Protekt

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od Dzoni_m » 07 Okt 2013, 11:55

Opet paralela sa avionskim gumama i kako oni koriste protektirane gume. Tacno, ali niko ne pise o tome da su te gume drugacije konstrukcije i da je ceo dizajn projektovan tako da se habajuci sloj menja bez problema. Dakle, taj pneumatik je dizajniran "iz dva dela". To nije isto kao kod protektiranih guma. Obicne gume su dizajnirane "iz cela" tj habajuci sloj je jedno sa nosecim.
Dakle, svako neka kupuje po svojim potrebama ali naglasavati da "sto je dobro za avio industriju dobro je i za putnicki auto" je malo neodgovorno posebno zbog razlicitih uslova primene i drugacije tehnologije.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od Ogi » 07 Okt 2013, 12:15

BRISK je napisao:INSA TURBO gume su su na skali iznad proseka
Sasvim je u redu reklamirati proizvod koji prodajes ali mislim da je ovo malo verovatno, najblaze receno.

Korisnikov avatar
BRISK
Postovi: 71
Pridružio se: 11 Dec 2012, 14:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od BRISK » 07 Okt 2013, 14:47

Vreme će pokazati svoje...isto kao i sa BRISK svećicama.

Kada smo ih počeli uvoziti svi su bili skeptični i nisu verovali u kvalitet istih. Danas prodajemo oko 5000 svećica mesečno i prodaja i interesovanje ljudi i dalje raste :)
http://www.brisk.rs - BRISK svećice
http://www.autogasservis.rs - ugradnja i servis auto gasa

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od Bax » 07 Okt 2013, 16:08

Mali savet, napisite vec u prvom postu na auto forumima, sve relevantne informacije, postavite linkove itd.
Ovako stvarate mozda i bespotreban otpor ljudi, jer se stice utisak da je nesto uvijeno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od starac vujadin » 07 Okt 2013, 16:22

Čovek ne krije da prodaje, ne krije da su protektirane gume, dao je popust na forumu i ne treba ga sada kritikovati kao da hoće nekog da zezne. Naravno da će da se trudi da proda...neće sigurno da bude veći Papa pod Pape.
Informišite se i na drugoj strani, pa donesite odluku. Ko hoće neka kupi, kome se ne sviđa neka ne kupi.

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od ftj » 07 Okt 2013, 17:09

Ipak je podatak da su protektirane izvucen naknadno.

A razlog popularnosti brisk svecica je naravno cena u odnosu na konkurenciju. Takvo je trziste, proci ce ono sto je najjeftinije al da ima kakav takav kvalitet.

Korisnikov avatar
BRISK
Postovi: 71
Pridružio se: 11 Dec 2012, 14:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od BRISK » 07 Okt 2013, 17:16

Bax je napisao:Mali savet, napisite vec u prvom postu na auto forumima, sve relevantne informacije, postavite linkove itd.
Ovako stvarate mozda i bespotreban otpor ljudi, jer se stice utisak da je nesto uvijeno.
Ne znam kakve informacije sve treba da stavim, jer ne znam koliko predznanje poseduju forumaši o ovim gumama.

Na sajtu http://www.autogumebeograd.rs možete pronaći sve o INSA TURBO i protekt gumama. Iz dana u dan punimo sajt novim sadržajem pa vi pratite. Takođe, svako ko želi nešto da pita i sazna od nas slobodno to može da uradi ovde, jer forumi tome i služe.

Svakako, moje lično mišljenje, nije dobro odmah kuditi nešto, a da se pre toga ništa o tome ne zna i ne vlada se konkretnim informacijama sa kojima može da se uđe u raspravu i objasni šta, kako i zašto. ;)

Što se BRISK svećica tiče, nisu prošle jer su jeftine. Baš naprotiv, mnogima su skupe, ali ih kupuju jer su kvalitetne, odnosno odnos kvalitet/cena je odličan, pogotovo u poređenju sa konkurentskim proizvodima.
http://www.brisk.rs - BRISK svećice
http://www.autogasservis.rs - ugradnja i servis auto gasa

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od maniaxxx » 07 Okt 2013, 17:21

Nikad neče nijedna stvar svima odgovarati. A šta se tiče guma, nisam upoznat sa njima, ali mislim, da su za nekoga, koji nema (neče ) da izdvoji puno para za gume opet bolje od nekih prastarih polovnih ili letnjih guma za zimu.


Šteta što nema manjih dimenzija za avte tipa yugo i slično...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foru

Post od dunx81 » 07 Okt 2013, 17:51

Kakvi su brzinski indeksi u odnosu na "fabricke" gume istih dimenzija?
Konkretno za 195/60-15.

sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od Bax » 07 Okt 2013, 17:53

Ja sam probao da budem taktican, bas iz razloga sto smatram da mozda nemate puno iskustva sa reklamiranjem na auto forumima.
Treba da racunate, da se obracate teoretski potkovanoj populaciji, iz neke oblasti.

Lose je, da jedna od ipak bitnih osobina proizvoda, ne bude jasno istaknuta, u inicijalnoj ponudi, tj "protektiranje", "reparacija" ili kako se vec zove postupak.

Obzirom da je istaknuto da je DOT 2012/2013, mene je recimo to zbunilo, mozda je i normalno da se DOT na gumama prestampava, ali ja to ne znam.

Obzirom da se forumska populacija uglavnom jezi na pomen reci "protekt", trebalo je to sa vise paznje oglasiti.
Mozda neka promocija, zajednicki test, ili slicno, bi bio idealan nacin, da se razuverimo oko, predrasuda vezanih za protektiranje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od nidza » 07 Okt 2013, 20:24

+1

Tapatalk 4

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od maniaxxx » 07 Okt 2013, 21:28

+2

=3 :mrgreen:

Korisnikov avatar
BRISK
Postovi: 71
Pridružio se: 11 Dec 2012, 14:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foru

Post od BRISK » 09 Okt 2013, 13:15

dunx81 je napisao:Kakvi su brzinski indeksi u odnosu na "fabricke" gume istih dimenzija?
Konkretno za 195/60-15.

sent using Tapatalk
Indeksi su isti kao i kod novih guma, a razlikuju se u zavisnosti od namene (sport, winter, m+s..).
Bax je napisao:Ja sam probao da budem taktican, bas iz razloga sto smatram da mozda nemate puno iskustva sa reklamiranjem na auto forumima.
Treba da racunate, da se obracate teoretski potkovanoj populaciji, iz neke oblasti.

Lose je, da jedna od ipak bitnih osobina proizvoda, ne bude jasno istaknuta, u inicijalnoj ponudi, tj "protektiranje", "reparacija" ili kako se vec zove postupak.

Obzirom da je istaknuto da je DOT 2012/2013, mene je recimo to zbunilo, mozda je i normalno da se DOT na gumama prestampava, ali ja to ne znam.

Obzirom da se forumska populacija uglavnom jezi na pomen reci "protekt", trebalo je to sa vise paznje oglasiti.
Mozda neka promocija, zajednicki test, ili slicno, bi bio idealan nacin, da se razuverimo oko, predrasuda vezanih za protektiranje.
Gume se deklarišu kao nove, kako u EU i USA, tako i ovde. Postupak izrade je jako složen. Jedino što se koristi od stare gume jeste unutrašnji sloj i žica. Sve ostalo se guli, nanosi se nova sirova guma/smesa, greje do tačke topljenja i u kalupu pod visokim pritiskom formira u jednu komponentu. Tom prilikom se ostavlja i štampa, koja po EU i US zakonima, mora sadržati DOT, odnosno datum proizvodnje, marku i indeks brzine.

Ovaj postupak se naziva "Bead to Bead molding", a više o njemu možete pročitati na linku http://autogumebeograd.rs/razno-o-gumam ... nsaprotekt

A kod nas su ljudi navikli na hladan protekt. Uglavnom kaminske gume, odnosno gazeći slojevi koje viđamo pored puta posledica su hladnog protekta. Takođe, na našem tržištu se prodaje i topli protekt, ali bez homologacije i bilo kakve garancije.
http://www.brisk.rs - BRISK svećice
http://www.autogasservis.rs - ugradnja i servis auto gasa

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foruma!

Post od nidza » 09 Okt 2013, 17:12

Gledao sam u nekoj naučnoj emisiji ceo postupak. Ako je to - to, sam postupak ima smisla i gume su okej. Čak i da se složimo da je proces okej i da su egal sa novim gumama, voleo bih da pročitam neki test. Razlika u ceni ne opravdava rizik i kupovinu na slepo - baš kao i da se pojavi neka nova marka guma ja to ne bih kupio napamet.

Inače, možeš u moje ime da kritikuješ tvoje dobavljače za naziv gume. Kada vidim reč "turbo" u nekom proizvodu, a nije u pitanju turbo motor, pomislim odmah na kineske igračke i telešop...

Želim ti mnogo sreće u poslu, ali mišljenja sam da moraju da budu bitnije jeftinije od proseka novih guma na tržištu, ali na žalost to nije slučaj.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Zimske gume sa specijalnim popustom za članove foru

Post od dunx81 » 09 Okt 2013, 18:41

To bas gledam,u mojoj dimenziji toliko kostaju npr. winter(A il 1 ne znam koja sad),eskimo i sl.
Bilo bi lepo videti neke testove.

sent using Tapatalk

Odgovori