Kamioni

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 07 Apr 2021, 22:28

April 2015. - April 2021.


Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 16 Apr 2021, 07:44

Preuzeto sa fb*

"Čovek iz Slovenije, navigacija ga navela preko Radoševa za Sirogojno, naravno nigde znaka da šleper ne može proći. Svaka čast meštanima koji su se odmah organizovali i pomogli čoveku."


Slika

Slika

Slika

Slika

Nego nema više Majevice i IMT-a ni u "vukojebinama"?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 16 Apr 2021, 09:07

Dva Fotona, Jinma i čini mi se nešto iz Fiat Agri programa.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 16 Apr 2021, 13:26

Dobra kilometraža. Kod mene 03. avgust 2018. do jutros, imam još malo više od 1000km za danas. Doduše ja nisam reper za ozbiljne kilometraže jer se često zabijam sa turama gde većinu ne šalju, tipa Montreal ili neke zabiti po Pensilvaniji gde se gubi vreme i postoji mogućnost da se napraviš kabriolet od kamiona. A znam i da budem po 5-6 dana kući, što je većini nezamislivo. Jbg nisam valjda šofer u duši.
Slika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk




Korisnikov avatar
jovanns
Postovi: 646
Pridružio se: 04 Nov 2014, 22:26
Lokacija: Novi Sad

Re: Kamioni

Post od jovanns » 16 Apr 2021, 14:09

A ja za četri dana 3000km u evropi, doduše bez dokaza Slika

Evo je i mašina
Poslato sa P30 Pro pomoću Tapatoka


Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 16 Apr 2021, 14:29

Branya je napisao:
16 Apr 2021, 13:26
Jbg nisam valjda šofer u duši.
Nije ni kamion Doblo koji legne od gvožđa...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 16 Apr 2021, 15:00

SlikaSlikaSlika nije gvožđe, bakar je bio
Više sam mislio na to da ljudi samo misle na milje, a ne na privatan život. Budu kući taman toliko da im istekne pauza. Za to vreme se cirka i to je to. Od Kanade nisu videli ništa dalje od autoputa. Jede se pašteta i šteka se za kurobecanje po Srbiji.

Jovane hoćeš ti hladnjaču ili da ti tražim isti takav prevoz?

Slika

Korisnikov avatar
jovanns
Postovi: 646
Pridružio se: 04 Nov 2014, 22:26
Lokacija: Novi Sad

Re: Kamioni

Post od jovanns » 16 Apr 2021, 15:12

Šta god bitno da se okreće
Lepa mečkica sija se ko nova

Poslato sa P30 Pro pomoću Tapatoka



Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 16 Apr 2021, 15:41

Tek razrađen. Od ponedeljka u tim sa burazerom.
Ima u selu dosta radnih viza, ali anerička je problem. Videćemo šta kažu u ponedeljak.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kamioni

Post od Ikac » 16 Apr 2021, 16:27

@Branya
Kakva je sad situacija sa radnim dozvolama zbog korone i cele situacije? Jel postoje neki specijalni uslovi? Može i na PM.

Korisnikov avatar
jovanns
Postovi: 646
Pridružio se: 04 Nov 2014, 22:26
Lokacija: Novi Sad

Re: Kamioni

Post od jovanns » 16 Apr 2021, 16:42

Jel bata tek sad kreće da vozi?

Poslato sa P30 Pro pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 16 Apr 2021, 17:50

Ikac je napisao:[mention]Branya[/mention]
Kakva je sad situacija sa radnim dozvolama zbog korone i cele situacije? Jel postoje neki specijalni uslovi? Može i na PM.
Radnih viza ima na istoku Kanade. Stvar je što moraš dve nedelje u karantin i, po zakonu bi to firma morala da ti plati. Dve nedelje po 30 radnih sati i trošak hotela. Ali veći je problem sa polaganjem testova za dozvolu. Slabi su sa terminima. Mi smo progurali malo preko veze SlikaSlikaSlikaSlika sve se radi u lokalnom servisu građana.
A drugi problem je američka viza. Koliko sam upućen, a jesam solidno, trenutno je najveća šansa za dobijanje termina za usa vizu u Halifax-u, što je sreća jer je susedna provincija. Ontario i Kvebek su u problemu do sledeće godine.
Sad su neki naši iz Ontaria kontaktirali jednog čoveka, zna Jovan koga, da im nekako sredi za Halifax. Doveli osam vozača iz Srbije, vozi se za Ameriku i sad su u problemu.
Da nije korone sve bi išlo kao podmazano. Ti vozačko iskustvo dokazuješ pismom preporuke i svojom kategprijom, koju ja nisam imao ali sam u poslednji čas izvadio kanadsku dozvolu 2017. Sad bi me ta gimnastika koštala između 6 i 9000$. Ali ko ima iskustva možemo ovde srediti i za manje i jeftinije.
Suština je da se dobiju papiri, a ne da se ganja lova.
Moje neko viđenje je da radiš svoj posao, imaš kintu za sebe i dobiješ papire za tri godine. U mom slučaju da nije bilo korone ja bih dobio i za kraće od dve, a pride sam pola godine bacio u bunar sa prvom firmom. Znači sve je u tvojim rukama. Plus ako znaš engleski onda si na konju.
Izvini, malo sam odužio. Sustina je da ti firma iz Kanade pošalje ponudu za posao tj ugovor i da ima radne vize. Onda ostalo završavaš u Beogradu u konzulatu. Trebao bi da imaš bar tri godine radnog iskustva ali i to može da se sredi u Bg. Onda kad sletiš u Kanadu zalepe ti radnu za pasoš i ona ti važi dve godine. Posle se polaže kod njih, prvo za kola, pa za kamion i to je to. Ako se vozi Amerika, a većini firmi mi trebamo baš zbog toga, ganja se Usa viza. I to je to. Posle godinu dana se predavaju papiri za njihov permanent resident. Sada treba i četvorogodišnja srednja, mada i trogodišnje bi trebalo da prođu. Treba se overiti diploma kod neke njihove agencije. I položen engleski, naravno. Najbolje je položiti u Srbiji, a ko nema problem sa jezikom može i ovde.
Postoji i pilot program preko kojeg dobijaš njihov permanent resident u roku od pola godine do osam meseci ali fora je što te većina firmi neće zaposliti saanje od tri godine kanadskog iskustva, zbog skupog osiguranja. Tako da pr znači čisto neki komfor ako izgubiš posao ili hoćeś da promeniš struku. Takođe znači oko kredita i sl.
jovanns je napisao:Jel bata tek sad kreće da vozi?

