Voznja po snegu

Sve vezano za gume i felne
borko
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Dec 2013, 21:47
Lokacija: pancevo

Voznja po snegu

Post od borko » 05 Dec 2013, 11:51

Pozdrav svima! Kupio sam Civic sedan 2008god pre nekih dva meseca i prvi sneg pre par dana kad je pao imao sam prvo iskustvo u takvim uslovima koje me je iznenadilo prilicno neprijatno. Auto mi je blago receno plivao po puto levo-desno i osecao sam se kao na brodu, nikad nisam ni priblizno nesigurniji bio u voznji no tad i iskreno drugi sneg mi se ne docekuje sa istim problemom !!! Imam napred dve savine zimske a nazad dve tigrove i sve cetiri su kao nove! Imam i pasata b6 2006god limuzinu koji sam vozio u jos gorim uslovima sa istim tim prednjim gumama gumama predhodne sezone i sve je bilo ok. Trap je centriran. Ako moze neko neki savet da mi da ili je imao sl.iskustvo bio bih zahvalan!

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Voznja po snegu

Post od ftj » 05 Dec 2013, 11:53

Jesu i te tigrove zimske?

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Voznja po snegu

Post od Gaginh0 » 05 Dec 2013, 11:56

Najbolje bi ti bilo onako laicki da te sto su napred stavis nazad, a napred kupis nove zimske, pa makar i Tirgove Winter1...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Voznja po snegu

Post od Ji 4Tze » 05 Dec 2013, 14:50

Zato se i stave bolje gume na zadnju osovinu.
Jel se palio VSA? Da nije bio ugašen?
Boringly average, but also perfect for school run mums

borko
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Dec 2013, 21:47
Lokacija: pancevo

Re: Voznja po snegu

Post od borko » 05 Dec 2013, 15:20

i zadnje gume su zimske, a prednje su skoro nove, 7mm sara. VSA mi je iskljucen stalno, nisam ga palio ?!

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Voznja po snegu

Post od Cp6uH » 05 Dec 2013, 15:23

misliš VSA nisi gasio, on je stalno upaljen koliko znam

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Voznja po snegu

Post od ivancho » 05 Dec 2013, 15:23

Koliko su stare te gume i prednje i zadnje?

borko
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Dec 2013, 21:47
Lokacija: pancevo

Re: Voznja po snegu

Post od borko » 05 Dec 2013, 15:37

kada pritisnem dugme VSA pojavi mi se crvena lampica na bordu, ako se to zove ukljuceno onda mi je iskljucen posto ne gori ta lampica inace! Sad sam gledao god guma al nemam pojma gde to pise nisam mogao da nadjem..

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Voznja po snegu

Post od Stjepa » 05 Dec 2013, 15:39

borko je napisao:Kupio sam Civic sedan 2008god pre nekih dva meseca...
Imam i pasata b6 2006god limuzinu koji sam vozio u jos gorim uslovima sa istim tim prednjim gumama gumama predhodne sezone
Ajde pod pretpostavkom da ću biti u startu shvaćen pogrešno, da ipak probam dati neku teoriju.

Ne juri mi se sad po netu koliko koji auto ima kg od ova dva gore, niti sad pokušavam da opljujem civic. Ali kada sam iz dosta ozbiljnijih vozila (da me sad ni reno banda ne shvati pogrešno) prešao u clia, ja sam na suvom, leti osećao samo takvu nestabilnost auta na auto-putu od bočnog vetra, na magistrali kad pretičem gabaritnije teretno vozilo. Sve ono što mi se sa "ozbiljnijim" vozilima nije dešavalo ni u približnoj meri. Na poznatim deonicam sam otkrivao kolotrage za koje nisam ni znao da postoje. Vremenom se navikao, pa i prestao da obraćam pažnju. Navikao se. Sećam se da su mi u startu neki vlasnici punta govorili kako baljezgam. Jednostavno stvar navike.

