Zadnja vuča gume

Sve vezano za gume i felne
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 23 Jan 2012, 13:28

Ma u pravu ste,kako je proizvodjac predvideo ,to treba i da se ispostuje.
Laki ,BMW nikad ne bih uzeo u obzir jer je na meti lopova,ima ih mnogo ,ne nudi ni priblizno opreme kao Lexus itd.. A i uletelo mi je nesto povoljno iz Nemacke :)
E Laki reci mi koliko ti znace gume zimske na zadnjoj vuci recimo kad je sneg ? Nisam nikad imao iskustva sa zadnjom vucom..

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Zadnja vuca gume

Post od Laki021 » 23 Jan 2012, 13:32

Znas kako, bila prednja ili zadnja vuca, tj zadnji pogon (kako moze nesto od nazad da vuce ka napred? :) ) zimske gume su obavezne, na svakom autu. Pitanje koliko znaci moze da postavi samo neko ko nije nikad vozio sa zimskim i letnjim gumama po klizavom terenu. Od kad sam prvi put probao zimske gume po snegu, sve mi se ukazalo :)

Takodje nemam ni direktnog iskustva sa zadnjim pogonom na snegu jer je moj auto 4x4 (i opet ni u ludilu ne bi vozio sa letnjim gumama zimi).

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zadnja vuca gume

Post od Floyd » 23 Jan 2012, 13:54

Sto rece Laki a ja da se nadovezem, zimske gume su zakon za voznju po snegu bio auto sa prednjom ili zadnjom vucom :)

Ja trenutno vozim auto sa prednjom vucom ali imam i malo iskustva sa zadnjom.
U principu nema problema za voznju po snegu uz dobre zimske gume i "laksom" nogom na gasu ;)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zadnja vuca gume

Post od Texonja » 23 Jan 2012, 20:39

Laki021 je napisao:(i opet ni u ludilu ne bi vozio sa letnjim gumama zimi).
Vozim ja, ali ja sam lud :presrecan:
Odlucio sam da ne kupim zimske gume i felne za ovu sezonu, vec da vozim Golfa kadgod je sneg ili poledica (a to je veci deo zime, kako sam ocekivao), a da uz to i pristedim Bimmera rizle i soli (prva mu je zima, pa mi nekako zao, iako znam da pre ili kasnije mora i da se izgrebe i da popase so), isto kao sto pre ili kasnije moram dati blizu 1000 eur za 4 felne i 4 zimske gume.

Medjutim, kako ove zime nema ni snega, a ni poledice, uglavnom njega i vozim. Na njemu je runflat Bridgestone, koji je ionako tvrd kao kamen i leti i zimi pa ni ne primetim razliku. Grip nije isti kao leti, jer tu i tamo ima mokrog asfalta, pa nikad ne mozes da budes siguran, ali nisam nijednom proklizao niti mi je nesto grandiozno pobeglo "dupe". Naravno, ono malo snega kad je bilo i ono malo poledice BMW nije video jer ga tim danima ne vozim.

Inace, da ne ispadne kako zastupam letnje gume zimi, naprotiv! Smatram da bi to trebalo uvesti kao obavezu i da nemam alternativu u vidu Golfa sa zimskim gumama, sigurno bih uzeo za BMW.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 23 Jan 2012, 22:17

Ma zimske gume su zakon bilo kog proizvodjaca ! :smesko:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zadnja vuca gume

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 09:39

half man je napisao:Ma u pravu ste,kako je proizvodjac predvideo ,to treba i da se ispostuje.
Laki ,BMW nikad ne bih uzeo u obzir jer je na meti lopova,ima ih mnogo ,ne nudi ni priblizno opreme kao Lexus itd.. A i uletelo mi je nesto povoljno iz Nemacke :)
E Laki reci mi koliko ti znace gume zimske na zadnjoj vuci recimo kad je sneg ? Nisam nikad imao iskustva sa zadnjom vucom..
Znace i na prednjoj,a na zadnjoj su obavezne! Kada su gume dobre,auto ce svuda izvuci bez ikakvih problema,osim gde je neutaban sneg dubine 30+ cm...
Razmisli i o kupovini manjih felni,moze da se isplati,pogotovo u narednom periodu... 17 je recimo dosta jeftinija od 18,nije mnogo ruzniji auto,a 16 je oko 3 puta jeftinija guma od 18,pa ti se isplati i te kako...

