Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od mr.Big » 22 Mar 2012, 08:53

Dobre su te Firestone, samo preko 60 kmh -probiše uši :ccc:

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Sh@rance » 22 Mar 2012, 09:08

O buci i da ne govorim ali i mnogo su ne udobne. Što bi rekli ljudi tvrde kao ona stvar kad se podigne :kezo: Nekako mi deluju plastično. Držao sam ih jedno vreme u oglasima jer sam hteo da ih prodam mogu ti reći da mi je krivo što nisam uspeo da ih prodam, sada sam ih namontirao na felne i nemam nameru više da ih skidam dok im nedođe kraj.
Kolega moj na Pežou 206 ima sve 4 goodyear duragrip 175/65/14 i veruj da nisu ni malo tiše od ovih firestonki.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Bax » 22 Mar 2012, 09:11

Jaka ti je cena bila, ja sam za ispod 12.000 kupio 4 nove Wintere...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od trojanac » 22 Mar 2012, 09:15

Sasvim je normalno da letnja guma bude osetno tvrđa od zimske. I ja sam to osetio juče.

Dag, prva opcija je bio BF Goodrich i to 185/65 je itekako jeftiniji. Onda sam rešio da ipak uzmem fabričku dimenziju i sećaš se da sam te pitao šta misliš o Fuldi. Obzirom da ste i ti i Ivancho rekli da je Fulda dosta bolja, odlučio sam se za nju. I to je maksimum koji mogu da izdvojim. Ako valjaju Next-u na E klasi, koja je non stop na putu, ne znam zašto meni ne bi valjale?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Sh@rance » 22 Mar 2012, 09:27

Bax je napisao:Jaka ti je cena bila, ja sam za ispod 12.000 kupio 4 nove Wintere...
Druže gume su bukvalno kao nove prešao sam sa njima 8000, a cena u radnji im je bila oko 6300 din po komadu, ti si kupio tigra i to čini mi se 13" a to ni malo nije isto.
Poslednja izmena od Sh@rance u 22 Mar 2012, 09:29, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od ivancho » 22 Mar 2012, 09:29

Sh@rance je napisao:Ja sam prekjuče vratio letnje gume. Dali je moguće da su ove moje fabričke gume što sam dobio na puntu toliko neudobne i tvrde, prvo sam mislio da mi je vulkanizer prepumpao gume svratim na prvu benzinsku pumpu da proverim pritisak i ne da ih nije prepumpao nego nije bio dovoljan pritisak, bilo 2 bara na sva 4 točka a ja držim pritisak na prednjim 2,2, a zadnji 2,1.
Razlika je ogromna u udobnosti gume između zimskih i letnjih guma ili su ove moje letnje iz prve ugradnje totalni krš.
Sto mislis da je na pumpi manometar bolji i tacniji nego kod tvog vulkanizera?

Uvek su letnje mekse i udobnije, to je i poenta da se ne skamene na niskim temperaturama. Pritom letnja treba da bude izdrzljivija za maltretiranja koja cete da im priredite :D

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Sh@rance » 22 Mar 2012, 09:32

ivancho je napisao:Sto mislis da je na pumpi manometar bolji i tacniji nego kod tvog vulkanizera?
Nisi me razumeo nisam pomenuo ispravnost manometra kod vulkanitera nego sam mislio da ih je prepumpao pošto je osetno ne udobnija od zimskih zato sam i svratio na pumpu da proverim pritisak.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Bax » 22 Mar 2012, 09:41

Sh@rance je napisao:
Bax je napisao:Jaka ti je cena bila, ja sam za ispod 12.000 kupio 4 nove Wintere...
Druže gume su bukvalno kao nove prešao sam sa njima 8000, a cena u radnji im je bila oko 6300 din po komadu, ti si kupio tigra i to čini mi se 13" a to ni malo nije isto.
Ja ti kazem komentar sto nisi prodao, 14ica bi me kostala mozda 13.000 din, mala je razlika bila oko 300-400 po gumi kad sam kupovao.

