Protekt

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Protekt

Post od dragvorl » 08 Dec 2013, 13:35

Po zakonu ne moze na upravljacke tockove ni za putnicke.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Protekt

Post od dunx81 » 08 Dec 2013, 13:50

Na osnovu cega pandur kad zaustavi vozilo klasifikuje gumu-da li je protekt il ne?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Protekt

Post od dragvorl » 08 Dec 2013, 14:27

Члан 86.
Уређаји за кретање возила као што су точкови и гусенице морају бити конструисани и изведени од таквог материјала да не оштећују коловозни застор.
Пнеуматици на возилима морају бити декларисаних димензија од стране произвођача возила, зависно од највеће конструктивне брзине кретања возила и највеће дозвољене масе возила на коме су пнеуматици постављени.
Пнеуматици морају бити хомологовани према једнообразним техничким условима.
Пнеуматици на истој осовини возила морају бити једнаки по типу, врсти (летњи, зимски), констукцији (радијални, дијагонални и са укрштеним појасевима), носивости и димензијама.
Дубина газећег слоја пнуматика мора бити виша од фабрички дозвољене дубине означене TWI ознакама, односно ако исте не постоје најмања дозвољена дубина је 1,6 mm за врсте L и М1 и 2 mm за остале врсте возила.
На моторним возилима могу се користити обновљени пнеуматици, осим на управљајућим точковима.
Обновљени пнеуматици који се користе на туристичким и међуградским аутобусима морају бити декларисани да се могу користити до брзина 100 km/h.
Обновљени пнеуматици морају на бочној страни пнеуматика имати ознаку „RETREAD”, поред тога морају имати и четвороцифрену ознаку недеље и године када је извршено обнављање, и морају бити хомологовани према једнообразним техничким условима.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Protekt

Post od dunx81 » 08 Dec 2013, 15:07

Jasno,blagodarim.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od milosdoktorabs » 11 Dec 2013, 12:41

a sta cemo sa zakonom koji zabranjuje upotrebu ovakvih pneumatika na upravljackim/pogonskim tockovima?
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
BRISK
Postovi: 71
Pridružio se: 11 Dec 2012, 14:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od BRISK » 11 Dec 2013, 13:23

milosdoktorabs je napisao:a sta cemo sa zakonom koji zabranjuje upotrebu ovakvih pneumatika na upravljackim/pogonskim tockovima?
Vi onda stavite na one koji nisu upravljački sve dok se taj zakon ne promeni, a promeniće se uskoro jer je totalni promašaj i mora da se uskladi sa EU zakonima ;) Po EU zakonima RETREAD gume se deklarišu kao nove od 2008. godine i voze se na svim točkovima.
http://www.brisk.rs - BRISK svećice
http://www.autogasservis.rs - ugradnja i servis auto gasa

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od Uroš S. » 11 Dec 2013, 15:42

Ne znam da li je bilo pitanje, zanima me gde u EU su proizvedene? Pošto vidim da se to navodi kao neki plus s to je obično priča da se sakrije minus (tipa BG, RO, i slično)

HUAWEI P6 via TT

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od swemir » 11 Dec 2013, 16:43

Mislim da cene niste dobro pozicionirali...
Kod nas su gume najskuplje skoro u evropi pa samim tim ste imali sansu da odredite konkurentne cene a to znaci ipak jeftinjje za bar 30 %. Bas zbog visokih marzi u srbiji ste to mogli izvesti vrlo lako...

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od aleksa » 11 Dec 2013, 16:54

Cene su... :kuku:

Da dam 5000 dinara za protektiranu gumu, a npr. za 5700 dinara imam Savu Eskimo !? :trljamoci:

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foru

Post od dag81 » 11 Dec 2013, 17:17

Kakve visoke marze, dok se odbije pdv na marzu ostane jako malo sa obzirom da se najvise prodaju 13,14,15,16 i to jeftine gume. Nikada manje marze nisu bile na gume kao poslednje dve godine. A radim sa gumama 5god.
Sto se tice cena od 16''+ su konkurentne, ispod ne po meni. Lassa Turska, Bridgestonov brend je u 15'' 45e, Hankook 50.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od swemir » 11 Dec 2013, 17:34

Visoke su marze veleprodaje i uvoznika... Oni peglaju, i vama prodaju po visokim cenama...

Oni koji uzimaju direktno od proizvodjaca uzimaju i debeli majonez inace ne bi kod nas bile toliko skupe gume...

Pre dve nedelje sam bio u nemackoj i tamo su cene lepo manje nego ovde, i to sto sam video usput...

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od milosdoktorabs » 11 Dec 2013, 22:22

protekt je isto sto i nova guma,u eu se to tretira kao nova...pa vidim ubise se stranci vozeci na takvim protektima.GY,DUNLOP,MICHELIN,BRIDGSTONE,HANKOK to uglavnom vidjam na njihovim kolima a ne tamo neki reatreted turbo ili kako vec
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
BRISK
Postovi: 71
Pridružio se: 11 Dec 2012, 14:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Protekt

Post od BRISK » 12 Dec 2013, 16:29

UNECE o obnovljenim gumama... regulative i zakoni

[url]http://www.unece.org...earch?q=retread[/url]

IZDVAJAMO:

http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp ... 1-120.html

Vas zanima: Regulation No. 108 - Retreaded tyres for passenger cars and their trailers

Tu se jasno vidi koliko je napredovala ta tehnologija, da su indeksi brzine dostigli do 300km/h i šta se sve zahteva od proizvođača RETREAD, odnosno obnovljenih pneumatika.
http://www.brisk.rs - BRISK svećice
http://www.autogasservis.rs - ugradnja i servis auto gasa

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Protekt

Post od Laki021 » 17 Dec 2013, 16:38

Mene zanima jedna stvar, bez da uopste rasravljamo o tome da li su protektovae gume dobre, koliko su bolje/losije od obicnih i sl...

Nakon sto sam pogledao sta se radi sa gumama i kako se prave, zaista se zapitam kako se bre to nekome isplati...

Dakle potrebno je najpre nabaviti stare gume, skladistiti ih, otkupiti, dopremiti ih, proveriti, testirati, sortirati, skidati stari deo, lepiti novi... I sve to samo da bi jezgro gume i bok ostali stari tj da se ne bi pravili novi... Meni deluje mnogo jednostavnije i jeftinije da lepo naprave komplet novu gumu nego da se toliko trude da repariraju staru...

Znam, standardan odgovor, da se ne isplati ne bi to niko ni radio, ali svejedno, nista mi nije jasno...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Protekt

Post od McGruja » 17 Dec 2013, 16:41

Marža prevelika proizvođačima novih guma :)

Odgovori