Kamioni

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 01 Jun 2021, 12:10

Iskustva: hm? SlikaSlikaSlika ne bih da zvucim kao rasista, realno nemam nista protiv nikog ali realno indijci i crnci su zeznuti na putu. Nisu ni ostali bolji ali ovi su mi ubedljivo najgori, bez kulture. Indijci nisu losi vozaci koliko ne vode racuna, a niko ih zbog toga ne kaznjava. Kad vidim kamion da krivuda po putu 99,9% je pundzabi. Puste decaci film ili su na nekom video pozivu i bole njih uvo gde su, bitno da je jos asfalt. Takodje znaju da se zabodu u levu traku i tako preticu po 10-15km i blokiraju ceo saobracaj. Jednostavno su kulijane. Crnci su bezobrazni, vecinom. Doduse tesko je generalizovati jer se ljudi uglavnom lepe na lose primere i onda ti svi budu isti.
Srne su mi ovde fenomen. Navikle su se na ljude i saobracaj i, onda samo izadju na put i bleje iako im ljudi sviraju. Zimus sam video losa, kapitalca. Nisam spavao nekoliko dana od tog susreta. Noc, prodjem najgori deo puta i pred ulazak u grad, tabla dobrodoslice na 300m, hop. Odjednom neka grdosija na putu niotkuda. Ukocio, gledam, ne verujem sta vidim. Samo sam se prekrstio i pozeleo da ne krene na mene i da se sto pre skloni s' puta. Nikad nisam video tolikog. Mislio sam da je do umora, da umisljam ali ne. Ujutru su mi rekli da ih bas u tom kraju ima nekolicina velikih. Pre koju godinu su upucali jednog oko 100 godina starog. Kazu da su nasli preko 110 metaka ili rana od istih. Nesto kao arhiva razvoja lovacke municije kroz decenije. Ovaj moj je zadnjim nogama stajao na desnoj liniji, a prednjim na srednjoj. Da sam ga udario, sigurno bi mi hauba zavrsila ispod njega, a soferka bi direktno udarila u telo. Bukvalno velicine slona. Kolika je Kanada divljina ti svedoci da u Torontu mozes videti veverice, rakune i tvorove, a negde i srne. Mozda ne bas u najurbanijem delu grada bez zelenila, ali mimo tog malog dela grada ima ih svuda.
A sto se tice mesta gde sam utovarao i istovarao prosto u Srbiji ne bi mogao zamisliti da neko na takvom mestu ima firmu i da mu redovno dolaze grdosije od 24m duzine.
Osnovna dva pravila su: ne pravi gluposti (tuca uglavnom) i placaj porez, sve ostalo moze.
Prosle godine sam dovukao brata, skoro smo sve zavrsili. Evo trenutne ture koju stalno vozimo, jastozi. Ima tu jos koji kilometar posto gugl mapa sasece malo u lokalu, skoro 1800km. Malo guzve oko Montreala i u Torontu u zavisnosti od doba dana. Ali od 1800km imas nekih 200km gde te moze uhvatiti guzva i gde mozes zaglaviti sto je realno smesno.
Solo ture su mi bile istocna Amerika, nazad Kanada (uglavnom Ontario) i, onda nazad na istok. To je takozvani trougao. Istocna Amerika (CT, NY, NJ, PA, MD) se dobro placa, mada ja to ne vidim, ali sto se kaze "posle 15 godina ti bude bolje".


Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Slika

Korisnikov avatar
djole155
Postovi: 263
Pridružio se: 19 Avg 2012, 10:54
Garaža: Alfa Romeo 167
Lokacija: Vrcin

Re: Kamioni

Post od djole155 » 01 Jun 2021, 12:57

Moja mašina,vozimo Lidl
Prikačeni fajlovi
IMG_20210530_095614.jpg

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kamioni

Post od Ikac » 01 Jun 2021, 13:56

@Branya

Vezano za policiju, jel su svi ovakvi ili ima i malo strožijih? :)



Inače čuo sam da su ljudi u Kanadi generalno preljubazni, posebno u istočnom delu. Sećam se da sam pre čitao da je neki naš lik u početku mislio da ga za*ebavaju, nije mogao da veruje da su ozbiljni. U fazonu svi vedri i nasmejani, svi bi nešto da ćaskaju i sl. :)

