Pick up vozila (kamioneti)

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Pick up vozila (kamioneti)

Post od perfiko » 23 Dec 2013, 19:59

EDIT by mod: Tema izdvojena iz 4x4 teme.
ftj je napisao: Malo mi je čudno da ova vozila nemaju nikakvu blokadu diferencijala al smatram da i nisu namenjena za neki ludački offroad, više za neke svakodnevne radne potrebe koje se mogu dešavati i van asfalta. Moram da ga pohvalim i da je odličan za autoput jer se sa onolikim međuosovinskim rastojanjem nikakve neravnine ne osećaju, doduše na zadnjoj klupi se žale da nije baš udoban.
Dok se samo žale na neudobnost, a ne kukaju dobro je. :D
Mislim da od ovih double cab-ova nema ništa neudobnije kada su zadnja sedišta u pitanju.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 4x4

Post od TRIO_driver » 25 Dec 2013, 09:57

Slazem se za neudobnost zadnje klupe, jednostavno, gibnjevi i kruta osobina nazad ne mogu biti udobni kao kruta osovina kod putnickog, da ne kazem nezavisno vesanje...

Ali, sa druge strane, NIJEDNO nezavisno ogibljenje NE MOZE da ponese, izdrzi i prenese ono sto moze KRUTA osovina i gibnjevi, sto u mom slucaju znaci i ekstrem, umesto deklarisanih 1000 kg nosivosti, ja sam natovario 1800 kg behatona...:). Znas kako je onda udoban... :P

Slika

Slika

Razumem vase dileme oko udobnosti i ostalih parametara, ali ja se vise u obicno putnicko ne vracam(kao osnovno vozilo). Koncepcija pikapa je toliko prakticna, uz znatne poreske olaksice, da ko ima mogucnosti da ga priusti, bolja solucija i od cistokrvnog terenca..

Inace, samo G wagen, Toyota Land Cruiser 70, Defender, npr. imaju blokade, krute osovine napred i ostale cistokrvne offroad drangulije..Ali, to su doslovno kamioni, koji su nenadmasni u offroadu, ali cim izadjes na uredjen put, da ne kazem asfalt, odmah ti zasmeta 100 stvari..No, ja to volem, meni to ne smeta.. :)

Vecina pikapova ima LSD nazad, i u 4L uglavnom srednji diferencijal zakljucan 50:50, jer im je to dovoljno za vecinu potreba za koje se koriste..

Naravno, ako imas novca, ARB cuda cini, mozes napraviti ozbiljnu offroad masinu na bazi pikapa.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23726
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 4x4

Post od dragvorl » 25 Dec 2013, 10:16

Iskrivila se jadnom sasija od ove betoncine. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 4x4

Post od Floyd » 25 Dec 2013, 10:19

Bice to kao mlad polovnjak odlicna kupovina :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19156
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: 4x4

Post od Heinz » 25 Dec 2013, 10:36

Nedeljom do pijace, par kesa voća i povrća...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 4x4

Post od nikaragva » 25 Dec 2013, 10:46

Ma nema tu ni tona.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 4x4

Post od TRIO_driver » 25 Dec 2013, 11:05

dragvorl je napisao:Iskrivila se jadnom sasija od ove betoncine. :)
Bez brige, kamionska je sasija, i to je bilo da vidimo koliko moze da ponese, inace ga ne opterecujem vise nego sto je deklarisano.

Nazalost, lista zainteresovanih da kupe test vozilo je mnogo duza od onih koji bi da uzmu potpuno nov, a moj jos nije na prodaju... :loool:
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23726
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 4x4

Post od dragvorl » 25 Dec 2013, 11:11

Komentar je saljiv bio, ali kapa dole za rizik.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: 4x4

Post od Paja » 25 Dec 2013, 11:18

@ TRIO driver

Bilo bi interesantno saznati razliku u ceni održavanja jednog Pick up-a i SUV-a. Mislim da bratske modele ala Toyota Land Cruiser i Hilux i sl.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 4x4

Post od nikaragva » 25 Dec 2013, 11:22

Citao sam na tojota sajtu da hilux sve sto je vazno ima negde ususkano, da kada lupis negde menjas samo limariju koja se lako menja, tako da je odrzavanje jeftino :)

I mene ta tema prilicno zanima. Mozemo poceti sa tim koliko ulja staje u vozila kao sto su hilux, dmax i slicna, koje ulje vole da trose, koliko kosta set filtera, koliko kosta tzv veliki servis?

