Kamioni

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 20 Maj 2021, 10:00

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 25 Maj 2021, 12:50

Mali jubilej

Slika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 25 Maj 2021, 21:12

105km/h :( ja imam osecas da će mi se Scania raspasti kad je nizbrdo poteram po inerciji do ~100km/h :kezo:

Na koliko je obrtaja na toj brzini?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Kamioni

Post od ChobbyNS » 26 Maj 2021, 13:01

Sto je najgore to je nista, skoro gledam zemaru kako nekog matorog frejtlajnera vrti na oko 70-75mph.
Nije ni cudo sto se dobro zaradjuje kad se tuku mesecno mnogo veci kilometri nego u evropi :D

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kamioni

Post od Ikac » 26 Maj 2021, 13:07

U Kanadi su mislim limitirani kamioni na 105km/h tj. 65 mi/h, dok u Americi valjda takvo ograničenje ne postoji, mislim postoji ograničenje, ali nisu kamioni limitirani. Čini mi se da je Emkura kačio na instagram kako vozi 80-85, to mu dođe 130-135 km/h.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 27 Maj 2021, 12:58

Schwarzwald

Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kamioni

Post od dragvorl » 27 Maj 2021, 21:02

Ko nacrtano.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kamioni

Post od Vladapetr » 27 Maj 2021, 21:17

Da li klinika i dalje radi

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 27 Maj 2021, 23:05

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 27 Maj 2021, 23:27

^^ Prelep dan danas bio, a meni cela tura bas po "ruralnom" Švarcvaldu, uživao sam toliko da sam zapalio kočnice, ko će misliti na retarder :kezo:

^ nisam gledao seriju, nit sam bio u planu tih godina :mrgreen:


P.S. ne može to lepo iz kabine da se uslika, a nema baš mesta da se stane kad god poželi čovek da uslika krajolik...

Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kamioni

Post od ftj » 28 Maj 2021, 01:05

Kao topola i taj kraj.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamioni

Post od Geza » 31 Maj 2021, 11:59



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 01 Jun 2021, 05:21

Gaginh0 je napisao:Schwarzwald

Slika
Kad vidim ovakav put samo pomislim Pensilvanija i ode mi dan u propast SlikaSlika
Leti znamo da tovarimo so u NY drzavi, na jezerima. Prvi put skontao situaciju, drugi put poneo stap i laganica da izluftiram glavu dok cekam. Pa onda sa 27t uzbrdo ali vredi svake pare. Vinogradi se spustaju u jezero. Prelep deo. Ne bi jedan od gradova dzabe nazvali Zeneva.
Te domace tjubere ne pratim. Uopsteno ne pratim kamiondzije. Nasu su klasicna debilana koji nemaju veze sa zivotom, sa jedva zavrsenom srednjom, a ni ameri nisi bolji.
Bio je jedan hrvat ali je obrisao kanal. Ali ne mrsi bas toliko o kamionu. Bar mene takav gastos nacin zivota ne zanima.

Evo ti odgovora za obrtaje.




Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kamioni

Post od Gaginh0 » 01 Jun 2021, 06:13

Ma ko će njih sve pratiti, pogotovo što su to klipovi po 2 sata.

Zanimljivo za obrtaje, moj je na 90km/h isto na oko 1300 o/min, što ispada da se vrte na istim obrtajima pri različitim brzinama. Potrošnja zadnjih 150.000 okruglo 30 litara, ali sam ja uvek uvek težak.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Kamioni

Post od Branya » 01 Jun 2021, 09:16

To je dobro. Postavicu sliku moje potrosnje. Doduse na manjem uzorku od 320k pokazuje 33.5. Ubile su me teske ture zimi i zabodi po gradu, tipa daju mi turu od 9-10 istovara od toga su mi prih cetiri u Montrealu, pa onda ostatak Toronto. A ja kurva to zavrsim u dan i po umesto u dva ili dva i po.
Slika

