Muke sa kineskim felnama

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od ddanijell » 03 Dec 2017, 01:52

:plusone:
Ovo je bila moja ideja upravo zbog razloga kasnije prodaje, nista budzeno niti obradjivano, i nemam problema sutra kod eventualne prodaje.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od rade74 » 03 Dec 2017, 07:13

A sto ne kupis OEM felne ?:)
Uzmi tako kao sto ti je sad ponudjeno i zavrsi pricu.

Sent from mTalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Heinz » 03 Dec 2017, 08:24

Namerno se ignoriše ponuda od DayWalkera za Škoda OEM?

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Velja » 03 Dec 2017, 08:38

Kome smeta jak DW ?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Ogi » 03 Dec 2017, 09:05

:rofl:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Day Walker » 03 Dec 2017, 12:17

Sad tek vidim da je ovo zaseban diskusija :D
Ja sam ponudio, a ni hvala nisam dobio :kezo:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od ddanijell » 03 Dec 2017, 12:28

Poceo sam tad na private da ti pisem, da zahvalim na ponudi i zanimalo me jos par detalja i bio sam ubedjen da sam ti poslao pm, medjutim sad gledam u privatnim poslatim porukama toga nema ?!
Reci mi jel to skodine felne koje ugradjuje na neki model ili je to ponuda iz takozvane "dodatne opreme" ? Koji je ET ?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Day Walker » 03 Dec 2017, 12:38

To su fabricke felne za Kodiaq i Karoq.
Za ET moram pitati, ne znam iz glave.

Slika

Slika
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od maniaxxx » 03 Dec 2017, 13:32

A moji linkovi sa ebaya? Oriđiđi felge za solidinu cenu, ako se dobros ečam jedan komplet je bio sa sve gumama...

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od stefankmn » 03 Dec 2017, 13:37

Za srbiju ima carina, i nikako se ne isplati kupiti felne sa ebay od 1500e kada treba platiti 25% 30% na cenu proizvoda.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od ddanijell » 03 Dec 2017, 13:40

Sa ebaya , hvala ali ne, prevelik rizik kupiti na nevidjeno tako nesto.
Imam opciju gde da porucim i da mi se posalju unutar eu, ali svakako ako i izuzmem carinu, ostaje da moram platiti nekome da mi donese, a kad stigne ako neka ne valja, mogu samo da placem.

Korisnikov avatar
toni67
Postovi: 104
Pridružio se: 09 Dec 2016, 09:53
Lokacija: Nis

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od toni67 » 03 Dec 2017, 13:50

https://www.facebook.com/nenad.s.mihajlica
Proveri sa covekom da li ima nesto u ponudi ili moze da nabavi nesto od originalnih felni sto odgovara tvom autu. Ja sam od njega kupio originalne polovne za Clia nikakav problem, nisam imao felne su bile u izvanrednom stanju,, ima veliki izbor , sa moje strane preporuka.. Na osnovu svega navedenog znaci samo original, novo ili polovno, sve ostalo nosi veliki rizik sa sobom.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od maniaxxx » 03 Dec 2017, 14:04

ddanijell je napisao:
03 Dec 2017, 13:40
Sa ebaya , hvala ali ne, prevelik rizik kupiti na nevidjeno tako nesto.
Imam opciju gde da porucim i da mi se posalju unutar eu, ali svakako ako i izuzmem carinu, ostaje da moram platiti nekome da mi donese, a kad stigne ako neka ne valja, mogu samo da placem.
Na to sam i ciljao, jer znam da imaš kde u EU da jih poručiš. Ali ako ne odgovara onda ništa. Drugi i po moje najbolji predlog je da ostaneš na kinezu i voziš se. I obavezno idi nađi sneg negde kad več imaš 4x4.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od Gaginh0 » 03 Dec 2017, 16:28

Prvi put da me nije mrzelo da procitam temu od pocetka do kraja u jednom danu. Kad je bila spojena nisam je ni citao. :kezo:

Ja bih kupio oem 17" iz VW grupacije i cao. Poklopce sa Seat znakom imas gde god hoces na netu da kupis, a za ~400e mozes da kupis brutalne original felne sa VW, Skode ili Audija...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3773
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Muke sa kineskim felnama

Post od ivancho » 04 Dec 2017, 00:47

Pošto vidim da je ovo postala lična vendeta i hajka. Iako sam rekao da neću više na ovu temu, osećam moralnu obavezu da odgovorim na situaciju sa Danijelom.

