Autodijagnostika ELM 327

Tehnička pitanja i objašnjenja
ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Autodijagnostika ELM 327

Post od ljubitelj » 07 Feb 2021, 18:10

ELM327 i drugi od ELM su pouzdani, samo dosta košta, oko 100 dolara neto sam nalazio. Original sa full setom funkcija.

Ovo na slici, a i ovo što smo pisali nije (pravi) ELM327 već manje ili više kopije koje mogu a i ne moraju da uopšte imaju ELM čipset iako se reklamiraju kao takvi.

Kako se koji ubode, ali za ono što ove kopije koštaju a to je 2-3-5 dolara nema pouzdnaosti da će da radi a i ako radi u kom obimu funkcija.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Autodijagnostika ELM 327

Post od nuk » 07 Feb 2021, 22:06

Za neka vozila postoje portovi dijagnostičkih aplikacija sa bazama koje vrše sve funkcije uz korišćenje elm327 adaptera, uslovi su da isti poseduje PIC18F25K80 čip i to je jedini uslov. Sve su to kopije, manje ili više a kinezi lažu kako god. Nakon kupovine, pomoću testa elm identifier aplikacije se vidi da li elm ispunjava date uslove, 1.5 verzije trebaju da imaju ovakav rezultat testiranja, sve manje ili više od ovoga nije dobro, baš ovako mora da bude.
Ja sam uzeo jedan da testiram te portove za Renault iako imam ozbiljnu dijagnostiku i to stvarno radi mada se ne bih usudio da vršim programiranja modula sa ovim iako je moguće. Slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Odgovori