Pick up vozila (kamioneti)

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od HKS » 28 Apr 2020, 11:14

Suveren u saobracaju hahahah.

Ovo mi se svidjelo:



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Geza » 30 Apr 2020, 19:59

GMC Canyon Denali 2021

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 08 Maj 2020, 10:11

Sad videh temu... :D

Svašta nešto sam pročitao, no da ne idem reply na sve, pošto materiju onako poznajem u dlaku, da ne kažem cm, zbog prirode posla, pratiću temu, pa ću sa zadovoljstvom da pišem nedoumice iz prve ruke.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 08 Maj 2020, 10:36

Momčilo je napisao:
28 Apr 2020, 09:20
A zavisi sve za sta sluzi... Po meni su oni i dalje radni automobili, sa upitnom udobnoscu i komforom na zadnjoj klupi..
Ako uporedim udobnosti amaroka za volanom i golfa za volanom, glasam za amaroka. Nazad ne znam, nisam se ni u jednom vozio nikad nazad.
Mada udobnost ne gledam samo kao sediste, ne samo sundjer, nego sve od tockova do sundjera. Udobnost na duzim putovanjima sem od sedista, zavisi mnogo i od menjaca, motora i buke.
Sad pasat i ostali veci automobili su sigurno udoboniji.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 08 Maj 2020, 10:48

Amarok posmatrajte kao Toureg sa povratom PDV.

Kao terenac je među najlošijima, automatik mu je DSG (dobar za lifestyle kupce), samo manuelni ima reduktor, cena mu je poprilična, on je za klijente koji žele automobilski osećaj u pikapu.

Kao model je istorija, prestaje da se proizvodi, kao što i veliki dizel motori odlaze u istoriju (njemu se paradoksalno povećala prodaja kad je batalio 2.0 zbog kog je varao i prešao na 3.0 V6).

Sve u svemu, fenserski pikap za ljude koji pate od imidža.. :D
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 08 Maj 2020, 11:39

Nisam video da ima sa manuelnim menjacem.
I nema dsg, nego zf8.

Govorim o trenutno aktuelnom verziji. Stara verzija mi nije nikad privlacila paznju, zbog motora, kao i vecina pikapova kod nas.

Od svih pikapa koji mogu da se kupe u Srbiji ima najbolji menjac i motor.

Off road sposobnosti mogu biti predmet diskusije. Ali su daleko od losih.
Svojevremeno sa par modifikacija, prvi tuareg je bio prilicno sposoban na terenu.

Vise se moze opisati kao: "Ko ne zeli taljige na asfaltu, a ipak da bude sposobno vozilo na terenu" :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od HKS » 08 Maj 2020, 12:22

TRIO_driver je napisao:Amarok posmatrajte kao Toureg sa povratom PDV.

Kao terenac je među najlošijima, automatik mu je DSG (dobar za lifestyle kupce), samo manuelni ima reduktor, cena mu je poprilična, on je za klijente koji žele automobilski osećaj u pikapu.

Kao model je istorija, prestaje da se proizvodi, kao što i veliki dizel motori odlaze u istoriju (njemu se paradoksalno povećala prodaja kad je batalio 2.0 zbog kog je varao i prešao na 3.0 V6).

Sve u svemu, fenserski pikap za ljude koji pate od imidža.. :D
Stize novi Amarok u saradnji sa Fordom.



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 08 Maj 2020, 13:51

To će biti Ford, a ne Volskwagen. Još većaju da li da stavljaju motore od VW, ali sklapaće se u Južnoj Africi.

Šta znam, ja sam vozio Amarok, trenutno jedno od vozila koje posedujem je i Audi Q7 sa tim istim 3.0 V6, isti pogon, prenos, fazon..

Isuzu, Ford, Mitsubishi su u utility radnom sektoru.

VW, Nissan i Mercedes su u lifestyle sektoru.

Toyota pokriva sve.

Ja sam prodao 250 pikapova u Srbiji od 2013. do sada, od čega mi je 70% radna vozila koja se i voze offroad, samo 30% su mi fensi verzije.

Sam lično vozim, imam uvek bar 3-4 Dmax, od čega jedan baš ozbiljno napakovan, tako da sam vozio, a i održavao svu svoju konkurenciju..

Klijentski feedback je da je svilen za offroad, ali ko ga vozi kao terenac sa povratom PDV; plus voli sve oko vagena, nema greške.