Ogi je napisao:
Branya je napisao:
07 Maj 2021, 22:09
Jedino to i imaju SlikaSlikaSlika
Isao sam proslog leta dva puta za Albertu preko Ontarijskog autoputa 11. Nadam se da vise necu morati. Uzas. Cista pustara, nekad nema signala po skoro sat vremena. Dvosmerni put. Ali video sam Ladu Nivu, mede kako se igraju pored puta i sl. Jedina dobra stvar u mojoj provinciji je sto je mala i fino rasporedjena pa uvek negde ima neko selo i sve ti je tu ako neko voli prirodu, okean, pecanje, kvadove i sl.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Koliko mi je to zanimljivo. Tebi verovatno nije toliko. :) Znaci ti si u Kanadi? Vozis samo po Kanadi? Napisi malo kako si se obreo tamo, koje rute vozis, sta prevozis, neka iskustva sa puta i kamiona itd., mogu misliti sta si sve doziveo. :)
Da ti odgovorim. Da, Kanada. Imao sam tu opciju odavno. Jednostavno sam prelomio. Za nekoliko dana rasprodao sve od firme, uvece u 10 kupio kartu u pokojnom fly-fly i ujutru u 10 bio na aerodromu. Prva tri meseca su mi bila sok. U Srbiji sam radio sa raznim sljamom, znaju mnogi forumasi koji su na drugom, a bio sam i ranije na ovom forumu, ali takav sljam nisam upoznao. Onda sam nasao pravi posao. Morao sam za Srbiju posle manje od godinu dana ali sam uspeo bratu da nadjem sljaku. On je dosao kad sam ja vec bio kuci i on dodje do nekoliko brojeva nasih likova koji rade po istoku i zavrsavaju papire preko kamiona. Mnogi mi se nisu javili posle prve poruke sem jednog momka iz NS. Sa njim sam sve sredio. Sreca sto mi je engleski dobar. Vec sam bio odustao, posto mi nisu odgovarali oko pola godine. I, oko nase nove godine 2018., nazovem tu firmu da pitam sta se desava sa mojom prijavom i, sreca zaposle novog lika koji je bio zaduzen za zaposljavanje, resim sve preko telefona i mail-a i obrem se u Kanadi u februaru 2018. Inace, imao sam poziv firme i u augustu 2017., ali naletim na pakija na Toronto aerodromu koji me je drndao godinu dana ranije i vrati me covek. Vratio me sa sve ugovorom firme. Kasnije se uspostavilo da ga je neko nas naguzio propisno i da ne voli balkance. Ali sreca u razgovoru sa ostalim carinicima tamo saznam za neke cake.
Sreca sto sam polozio kamion po starom sistemu i platio relativno malo.
Prvo sam isao na obuku sa nekim kanadjaninom nekih dve nedelje. Em dobar lik, em meni jezik ok, pride slusala se dobra muzika pa sam nam osvetlao obraz. Onda sam prvi dan imao ukrajinca i izbacio ga istog dana iz kamiona. Da to nisam tad ucinio pitanje je da li bi docekao kraj godine. Covek nije stao ni na jedan stop znak, promasio nekoliko skretanja na ap, pun gas kroz radove, pokacio se sa radnicima gde smo imali istovar i pride sa kolegom iz firme. I tu nekako iskukam i ostanem solo. Znao sam da krece seks ali sta mi tesko. Vrteli su me po nekoliko dana Montreal, pa onda nekoliko dana Toronto. Bukvalno sam bio gradski vozac. Secam se prvog odlaska za ameriku. Niti se secam kroz koje sam drzave prosao, i kroz koje gradove. Kasno popodne, kisa i pre Bostona me uhvati ledena kisa, do Nju Jorka nigde zive duse. Bukvalno u mom smeru po neki auto, a u suprotnom svako malo lancani sudar. Klizao sam se kao na takmicenju dok tu neke oko Bronksa skontah da je temperatura oko 10 u plusu i da konacno imam kontrolu. Sad mi je ta tura pesma, ali u pocetku nije lako. Pogotovo sto u toj firmi vlasnik nije dozvoljavao da se koristi druga navigacija sem firmine koja se nalazi u okviru satelita. Losa stvar je sto ta navigacija zapuca u vecim gradovima i onda si solo.
Sustina je da te ne drndaju kao u Srbiji. Radis, odmaras, plata na vreme i to je to. Da li su velike pare na istoku, pa nisu. Ali zato su i nekretnine dzaba. Nisu ni u Ontariu vece pare ali a vise izbora.
Policija je veoma kulturna. Imam nekoliko kazni koje niko nije dobio ali jbg onda to ne bi bio ja. Na vagama te ne kaznjavaju ako si u laganom pretovaru, ako si nesto malo prekoracio sate voznje. Naravno, kao i svugde i oni su ljudi tako da ima idiota ali mnoooogo manje maltretiranja nego u Evropi. Velika je ovo industrija da bi tako cimali svakog.




Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Odgovori