Tvrdi vs platneni krov

Tehnička pitanja i objašnjenja
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 2x BMW serije 3

Post od Texonja » 02 Jul 2012, 22:42

Na Porsche Boxsteru se zvuci kroz platneni krov cuju kao da ga nema. Ne svidja mi se to nimalo.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2x BMW serije 3

Post od Floyd » 03 Jul 2012, 13:15

Grujic je napisao:I meni, masovno mi kola sa sklopljenim tvrdim krovom deluju ruzno... 307cc npr
E al si naso primer :)
On izgleda ruzno i sa krovom i bez krova ali zato recimo 206cc izgleda super.

Kome je sta lepse je relativno jer se o ukusima ne raspravlja.
Meni je E93 prelep auto pa i ako nisam neki veliki fan (valjda zato sto ne zivim u krajevima gde je njihovo prirodno okruzenje) kabrioleta njega bi kupio jer je odlican kompromis izmedju kupea i kabria a pritom je i veoma lep.
Platneni krov mi na svakom, ali svakom autu izgleda ruzno...kao najobicnija cirada koja se navlaci uz pomoc mehanizma :pardon:
Zato na to gledam kao na neku privremenu soluciju koja se po potrebi retko kad koristi...jbg u Monaku recimo celo leto voze sa dignutim krovom.
Kod mene vec nedelju dana kisa i oblacno je. I sta sad, trebam da kupim "pola" auta da ga 90% vremena, umesto sa pravim krovom vozim sa zategnutom ciradom.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Tvrdi vs platneni krov

Post od Grujic » 03 Jul 2012, 15:02

Meni je e93 koliko je lep bez krova i kao kupe, toliko mi nekako sklopljen krov odudara :)
Kabrio jednostavno treba da bude lep bez krova koji je samo nuzno zlo. Metalni ima prednosti, al je meni ipak platneni blizi srcu :)


Nisam imao ni jedan, al teoritesemo :mrgreen:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Tvrdi vs platneni krov

Post od sebekkg » 12 Jul 2012, 05:07

pa naravno kao i vecina nas :D .

ali definitivno bolji je tvrdi krov, em bolja zvucna izolacija em je sigurniji auto koliko toliko, i od lopova i od vremenskih zgoda/nezgoda.
Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Tvrdi vs platneni krov

Post od dunx81 » 12 Jul 2012, 21:55

I meni se vise svidja varijanta s tvrdim krovom.
Na starijim automobilima i moze da prodje platneni al na novi(ji)m :naughty:
A pride,smesno mi je kad mi tako neki ide u susret a krov mu naduvan ko balon.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Tvrdi vs platneni krov

Post od starac vujadin » 13 Jul 2012, 00:37

Za one kojima je kabriolet everyday car bolje je imati tvrdi krov, a za one kojima je to sezonski auto i drze ga u garazi bolji je platneni.
Platneni iziskuje negu i odrzavanje, slabija je vidljivost pozadi, slabije izoluje toplotu, na velikim brzinama veca je buka, lai je zato laksi, lepsi i stedi mesta u prtljazniku. Tvrdi krov kod malo starijih kola krcka i cuje se i preko malih neravnina i to ume dosta da iritira.

Odgovori