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 01 Jun 2021, 21:23

Da. Ima i ovakvih, a ima i narkanih. Ali vecinom sam sreo ovakve. Imaju kao narkan stav, malo da ti pokazu autoritet ali se iznenadis koliko su ljubazni.
Znaju oni s kim imaju posla. Svaki njihov auto ima kompjuter i skenira ti tablice. Tako da tacno vidis kad zaustave nekog da li mu je prisao sa vozaceve strane i caskaju, sa suvozaceve ili je zvao pojacanje. Bilo je situacija kad je vozac izvan auta i tri policijska parkirana i pretresaju ga. Sve oni znaju.
Inace, dobra ti watch later lista

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kamioni

Post od Ikac » 01 Jun 2021, 23:47

Brate bacio si me u rebus sa watch later listom i provalim da se u youtube app prikazuje cela lista. Iskreno nemam pojma kada sam sve ove klipove dodao. :D

Nego vezano za polaganje u Kanadi, da li je moguće polaganje na automatiku i da li je u tom slučaju dozvola ograničena samo na automatike, kao u USA? Koliko sam uspeo da ukapiram manuelci tamo nemaju sinhronizovane menjače i moraju da se menjaju sa među gasom i tzv. duplim kvačilom.

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 02 Jun 2021, 04:52

Tacno. Doduse ja sam polagao ali nemam ogranicenje. I kad polozis za kamion, a vecina to ne zna, uradis pismeni test (opsta pitanja, plus koje oko autobusa) i dobijes kategoriju za autobus.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Kamioni

Post od dzonic87 » 02 Jun 2021, 11:56

Meni je Kanada stvarno Vrh. Bio sam na zapadu jedno mesec dana (Victoria, BC i Vancouver) i ljudi su odlični. Takođe bio i u Torontu na dve nedelje...
Više mi se sviđa taj način života nego kod južnih suseda - pre svega što je država stvarno servis građana (jeste da su porezi veći, ali bar imaš (neku) sigurnost)
Nešto kao hibrid izmedju uređenih država Zapadne Evrope i USA

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 02 Jun 2021, 13:17

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 02 Jun 2021, 13:56

Nije bas tako sjajno ali funkcionise dobro. Nekoliko pametnih se sastalo i napravili sistem da ga svako moze razumeti. I biznis funkcionise jednostavno.
Najsmesnije mi je bila registracija. Kod mene u provinciji ti posalju pismo mesec dana, nekad i vise, pred istek registracije. Sa tim odes u servis, platis i dobijes nalepnicu koju lepis na tablicu. U principu bi pre toga trebao uraditi tehnici i onaj tamo ti stavlja nalepnicu na soferku. Ali najbolja stvar je sto te pitaju koliko ti je kilometara na satu, u Ontariu to upisujen u neki obrazac, kod mene ga nema. Pa su se tako nasi dosetili da vracaju kilometrazu, ali pojedini. Njima je neshvatljivo da se neko bavi vracanjem iste. Cak i na lizing autima vracaju jer si uglavnom ogranicen na 20k-25k godisnje. U vecini slucajeva ni lizing kuca/diler ne proveravaju stvarnu kilometrazu vec upisuju onu sa sata. Samo u slucaju teske saobracajke se proverava i, ako se otkrije da si muljao onda si pusiona.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kamioni

Post od Ikac » 02 Jun 2021, 15:45

Verujem da nije savršeno, ali nije bez razloga Kanada na gotovo svakoj listi u Top 3 na svetu kada je kvalitet života u pitanju. Da ima samo malo bolju klimu bila bi savršeno mesto za život.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Kamioni

Post od Kornjaca Rade » 02 Jun 2021, 17:33

E al onda ne bi tamo zivelo 35 nego 350m ljudi i ne bi tako bilo :)

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 02 Jun 2021, 18:33

Od toga 340 miliona indijaca
Ako se nastavi trend kao poslednje dve zime za desetak godina nece znati sta je sneg, bar u juznom delu zemlje.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 06 Jun 2021, 21:03

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 09 Jun 2021, 22:24

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 24 Jun 2021, 12:34

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori