Metalizitana stakla na autu

Tehnička pitanja i objašnjenja
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Metalizitana stakla na autu

Post od Grujic » 13 Apr 2021, 13:08

Na pamet mi pade ova tema jer sam primetio da u mom autu teže otvaram parking rampu daljinskim. Istina, rampa slabo radi, svi teško otvaraju pa nije neki reprezent, al mi se ipak čini da je to u Bmw-u izraženije nego kad sam u drugom autu.

Da li možda imam metaliziranu šoferku i kako to utvrditi?
Zadnja stakla su mi zatamnjena folijom koja ne znam koja je, ali cenim da verovatno ima tu metal osnovu.

To može biti problem i za tag? :think:

Znam da francuska kola često presijavaju ljubičasto i da imaju prozorče predviđeno za tag, GPS, itd.. Ja kod sebe nisam primerio to presijavanje, ali da li je to jedini znak?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Metalizitana stakla na autu

Post od Saša » 13 Apr 2021, 14:03

Postoji uređaj kojim se utvrđuje kakva su stakla, odnosno sa njim se nađe ili proveri deo na šoferci gde se može postaviti tag. Kada sam pre dve godine išao do Belorusije, kod njih su mi prilikom iznajmljivanja taga dali jedan takav uređaj jer on mora biti postavljen na pravom mestu (kod njih se putarina skida automatski sa taga na svakih nekoliko kilometara, postavljene su antene iznad autoputa koje očitavaju signal). Gde to naći kod nas - ne znam, ali znam da postoji.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


zYx
Postovi: 117
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:01
Garaža: F10 525d LCI
Lokacija: Beograd

Re: Metalizitana stakla na autu

Post od zYx » 14 Apr 2021, 09:38

Neki VIN decoder, trazis opciju S358A ako je fabricki tako dosao.
I dalje ostaje opcija da je naknadno ugradjena, ali se onda vidi prelaz kod unutrasnjeg retrovizora i senzora za kisu.

Odgovori