Run-flat gume

Sve vezano za gume i felne
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Run-flat gume

Post od Markoni » 19 Avg 2022, 11:50

Pa runflat ima jer nema rezervni točak niti set za reparaciju. Tako da je u problemu ako bude imao peh sa gumom ukpliko pređe na standardne. Inače svakako runflat prenosi više sile na samu felnu, e sad da li će mu pucati sa normalnim gumama to niko ne može da mu kaže. Svakako će smanjiti šansu za to. Pre bih rekao da je taj model felni loše konstruisan, kao što je BMW imao kod E9X.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Run-flat gume

Post od BRABUS » 19 Avg 2022, 12:09

Malo me je prosao hejt za RF gume, za godinu dana imao tri puta sraf u gumi, prvi put na uglu kad mi je pukl cela po obodu posle krpljenja i voznje od 1500km, a u zadnjih mesec dana dva puta pokupio srafove sa maticom i vozio do servisa lagano na krpljenje

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Run-flat gume

Post od nidza » 19 Avg 2022, 12:11

Puca mu 4ta felna jer on nije za takav auto sa takvim točkom. RoF može samo više da zaštiti felnu od obične gume, zar ne ?

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Run-flat gume

Post od Gazu » 19 Avg 2022, 12:17

Vladapetr je napisao:
19 Avg 2022, 11:35
To što mu se dešava ne znači nužno da je problem do gume. Nije do sad vozio tako mali profil gume pa da može reći "tamo mi nije pucala felna a ovde puca".
Da, to stoji.
Vladapetr je napisao:
19 Avg 2022, 11:35
Takođe, u saobraćaju je toliko nebaždaren da ja sa njim u auto ne sedam Slika pa je velika verovatnoća da bi za njega svaka kombinacija sa tako tankom gumom pravila problem.
Takoreći, te gume njemu prosto nisu dorasle.😆

Da, moguće i da vulkanizer nije siguran šta je, a da nema iskustva sa run flat gumama, pa mu se čini "to je garant do ove novotarije". Al dobro, to je meni sad zanimljiva tema pa pišem, iako nemam šta pametno da kažem.😁

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Run-flat gume

Post od dag81 » 19 Avg 2022, 15:00

BRABUS je napisao:Malo me je prosao hejt za RF gume, za godinu dana imao tri puta sraf u gumi, prvi put na uglu kad mi je pukl cela po obodu posle krpljenja i voznje od 1500km, a u zadnjih mesec dana dva puta pokupio srafove sa maticom i vozio do servisa lagano na krpljenje
Nije pukla zato sto je imala odgovarajuci pritisak. Ljudi se zanesu, misle ako je RF guma da mogu voziti izduvanu. Mogu naravno, ali se desi upravo ovo sto se desilo tebi. RF gume su osmisljene da dodjes do prvog bajblizeg vulkanizera bez pritiska(~80ak km i max brzina 80), da ne ostetis felnu, ali tada se kupuje nova.
Tako da je problem u tebi sto se nisi informisao, jbg. Sad znas.

Koja ti dim treba?
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Run-flat gume

Post od dag81 » 19 Avg 2022, 15:05

Markoni je napisao:Pa runflat ima jer nema rezervni točak niti set za reparaciju. Tako da je u problemu ako bude imao peh sa gumom ukpliko pređe na standardne. Inače svakako runflat prenosi više sile na samu felnu, e sad da li će mu pucati sa normalnim gumama to niko ne može da mu kaže. Svakako će smanjiti šansu za to. Pre bih rekao da je taj model felni loše konstruisan, kao što je BMW imao kod E9X.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Slazem se.
Merc i BMW imaju jake felne, plus rof guma, felna se ne iskrivi ali pukne od udarca. Ako se iskrivi onda ne pukne u 90% slucajeva.
Za drugara je resenje da stavi 18 kad vec ne zna sa 20 da se nosi.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Run-flat gume

Post od nidza » 19 Avg 2022, 15:31

RoF obavezno u kantu ako se vozi izduvana?

Ekser te umesto 150din ako imaš rezervni točak, košta 200€, svaki put?

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Run-flat gume

Post od ftj » 19 Avg 2022, 16:33

Moze i mnogo vise ako recimo krenes na putovanje i ne mozes da nadjes vulkanizera koji radi rof gume pa na kraju i slep moras da placas.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Run-flat gum

Post od BRABUS » 19 Avg 2022, 21:49

dag81 je napisao:
19 Avg 2022, 15:00
BRABUS je napisao:Malo me je prosao hejt za RF gume, za godinu dana imao tri puta sraf u gumi, prvi put na uglu kad mi je pukl cela po obodu posle krpljenja i voznje od 1500km, a u zadnjih mesec dana dva puta pokupio srafove sa maticom i vozio do servisa lagano na krpljenje
Nije pukla zato sto je imala odgovarajuci pritisak. Ljudi se zanesu, misle ako je RF guma da mogu voziti izduvanu. Mogu naravno, ali se desi upravo ovo sto se desilo tebi. RF gume su osmisljene da dodjes do prvog bajblizeg vulkanizera bez pritiska(~80ak km i max brzina 80), da ne ostetis felnu, ali tada se kupuje nova.
Tako da je problem u tebi sto se nisi informisao, jbg. Sad znas.

Koja ti dim treba?
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
Pisao sam za prvi put, ima i slika na prethodnoj stranici. Kad sam pokupio sraf na obodu gazece povrsine, guma nije izgubila vise od 0.5 bara (imam tmps, napumpana bila na 2.5bar inace), manje od kilometar je vozena 30 km/h do servisa gde su stavili na peglu i zakrpili. Otisso do Sofije i nazad i tek u povratku mi je pao pritisak na 2.2 i tu ostao. Kad su je skinuli, videla se unutrasnja pukotina.

Drugi i treci put, na obe zadnje nove gume pokupio po sraf u razmaku od 2 nedelje (kod West65 na parkingu i kod Rode do Airport Cityja). Prvi od ta dva puta palo na 1.6 bara, drugi put na 2.2 bara dok sam dosao do Tosinog Bunara na servis, 1km dalje 30 km/h i od tad presao par hiljada bez problema. Razlika u zadnja dva slucaja u odnosu na prvi je ta sto su srafovi bili na sredini gazece povrsine. 275/35 R21 dimenzija, Bridgestone Alenza 001

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Run-flat gume

Post od dag81 » 20 Avg 2022, 00:00

Koje je tvoje misljenje sto je pukla po obodu?

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Run-flat gume

Post od BRABUS » 20 Avg 2022, 11:40

Po meni nije bila za krpljenje posto je sraf usao na obod gazece povrsine, skoro je bio na zidu. Zakrpljeno je ali ocigledno opterecenje na tom delu preveliko da bi ga zakrpa izdrzala i krenula je da puca kao da sam vozio predugo izduvanu

Odgovori