E sad recimo da me razumete šta hoću da kažem šta je "problem" sa civic-om.

Nešto isto kao kad iz kratkog vozila (recimo tog clia) pređeš za volan nekog karavana pa kažeš "al se oseća rad zadnjeg kraja u krivinama" i tripuješ da nešto nije ok sa tim deom vozila, počevo od guma, trapa...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Voznja po snegu

Post od Gaginh0 » 05 Dec 2013, 15:40

Ako je kao kod VW-a, onda kad gori lampica znaci da je iskljuceno...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

borko
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Dec 2013, 21:47
Lokacija: pancevo

Re: Voznja po snegu

Post od borko » 05 Dec 2013, 15:44

da i kod pasata ima to dugme i ne gori lampica dok ga ne pritisnem a nisam ga nikad ni koristio, znaci upaljen je i na hondi. Sto se tice kilaze ako sam shvatio malo pre poentu, honda je laksa nekih 150kg od pasata koga vozim 3godine, mislite da ta mala razlika u kilazi moze da mi uliva toliko nesigurnost kad sednem sad u hondu?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Voznja po snegu

Post od Ji 4Tze » 05 Dec 2013, 15:49

Da, pardon, VSA stalno radi, na dugme se gasi. I kad ugasiš upali se žuta a ne crvena?
Jesi proverio kočnice, možda zadnje malo zapeknu pa ne radi kako treba, ja sa sezonu starim winterama napred i novim goodyear ultragrip 8 nisam imao nikakvih problema sa stabilnošću.
Ove sezone sam ih rotirao pa su mi malo lošije nazad, baš ću da proverim kako se ponaša čim padne sneg :mrgreen:
Sećam se prošle godine da mi se aktivirao par puta kad sam baš testirao kako izgleda kad VSA koriguje i čini mi se baš tako i leluja i to prilično zbunjujuće deluje. Nisam siguran je l se palila lampica sem kad su proklizavali prednji točkovi.
Civic sedan je i lakši (1250kg) a dugačak pa se sigurno drugačije ponaša u vožnji.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Voznja po snegu

Post od Cp6uH » 05 Dec 2013, 15:51

borko je napisao:kada pritisnem dugme VSA pojavi mi se crvena lampica na bordu, ako se to zove ukljuceno onda mi je iskljucen posto ne gori ta lampica inace! Sad sam gledao god guma al nemam pojma gde to pise nisam mogao da nadjem..

Sija da bi te podsetio da ga uključiš kad obaviš radnju zbog koje si ga isključio ;)

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Voznja po snegu

Post od Stjepa » 05 Dec 2013, 16:01

borko je napisao:Sto se tice kilaze ako sam shvatio malo pre poentu, honda je laksa nekih 150kg od pasata koga vozim 3godine, mislite da ta mala razlika u kilazi moze da mi uliva toliko nesigurnost kad sednem sad u hondu?
Priznajem da 150kg razlike zvuči smešno za bilo kakvu razliku u običnoj, normalnoj vožnji, ali upravo je to ono na šta sam ciljao mojim postom.

borko
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Dec 2013, 21:47
Lokacija: pancevo

Re: Voznja po snegu

Post od borko » 05 Dec 2013, 16:04

honda je teska 1330kg ako se ne varam, a pasat nekih 1460kg. VSA kada sam pritisnuo na bordu mi je sijao crveno!? a zuto se pojavljuje u toku voznje protiv proklizavanja ako je to isto mada mislim da je to esp. Za te kocnice cu da proverim al koliko god laksi bio mnogo je plutao levo-desno i mislim da to ipak nije normalno, Ne znam dal treba proveriti amortizere, nemam ideja vise! Ajd ako nije problem nek neko proveri kad ugasis VSA dal gori zuta il crvena lampa, jer ako treba zuta, a meni gori crvena mozda je to znak da mi NE RADI VSA !!!

Odgovori