Kada me je Danijel pitao da mu nabavim set točkova. Poslao mi je link ovih kineskih felni, na šta sam mu ja rekao da mu ipak pošaljem ponudu felni koje ja radim. Ponudio sam mu krštene felne tipa Momo, Bomrad. Gde mi je on odgovorio da zbog cene ipak za zimski set želi jeftinije nešto i da ostaje pri svom izboru za svoj auto. Igrom slučaja firma od koje uzimam deo repro materijal prodaje te felne. Te sam ponudio da ih ja nabavim, motiram odmah gume i da on dođe ovde i završi sve na jednom mestu, samo da stavimo točkove na kola. Pošto znam ljude, tražio sam da mi pošalju metalni prsten , ne plastični baš da predupredim probleme.

Kada je otišao prvi put, javio mi se sa problemom trešenja. Izvinio sam se i rekao da dođe da stavimo na Hunter da vidimo u čemu je problem. Jer pri regularnom balansiranju nije ništa odskakalo da ukaže na problem, da li felni ili guma.
Pregledom Huntera utvrjeno da su dve gume na 4,5 , jedna na 6 i jedna na 8. Sve u granicama. Felne se lepo vrte. Ta jedna je tada spuštena na ja mislim 6,5, Međutim problem je ostao. Probali prstenove, odgovaraju.
Pošto je bilo kasno, Danijel ostavlja točkove da ponovo ispočetka sve premontiramo i sve uradimo na Hunteru. Dogovor je da dođe za koji dan da vratimo sve i proverimo stanje. Ukoliko slučajno ostane problem (jer je svakako čudno) imamo vremena za selektivno rešavanje problema. Što iziskuje montiranje drugih polovnih guma kako bi isključili iste kao problematične. Pa onda prelazak na felne ukoliko ostane problem posle zamene guma.

Sve ponovo izmontirano, izokretano. Svaka felna ponaosob izmerena na Hunter mašini (sve super). Gume sve spuštene u zeleno na Hunteru i čekamo da dođe.

Slika

Pošto je Danijel bio sprečen da dođe dvadsetak dana (do 01.11.) dok nama nije gužva da utvrdimo šta pravi problem da li je felna ili guma., Dolazi 02 ili 03.11. u najveću gužvu. Proba i konstatuje da je sve identično nikakve promene nema. Nama je tada totalni haos i nemamo realnog vremena da mu se adekvatno posvetimo i pozabavimo tada niti u dogledno vreme. Vlasnik radnje mu predlaže da mu vrati pare i da se tu završi saradnja. Gde mi preuzmemo na sebe te kineske felne (tražene i zbog njega nabavljene) i vožene gume, a da njemu uskratimo dalju muku vožnje, igranja i čekanja jer zakonski rok za zimske gume je tu a mi u narednih 20+ dana ne možemo da pružimo rešenje.

Ovde je najveći problem moja želja za servilnošću. Trebao sam ostati pri stavu da radimo samo sa felnama koje znamo, koje imaju uredne sertifikate i holmogaciju. Uvek se trudim da maksimalno sve ispoštujem i da se potrudim oko svih detalja, to tražim i od svojih kolega. Na moju zalost (veću nego Vašu) dolazi do grešaka i propusta, jer na "žalost" smo ipak samo ljudi. Ali se svakako trudimo da iste svedemo na minimum.

Te ću se ovim putem još jednom izviniti Danijelu za njegov duševni i materijalni bol, jer ispadosmo ipak krivi i za one koji su mu uvalili krive felne i za one koji su ga slali u Kragujevac i za one koju mu se ne javljaju i .... jer ipak smo mi ispali nekorektni.

Ko je bio kod nas upoznat je sa našim radom, opremom i zalaganjem. Uvek će biti ljudi kojima se nešto neće dopasti i naravno za svoj novac i vreme imaju prava da idu tamo gde žele. Međutim dok ljudi iz Pančeva, Višnjičke banje, Banovog Brda i sl dolaze kod nas, znam da nešto radimo dobro.

Hvala većini koji su mi skrenuli pažnju na propuste, kako bi isti bili korigovani i otklonjeni.

Ovim bih završio svoju besedu i definitivno stavio tačku na moje obraćanje u ovoj temi. Jer ipak neke stvari želim da zadržim za sebe i kažem mušterija je uvek u pravu.

Odgovori