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 4x4

Post od TRIO_driver » 25 Dec 2013, 11:34

dragvorl je napisao:Komentar je saljiv bio, ali kapa dole za rizik.
Dugo sam ja u ovoj prici, tako da znam koje su mogucnosti japanskih pikapova, zato sam i smeo da rizikujem, jer cak ni ja ga ne dovedem u granicne uslove, kako to rade neki moji kupci.. :mrgreen:
Bilo bi interesantno saznati razliku u ceni održavanja jednog Pick up-a i SUV-a. Mislim da bratske modele ala Toyota Land Cruiser i Hilux i sl.
Konrketno, ta dva su maltene mehanicki blizanci, ali ti nije dobro poredjenje, jer su oni pravi dzipovi. Rav 4 je SUV, i njega poredeci sa Hiluxom bi bilo pravi test.

Skuplji su za odrzavanje bar 30%, ne toliko sam servis, koliko generalno delovi, ali RAV je putnicki automobil sa klirensom, a ovo je radna masina sa terenskim karakteristikama.
Citao sam na tojota sajtu da hilux sve sto je vazno ima negde ususkano, da kada lupis negde menjas samo limariju koja se lako menja, tako da je odrzavanje jeftino :)

I mene ta tema prilicno zanima. Mozemo poceti sa tim koliko ulja staje u vozila kao sto su hilux, dmax i slicna, koje ulje vole da trose, koliko kosta set filtera, koliko kosta tzv veliki servis?
Staje dosta, preko 7L uvek, a moze i do 10 L da bude u motoru.. :)

Mogu ici u detalje, ali sad cu se zadrzati na Dmaxu novom:

Redovan servis na 20.000 km prvi kosta 37k dinara. Posle toga na 40k km ide od 56k dinara, pa opet 37k dinara, pa tako dok ne istekne garancija. onda moze i aftermarket filteri koji su jeftiniji.

Iz moje prakse, na Dmax nema sta da se kvari pre 250-300k km, a ima mali kais klinasti od 3k dinara na 100k km i to je to. Veliki servis nema, jer ide preko zupcanika kao radna masina.

U motor ide 7.3 litre ulja, imas ulje menjaca, reduktora, diferencijala, nesto se menja na svakom servisu, nesto na svakom drugom. Za automatski menjac ide ulje na 100k km...
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23726
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 4x4

Post od dragvorl » 25 Dec 2013, 11:39

Nema bese blokadu centralnog diffa,jel?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 25 Dec 2013, 13:47

Prilicno skup servis od 37 i kusur hiljada, ako se samo misli na zamenu filtera i ulja.
Doduse ni vozilo nije jeftino, ali koliko realno mogu biti za njega posebni i skupi filteri. Za 1000 i koji dinar se moze naci vrhunsko ulje za skoro svaki auto.


Pretpostavljam da je ovaj od 56 hiljada sa zamenom jos necega, ne samo filtera i ulja, ili gresim.

Ako moze neki opis u kratkim crtama, sta gore spomenuti servisi podrazumevaju na pikapu, znamo sta oni znace na putnickom automobilu.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Kabe » 25 Dec 2013, 14:35

Lepa tema o pikap vozilima :)

Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika


Inace moj favorit :) Kod njega ne trucka nista i udobnost je na maksimalnom nivou :D

Slika
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Kabe » 25 Dec 2013, 14:41

nikaragva je napisao:Prilicno skup servis od 37 i kusur hiljada, ako se samo misli na zamenu filtera i ulja.
Doduse ni vozilo nije jeftino, ali koliko realno mogu biti za njega posebni i skupi filteri. Za 1000 i koji dinar se moze naci vrhunsko ulje za skoro svaki auto.


Pretpostavljam da je ovaj od 56 hiljada sa zamenom jos necega, ne samo filtera i ulja, ili gresim.

Ako moze neki opis u kratkim crtama, sta gore spomenuti servisi podrazumevaju na pikapu, znamo sta oni znace na putnickom automobilu.
Mali servis:

Radni cas
Potrosni materijal
Ulje motorno
Filter goriva
Filter ulja
Filter vazduha


Veliki servis:

Radni cas
Potrosni materijal
Ulje motorno
Ulje menjaca
Ulje za kocnice
Filter goriva
FIlter ulja
Filter vazduha
Filter kabine - klime
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Odgovori