Stoji da sam izgubio dosta fensi klijenata kada smo predstavili 1.9 2017 godine, dok su VW i Mečka išli u 3.0, a Ford se šlepao kao jeftinija alternativa sa Wildtrak 3.2 petakom..

Nema dalje, novi Euro 6 TEMPd su ubili velike motore, tako da se spremite za max. 2.0 motore.

A biće interesantno prodavcima Forda i VW (Mercedes staje sa proizvodnjom), kako da objasne klijentima da će ono što su pljuvali kod nas (mala zapremina), sada imati isto u ponudi... ;)
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 08 Maj 2020, 16:17

Pa, to je normalno. I ja da kupujem 10 pikapova radnicima u firmi da voze i drndaju kojekude, uzeo bih nesto iz pomenute utility grupe.
Presudila bi cena i odrzavanje.

Ono kuda bih ja vozio pikap, Amarok apsolutno zadovoljava i to preko mere. I to stock verzija.

Meni je prvi pik ranger, pre svega zbog izgleda, a onda i zbog ostalog. I uopste Fordovi pikapi.
Kada su najavili Raptora, odusevio sam se perfomance pikapom, sa vec "sredjenim" amortizerima da ga peglas po makadamu kao da je asfalt.
Medjutim ohladio sam se kada sam video koliko je "jadan" na putu za ostalim pikapovima, a pogotovo za Amarokom. Odluka da stave u perfomance pikap "motor iz golfa" je po meni katastrofalna.
To bi bio perfomance pikap sa 3.5 V6 aco boost. Ili makar 2.3 ecoboost.
Nisam istrazivao kakvi su sa ekonormama. Koliko sam uspeo da saznam, slicne norme su "zaklale" i novi jimny. Pa se sad valjda uvozi kao teretni van u evropu i onda sve pet, sa istim motorom?!
Zasto onda pikapi, koji su isto teretni, ne mogu isto?

Naravno nije sve u snazi, ali kad vec dajem 50.000e za pikap onda hocu i motor i menjac da prate pricu.


Ako mislis samo na svoju prodaju, da nisi bas prodao puno "lifestyle" isuzua, onda to i ne cudi. Tek odnedavno ja vidim da pocinju da se pakuju za lafjstajlere. Tu je po meni Ford neprikosnoven, jos uvek.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 08 Maj 2020, 16:49

Ford Raptor nema teretnu homologaciju, već putničku, jer nema dovoljno nosivosti (bar u UK).

Ford je dobar jer je široka servisna mreža, i zato što Grand motors ide na količinu, čim stoji na lageru mesec dana, odmah spuste cenu 5k i prodaju sa 500 evra zarade. Pride su maheri za flotu prodaju (to im je fokus).

Izgleda moćno od napred, ima dosta opreme i kvalitet je vrhunski (kad bi se zezali). Nažalost, kupci moraju da ga kupe da bi videli..Kinezi u Boru plaču, uzeli 20 komada prošle godine, psuju ga.

Naravno, za nekog ko vozi to kao putnički auto zbog estetike i poreskih olakšica, više je nego dobar.

Ako pričamo o lifestyle Dmax, nemaju baš nešto osećaja za to, jer su oni kamionski proizvođač, a svi ostali su putnički proizvođači.

No, zbog korone nam umesto krajem godine stiže sledeće novi Dmax, koji upravo pegla sve to.

Amarok ima dosta paprenu cenu, suštinski je u rangu 5-8k evra skuplji od utility priče gore navedene, i to sirmašnom opremom. Napakuj sa dodacima, uzmi srednji paket opreme i sačekaj lagersku rasprodaju, preskočiš cifru od 40k evra + PDV opušteno. I naravno, imaju kupca, ipak je to VW.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 08 Maj 2020, 17:22

Da, amarok je ipak "star" model.
Fali tu dosta stvari u opremi, koje drugi danas imaju.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Woodoo » 09 Maj 2020, 01:31

Trenutno kod nas najbolja i najbogatija oprema može da se dobije u L200, zatim u Hiluxu, iza Hiluxa je Navara. Takođe, po onome što sam mogao da pročitam Mitsubishijev full time 4WD pogon Super Select 4WD-II je najbolje što se trenutno nudi na tržištu.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od HKS » 09 Maj 2020, 01:39

6:21 hahahha




Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 09 Maj 2020, 07:31

Al je ružan za medalju, džabe sve ostalo :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od trojanac » 09 Maj 2020, 07:36

Ukusi su različiti. Meni je lepši i od tog Amaroka i od Rengera koje si spominjao.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori