Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 09 Mar 2023, 08:54

Mozda su bile izduvane na placu?
Realno, to ne znaci puno ako nisi upoznat sa koriscenjem gume iz prve ruke.

Ili ukoliko ih masovno prodajete, i iste se vracaju sa istim simptomima na reklamaciju.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od AchtungDichtung » 09 Mar 2023, 11:15

Da se vratim na originalno pitanje: koja je realno razlika ako je dot 6 nedelja ili 10-12 nedelja?

Meni to nema nikakvog smisla, guma koja moze da bude i do 10 godina na autu ce da propadne za nekoliko nedelja u lageru?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 09 Mar 2023, 11:20

Michelin kaze gume nisu banane, posle 3 godine skladistenja, guma je u stanju nove gume i sremna u tom trenutku za 10 godina eksplatacije, znaci od trenutka montaze.
Sad uvek oni ostave kvakicu, i napomenu da je neophodno adekvatno skladistenje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

mia3
Postovi: 9
Pridružio se: 05 Feb 2023, 18:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od mia3 » 09 Mar 2023, 11:37

Lagano mi jedna prodavnica pise da ima navedeni model , dot je iz 10-e nedelje 2021. Na moje namerno postavljeno pitanje da li se dobija popust jer je stariji dot, rekli su mi NE. Prodaje se po punoj ceni, to je ista guma kao da je sada proizvedena, nova je pa je nova.

Generalno u nasoj drzavi ne postoji zakon, i svako radi onako kako smatra da treba, tj gleda svoj interes (dzep), makar drugom naudio.

Ne kazem da treba da kupim gumu iz dot 2023, ali generalno ne zelim da kupim gumu stariju od 6 meseci, i to je normalno za svakog s kim sam pricao u mom okruzenju. Ako placam punu cenu, necu da placam gumu koja je godinu i kusur dana stajala u magacinu. Svakako ne menjam gume na 2-3 godine, pa da mi je to nebitna stavka.

Otisao do jedne prodavnice koja prodaje iskljucivo gume, pitao za odredjen model, i kaze ima, eno ih napolju izlozene, na pitanje dal imate u magacinu primerke koje nisu izlozene napolju, dobio sam odgovor da se guma svakako koristi napolju, sta ce da joj fali? Znaci bahatost trgovaca je dostigla vrhunac u svakom pogledu.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od guzva » 09 Mar 2023, 16:24

Ja bas zbog toga sto se tako skladiste gume kod nas uvek gledam da guma ne bude starija od 6 meseci. Da dam nekom 50,60,70k a gume stare po 2,3god pa nisam lud. Jer za te 2,3 godine ko zna gde je sve to premestano i kako je stajalo i skldisteno. I sa ovim novim do 6 meseci ko zna gde je i kako bilo a kamo li za ove starije.
U prodavnici uvek prvo pitam "koje gume su vam sa novijim dotom" pa onda sve ostalo, ako nema dot koji mi odgovara izadjem i to je to nema ubedjivanja u opste niti rasprave.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Uroš S. » 09 Mar 2023, 17:20

Svako mora da ima svog mesara, psihoterapeuta, i vulkanizera. Onda nema tih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od maniaxxx » 09 Mar 2023, 17:27

Ja se ne zajebavam sa trgovcima,.samo direktno iz fabrike je dovoljno sveze za mene. Da je jos topla, ipak cu da je vozim 17 godina.. :mrgreen: .

Inace, nabavio sam premium contact 7 iz 2023, da zamenim ps4 iz 2021...videcemo kakve ce biti.

mia3
Postovi: 9
Pridružio se: 05 Feb 2023, 18:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od mia3 » 11 Mar 2023, 10:22

kleber quadraxer 3 , jel ima neko da prenese utiske kako je zadovoljan?
Ima li bolja AS guma u dimenziji 195/65 15, do 7.500din?

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 11 Mar 2023, 20:20

Recenzije kazu da ima i to vise puta pominjani Hankook jer je ipak visa klasa:

https://www.testgume.eu/vs/hankook-kine ... adraxer-3/

U Kemoimpexu su trenutno 7400 RSD za pomenutu dizmeniju koliko vidim, do skoro su bile 7100 RSD. Imam ove Hankook upravo tu dimenziju, zamenio pre nekih mesec dana i jos uvek skupljam utiske, za sada izuzetno precizne.

Svi koji su probali ove gume i javljali se ovde su bili zadovoljni, a ja se javljam sa detaljima nakon neke ozbiljnije kilometraze...

Vulkanizer koji mi ih je zamenio je takodje rekao da nema greske sa ovim tipom guma, a dobijas i 4 god. garancije jer spadaju u visu klasu guma.

Tesko da sem online recenzija neko ovde moze da ti kaze iz prve ruke jer tesko da je bilo ko probao oba modela, ali za ove novce parametri na papiru kazu da je Hankook najbolji izbor do 7500 RSD.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk




Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od shandu90 » 11 Mar 2023, 21:01

Ja cu ih najverovatnije resiti za zenomobil. Dodatni plus je to sto je ranije pazarila hankook pa zna jedino za njih. Ta kemoimpex garancija je dobra stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 11 Mar 2023, 21:10

Vec smo ovde u detalje diskutovali o tome, pored 4 godine garancije proizvodjaca koja je garancija samo na papiru, tj. od fabričkih oštećenja, za Hankook pomenuti Kemoimpex daje i dodatnu garanciju od oštećenja:

https://www.kemoimpex.com/garancija/usl ... -ostecenja

Registruje se u periodu od 7 dana nakon kupovne preko sajta i time ostvaruje ova dodatna garancija, koja je daleko praktičnija od fabričke garancije iako traje samo godinu dana od kupovine. Svakako je treba iskoristiti, jer prodavci cesto "nenamerno" zaborave da je pomenu pri kupovini kada najcesce istekne tih 7 dana i iako je i ova garancija dosta uslovljena, zasto je ne iskoristiti kada je vec na raspolaganju Slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



ZeljkoBG
Postovi: 92
Pridružio se: 07 Okt 2019, 12:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od ZeljkoBG » 26 Mar 2023, 14:41

Hteo sam Hankok AS na jesen ali zbog nekih problema morao sam da kupim sve 4. Uzeo rođaka https://www.kemoimpex.com/gume/automobi ... it-4s-lh71

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 26 Mar 2023, 18:47

Ja kada sam pitao ovde ljude prosle godine za taj model, rekli su mi da bezim od toga, a pitanje je zapravo ko je zaista vozio i probao ovaj model i samo on ti moze reci nesto sto je relevantno.

Ovako po ceni ne mozes da ocekujes ne znam sta, ali posluzice svrsi verovatno. Sigurno ih nisi uzeo bezveze, verovatno si se prethodno raspitao. Svakako napisi svoja iskustva posle neke ozbiljnije kilometraze. U zdravlju da sluze!

Sto se Hankook AS tice, za sada odlicne, po kisi se dosta dobro pokazale. Prethodne zimske Riken su mi proklizavale po mokrom kolovozu ili blagom mrazu koji je zeznutiji od jasno vidljivog leda (dakle, ne sakrivenog leda ispod sloja snega, vec vidljivog leda kad znas sta te ceka), jer mraz "ne vidis", samo proklizas pa sta bude... Na posao idem veoma rano i cak i sada je blazi mraz ujutru oko 6 recimo iako je prolece po kalendaru i ovako kad izadjes napolje u toku dana.

Voznja se sada cini veoma precizna, dobro nove su gume i to se i ocekuje, ali se oseca stabilnija voznja i jedina zamerka za sada je sto su dosta bucne, mada sam izvozio tek par stotina km i mislim da jos uvek nisam skinuo sav "povrsinski sloj" novih guma koji moze da potraje i par stotina kilometara voznje dok traje tzv. uhodavanje .

Posto su zimske Riken bile u dobrom stanju, prodao sam ih preko KP i time nadomestio deo novca prethodno ulozenog u set Hankook AS guma i za sada nakon prvih utisaka je ovo bila veoma dobra investicija.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk








Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 26 Mar 2023, 22:02

Ove Matador rade posao, ali i dalje su bucne na nizim brzinama, cuje se kotrljanje sare, i tvrde su na lezecim.
Ne osecam se vise nesigirno , valjda su se malo oljistile.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ZeljkoBG
Postovi: 92
Pridružio se: 07 Okt 2019, 12:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od ZeljkoBG » 27 Mar 2023, 11:27

@hyundai_i30 nisam se raspitivao jer su relativno nove. I naravno da nema mnogo podataka/iskustva s njima. Prvo to je Henkokov rođak, pa sam se zato i opredelio. Nisam ih vozio dugo jer sam imao infarkt i mirujem. Nisam ni izmerio kolika je šara, taj podatak nemam. Kao što sam ranije pisao o mojim utiscima za Kleber AS tako ću pisati i o Laufennu.
Miselin i sve njihove gume su davno van mojih želja. Skoro uzeo auto s zimskom miselinovim gimama. Mogli su ladno jos 1-2 sezona ali sam poklonio gumaru. Baš zato ti auto poklizava na vlažnom, proklizavaju im sve gume.

@Bax čitam sve što si pisao o Matadoru. Bilo mi glupo da te pitam al aj sada cu. Da li ti pritisak u gumama onakav kako ti piše u knjižici od auta?

Odgovori