 Mar 2023, 16:46, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Dare4x4 » 28 Mar 2023, 16:47

Heinz je napisao:
28 Mar 2023, 15:47
Ok. Kupujte i dalje kod STR Uvaljivač Slika

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Kemoimpex

Odgovori