Moja fabricka dimenzija je 225/45 R17,a zimske sam stavio 225/50 R17... Imao sam 2 komada tih dimenzija i kupio 2 polovne da mi izdrze ovu zimu,pa sledecu da kupim sve 4 nove,da se ne zarobim u toj dimenziji... I to ne zato sto mi smeta nesto dimenzija,nego sto mi se ne svidja kako izgleda :)
Nemam nikakvih problema sa razlicitom dimenzijom,osim sto je auto malo meksi :) Osim sto su 2 runflat,pa mu ga dodje na isto,posto su tvrde kao kamen,ali su pozadi pa se ne oseti...
Ne bih stavljao uze gume iz cistog razloga sto ti onda viri felna,a nema potrebe unistavati je ako ne moras :)

Ne znam da li su na 18 i recimo na 17 ili 16 gumi sare iste dubine... Verovatno jesu,ali me bas zanima...


Inace,jesi li vozio taj Lexus? Ja sam vozio i vozio se na suvozacevom mestu i pozadi u IS220D i mogu odgovorno da tvrdim da je to jedan od 5 automobila koji su me najvise razocarali...
Mozda zato sto sam ocekivao da bude kao Mercedes,ne znam,ali bas sam se razocarao u svaku osobinu vozila.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 24 Jan 2012, 17:13

Svakako planiram da kupim celicne felne manjih dimenzija. Nisam se vozio,al znam ljude koji jesu i sad sam shokiran tvojim komentarom jer su ostali izuzetno dobri :) Ne sumnjam u kvalitet vozila ,pogotovo ako je u Luxury opremi 8-)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Zadnja vuca gume

Post od Laki021 » 24 Jan 2012, 17:16

Aj uzmi malo pa progooglaj, procitaj malo po lexus forumima pa ces mozda i da posumnjas u kvalitet. Auto je ogromno razocarenje, istina pre svega taj IS220D (za njega ljubitelji lexusa kazu da je najvece sr.. koje je lexus ikada napravio), benzinske varijante su znatno pouzdanije, al sta znam i dalje je to iza BMW 3, Merc C i Audi A4.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 24 Jan 2012, 17:30

Zato i ne uzimam mrtvi dizel 8-)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zadnja vuca gume

Post od Xepoj87 » 27 Jan 2012, 02:42

Ja nisam pricao o kvalitetu istog,vec o osecaju voznje,losem menjacu,katastrofalnom enterijeru,losoj ergonomiji,skucenosti,neudobnosti,aman bas sve me razocaralo,osim spoljasnjeg izgleda vozila...
Dok Laza nije pisao na drugom forumu o preoblemima na koje je naleteo dok je gledao kupovinu IS220D,ne bih nikada posumnjao u kvalitet Lexusa koji vazi za najkvalitetniji brand po mnogim istrazivanjima,cak i Hondu zajebao...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 28 Jan 2012, 20:51

Jel zna neko gde ima da se kupe polovne celicne ili alu felne za Lexusa ? :)

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zadnja vuca gume

Post od superboss » 28 Jan 2012, 21:49

Pa posto je lexus u stvari luksuzna toyota, mozda da se pogleda u nekome toyotinom servisu?
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 28 Jan 2012, 22:05

Mislis da imaju polovne ?

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zadnja vuca gume

Post od superboss » 28 Jan 2012, 22:34

Ah izvini, nisam pazljivo procitao...pa u om slucaju oglase delova za tojote.
Jesi li zvao trio npr(posto kontam da si gari :D), mozda oni mogu da ti kazu nesto?
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zadnja vuca gume

Post od half man » 28 Jan 2012, 23:26

Jesam gari :D E hvala za savet,zvacu ih u ponedeljak . :doubleup:

Odgovori