3 godine garancije na gume?

Sve vezano za gume i felne
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 3 godine garancije na gume?

Post od nidza » 10 Jan 2014, 19:12

To se zove flatspot. Nisam ni znao da može da se napravi na običnom automobilu koji se normalno vozi. ABS sprečava ovu pojavu.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: 3 godine garancije na gume?

Post od dag81 » 10 Jan 2014, 19:25

@dunx,
I auto ti ima Homologovane kocnice pa se desi da ne ukoce, pa udaris auto. Ili pregrejes kocnice pa sprzis plocice, ili kreces sa 5000rpm pa sprzis lamelu...
Na zalost to je neosnovana reklamacija, fizicko ostecenje i nema govora o reklamaciji.
Ja sam za ovih 5 godina imao 8 reklamacija. 5 osnovanih i resenih 100 ili 90%, jednu odbijenu a mislim da je bila osnovana i da je fabricka greska, jednu sa GY EG 16 pisao sam vec- odbijena, i jednu sto je baba deknula u rupu i pocepala gumu.
Tako da ti mogu reci da sve sto je bilo realizovano je bila fabricka greska i ja bih priznao. Ovu jednu za Mich dzipovsku isto bih priznao ali oni nisu, ovu za GY nisam pametan jer je cudno bilo i osnov i ponasanje.
Meni je u interesu da uvek kupac dobije movu gumu, ali kada se iz aviona vidi da je ispucaka jer je imala ekser npr. pa izvadjen a cak nije ni zacepljeno to mesto a usput i izgorela po unurasnjim bokovima( znaci votena izduvana xykm) . Klobuk a na alu felni ostalo crno od gume. Klobuk i kaze kako nije udario a kad skinemo tocak sa auta felna odvaljena (ulubljena)bas na tom mestu..
Tako da treba biti svestan svoje greske, kako sa gumama tako i drugim stvarima.
Sto ja volim da kazem i kad licno kupujem, bolje da mi garancija nikada netreba. Jer nekupujem robu da bih koristo garanciju.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11046
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: 3 godine garancije na gume?

Post od Bax » 10 Jan 2014, 19:43

Pa oni valjda redovno testiraju kocenje od 0-100 sa svakim gumama? Opet se sve svodi da je svaka guma cim se stavi na auto pod jakim opterecenjem i da si prakticno doprineo bilo cemu, sto joj fali... Zato mi i nije jasna papairna garancija na 3 godine. Ko je posle dve godine uspesno reklamirao gumu, ikad?

Kad sam se zalio da mi Wintere vuku, prodavac je rekao, eh da si ih odma dovezao, a ne posle par dana voznje.
Za one Firestone jos gluplje njih sam i dovezao odmah...

Za Micheline mi je rekao da je do trapa, i da dodjem kad budem menjao zimske i nista ni tad nisam uradio...

Sve ja razumem da neko zvekne gumu i sl, ali mi je besmisleno da se istice trogodisnja garancija na potrosni materijal, koji je od prvog dana non stop pod optetecenjem, po prirodi stvari...


Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 3 godine garancije na gume?

Post od maniaxxx » 10 Jan 2014, 20:01

Ja sam pre par godina reklamirao Fulde KM3, jer su tresle iako su bile više puta centrirane...to je bilo i jedini put da sam uočio bilo kakvu grešku na gumama.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: 3 godine garancije na gume?

Post od dunx81 » 10 Jan 2014, 21:32

dag,stoji to sve na neki nacin al stavi se u poziciju kupca.
Stavis novu gumu na nov auto, jednom zakocis na novom asfaltu i one se sjebu.

Kao "neadekvatna upotreba gume"...ne znam sta im je adekvatno ako kocenje od par sekundi u,da kazem, idealnim uslovima nije.
Na kraju krajeva u gar.listu stoje stavke kad sve garancija ne vazi pa neka onda ubace i to da svima bude sve jasno. Kad to procitam,ne kupim tu gumu i kraj.

Msm da u celoj prici snosim najmanji deo krivice a otresli su me kao blato sa cipele.

sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: 3 godine garancije na gume?

Post od NexT » 10 Jan 2014, 21:48

Reklamirao ja gume, mrtvu Fuldu, pa nista.
I dalje stojim iza toga da greska nije bila moja, vec je bila losa smesa ili su neko drugo sranje napravili. Auto se vozi na auto-putu normalnim brzinama, propisan pritisak, ispravan trap, a one pocele da se krune. Pritom, sve 4 potpuno isto.

Imam negde sliku kako je izgledala guma, samo ne znam kako da je nadjem.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: 3 godine garancije na gume?

Post od dag81 » 10 Jan 2014, 23:39

@dunx,
Pa i ja sam kupac gume isto apsolutno kao i ti, nema razlike kada je stavim na svoj auto.
Tako da nema sta da se stavljam u situaciju virtuelno.

I ja sam svojevremeno iskrivio felne, gume, ne znam ni ja sta ali vrckao je nov Yugo posle toga jer sam ga okrenuo pod rucnom sa nas cetvoricom u autu.
I sta aam trebao da idem na reklamaciju.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: 3 godine garancije na gume?

Post od dunx81 » 10 Jan 2014, 23:41

Nisi valjda onog plavog? :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: 3 godine garancije na gume?

Post od dag81 » 11 Jan 2014, 00:28

Belog, davno to bese.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Odgovori