Poslato sa P30 Pro pomoću Tapatoka
Ma da, konačno. Izgubili su tri tima za nedelju dana i sad je frka. Ne mora usa viza. Samo Kanada. Taman. A realno ovo svaka budala može da vozi, Toronto - Halifax ili bilo gde do istočne obale. Sa izuzećem Montreala.

Taman mi je leglo ko budali šamar. Jutros sam sreo jednog kolegu i već sam bio spreman da im sve po spisku. Zaposlio si pun đavo retarda i daješ im iste tri lokacije u Americi, a onda prcaš ovog ko se trudi i s kojim možeš komunicirati na engleskom. Ali dobro, sve u rok službe. Zato ja mogu da dovedem nekog na moju preporuku, a oni teško.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk








Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 16 Apr 2021, 21:49

Kod nas (D, što bi Ljuba napisao :D ) ponedeljkom vidiš gomilu novih lica. Neko trazi kamion, neko traži prikolicu, ali većina se ne zadrži do petka. Sve novi vozači "sa biroa". Fora je što ovde kad dođeš "na biro" da tražiš posao po difoltu ti ponude kamion ili bus da polažeš i da voziš. I onda ljudi polože sa 50 godina i qurac, dođu da voze, izlupaju kamione, priklice, i odustanu. Inače komplet obuka i polaganje za C + E je oko 10.000e.

Ja sam tzv. nahverkher, iliti vožnja u blizini firme, tj. vožnja takva da možeš u toku dana da odvezeš i da se vratiš u firmu. Što znači da ja godisnje pređem 100-120.000km, što nije strašno.

Otiša sam u Nemačku sa parolom "bolje manje para nego ovi preko Bare, al' da češće idem u Srbiju", međutim pošto se zaratilo sa Koronom idem u Srbiju često kao sam u Australiji :kezo: :kezo: :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 16 Apr 2021, 22:28

Nije preko bare sjajno, mada je u Americi džungla. I to nisam čuo od naših nego sam pričao sa amerima. I plaća se ali teška ilegala što se tiče propisa. Inače policija ovde je super, mislim na vage i inspekcije. Govorim iz iskustva momaka koji su dugo vozili Evropu, pa došli ovde. Tj govorim slušajući njihova šokiranja i poređenja tipa "kod švabe bi ovako, kod španca ili francuza ovako, a ovde je "u redu je, dešava se". Hvala, doviđenja". U Americi ima likova koji prelaze po 1100 na dan, a čuo sam da ima i onih koji gaze po 20 sati dnevno. Ali realno im je to džaba jer se zarobe i izgube svaki kontakt sa životom. Jebeš ti sve ako si rob toga.
Pa ja ako mi se ne vozi budem po pet dana kući, a bar prošla ekipa čobana koja je bila reset su dočekivali mamurni i u kamionu. Čim istekne 36 sati pauze ide gas. Zato i kažem da nisam šofer. Radim, a gled i da uživam. Džaba mi pare ako ništa nisam video i opustio se. Ima ljudi u Americi koji su tukli po 20 somića amera mesečno i to neto ali oni su sigurno na nečemu.

Inače, ja sam na papiru ljuti profi. A ispekao sam ga vrhunski u prvoj firmi. Prvog dana izbacio nekog ukrajinca i onda je krenuo ses. Znao sam sa ovom gvožđurijom od 34m da se zabijam po Montrealu ili Ontariu gde dolaze sa malim kamionima sa max tri osovine. Ali sve u rok službe. Pa ti onda daju turu Bronks, Bruklin, Newark, Philadelphia. Užas. I tu se naučiš da ne 'ebeš saobraćaj, pošto i tebe niko ne šljivi ni pet posto.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kamioni

Post od Kuzmanovic » 16 Apr 2021, 22:53

Vozis iz Kanade u USA i odmah nazad u Kanadu? Kako su placene takve ture?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Odgovori