Zimske gume leti

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
dakii
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Jul 2018, 16:35

Re: Zimske gume leti

Post od dakii » 01 Nov 2018, 17:01

Danas sam stavio zimske gume, kupljene prosle godine, skrecem kod mene u ulicu pocela sitna kisica i tacno sam osetio kao da mi auto malo proklizao, kao po ledu da je malo zaneo.....vracam letnje dok ne zazimi :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока


maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume leti

Post od maniaxxx » 01 Nov 2018, 17:03

Zato neki preporucuju sto pres staviti zimske gume, ja licno se sa tim ne slazem, ali sve zavisi i od guma, zimske gume jesu dosta napredovale po pitanju voznje po suvom i mokrom, i osecaju na volanu i nisu tako grozne vise, a dosta letnjih je ekoplastik fantastik, takve su po kisi i ovako jesenskim temperaturama totatlno bezvezne, da ne kazem opasne, primer tih je conti eco contact 5, sranje od gume. Premium contact od contija je naprotiv odlicna guma do zadnjeg milimetra, a ovo sranje je samo za parkirana kola :D .

Evo da ne pljujem samo po zimskim gumama :mrgreen:

I ne pljujem sve goodyear gume ( a i duga je prica zasto ne volim GY ), naprimer 4 seasons gen 1 koje ima moja na svom avtu su sasvim OK, gledajuci njihovu svrhu naravno, ali su vise zimske nego letnje i velike vrucine joj ne odgovaraju najbolje, ciim zahladi bolje su, po kisi su isto vrlo dobre i po snegu nisu lose. znaci za nekoga koji ne prelazi mnogo, nije na AP previse i za manje avte su vise nego adekvatne.

Odgovori