Naravno da je tvoja zelja bila da izvuces lovu, ali guma nema garanciju, polovna, realno druga liga, ta cena iz radnje, cini mi se da nema veze sa realnoscu, za te pare ima daleko bolji izbor.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Sh@rance » 22 Mar 2012, 10:06

Pa što onda nisi išao u prodavnicu i kupio nove Firestonke kad im cena nije realna? Cena im je ta i ko hoće da je kupi on je kupi. Ja sa njima nisam zadovoljan i zato sam hteo da ih prodam i stavio sam skoro pola cene. Porediti tigra sa bilo kojom drugom gumom je totalno smešno, inače wintera je bila 4300 po komadu u dimenziji 165/70/14 kada sam ja išao da kupujem zimske. Meni lično nije bitno da je guma crna i da se okreće gledam i druge karakteristike jer prevozim decu u kolima, a imam sredstava da kupim bilo koju gumu.
Ja sam na Mišelin dobio 3 godine garancije dali misliš ako iskoči bubac na gumi dali će priznati garanciju?
Sa prošlih kola sam prodao takođe skoro nove michelin energy saver bile mi svega 4 meseca na kolima u dimenziji 195/60/15/88/h Plaćene 10000 po komadu prodao sam sve 4 za 25000 dao sam mu sa garancijom kojom verovatno može da obriše du.e sa njom, a imao je da kupi nov tigar hitris za 5600 po komadu u istoj dimenziji.
Firestonke sam namontirao na alu felne i neću ih skidati dok ih ne poderem, i nevidim ni jenu situaciju zašto bi ja nekom poklonio letnje nove gume meni je cena delovala realno skoro upola, jer sam hteo da kupim mišelinke u istoj dimenziji. Porediš tigra koji je dota jeftiniji i lošiji. Hoćeš da kažeš da je ovaj Firestone u rangu sa Tigrom?

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od mr.Big » 22 Mar 2012, 10:08

Sh@rance je napisao: sada sam ih namontirao na felne i nemam nameru više da ih skidam dok im nedođe kraj
To ćeš da se načekaš...najmanje 5-6 godina. Zato su i tvrde -da bi trajale :)

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Sh@rance » 22 Mar 2012, 12:37

Pa nema veze tako sam i planirao :D nema skidanja pogotovo što sada imam dva seta guma i zimske i letnje i sve su na felnama.
Jedino ako mi nedune sledeće leto da ih zamenim mišelinom :D

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od MAD MAX » 23 Mar 2012, 18:33

Firestone na puntu je guma za primer. Držanje na suvom i mokrom je +++++
Tu Michelin Enrgu saver ne može ni da primiriše. Jedino su tiše, to je istina.
Vozim i jedne i druge kao i GoodYear Duragip. I Duragrip je bolja od Savera po držanju ali nije nije bolja od fabričke firestone.
Pored toga firestone može da pređe daleko najviše. Nije to "plastična" guma, nego ima manje silike. Kome su tvrde neka smanji pritisak.
Mada ovaj "gazda" ne voli moje savete a cene su mu kao u butiku :rofl:
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od mr.Big » 23 Mar 2012, 19:57

A jel neko cuo kakve su ove americke Kuper gume, sto ih nas predsednik danas napravi ? :)

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od BAJKER » 23 Mar 2012, 20:16

Danas sam vratio letnje gume na Zukija, a uradio sam i prebacivanje, zadnje sam stavio napred jer imaju 1mm dublju saru nego prednje sto su bile. Jos uvek vozim gume iz prve ugradnje Continental premium contakt 2.
Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Da li je vreme da se vraćaju letnje gume?

Post od Bax » 23 Mar 2012, 23:44

MAD MAX je napisao:Firestone na puntu je guma za primer. Držanje na suvom i mokrom je +++++
Tu Michelin Enrgu saver ne može ni da primiriše. Jedino su tiše, to je istina.
Vozim i jedne i druge kao i GoodYear Duragip. I Duragrip je bolja od Savera po držanju ali nije nije bolja od fabričke firestone.
Pored toga firestone može da pređe daleko najviše. Nije to "plastična" guma, nego ima manje silike. Kome su tvrde neka smanji pritisak.
Mada ovaj "gazda" ne voli moje savete a cene su mu kao u butiku :rofl:
JA sam moje vec otpisao, ali evo vec 7 sezona je krenula, dubina sare 4 i 5 mm, nista ne trese, lezi i drzi odlicno za razliku od sugave Winter1...

Jeste da je bas bucna, ali ko je sisa, gurace narednu godinu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori