Pick up vozila (kamioneti)

Terenska vozila, kamioni, autobusi, vojna vozila
Odgovori
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Woodoo » 11 Feb 2021, 13:07

Unazad nekoliko godina i u Srbiji je Frod Ranger najprodavaniji model.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 17 Feb 2021, 09:13

Nije.

2018 Hilux, 2019 i 2020 Dmax (doduše ove koronastične godine za svega par komad, baš bilo tesno).

Grand Motors dominira svim ex-YU tržištima, a Ranger evropskim, ali je GM prošle godine bio u problemu, 50% prodaje je pao, otpustio dosta ljudi, zatvorio poslovnice, itd.

Oni Ranger prodaju kao i Fiestu, ista politika skidanja cena, bez obzira na klasu vozila, Ford ide na količinu, skidaju cene čim auto je duže od mesec dana na lageru..

Generalno, Ford Ranger se kupuje skoro po defaultu kao prvi novi pickup. Ali da se kupac vrati, skoro u 90% nemoguće, jer Ford nije baš oličenje pouzdanosti. Toyota i Mitsubishi su tu mnogo bolji..

Ford je najviše napredovao, ali realno Evropa je smešno tržište za pickupove ove klase, Tajland kao rodno mesto skoro svih pickupova je reper. Ko je imao šanse da putuje, video je i sam kakva je situacija tamo na ulicama.
Tajlandsko tržište 2020.jpg
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Heinz » 17 Feb 2021, 11:05

Woodoo je napisao:
02 Feb 2021, 23:36
I kakve veze ima na kojoj je poziciji moj drug, možda je direktor, možda radi baš u kontroli, možda vozi te automobile pa zna, to ne menja činjenicu da su Isuzue zamenili jer su im se zaglavljivali. Gume na drugim vozilima su isto fabričke, da li će da nabavljaju bolje ne verujem, u finansijskoj su buli, plate smanjene a i da bi ih isplatili uzimaju kredite.
Off: sprema li se socijalni program, zna li se šta? :mrgreen:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 17 Feb 2021, 12:17

TRIO_driver je napisao:
17 Feb 2021, 09:13
Nije.

2018 Hilux, 2019 i 2020 Dmax (doduše ove koronastične godine za svega par komad, baš bilo tesno).

Grand Motors dominira svim ex-YU tržištima, a Ranger evropskim, ali je GM prošle godine bio u problemu, 50% prodaje je pao, otpustio dosta ljudi, zatvorio poslovnice, itd.

Oni Ranger prodaju kao i Fiestu, ista politika skidanja cena, bez obzira na klasu vozila, Ford ide na količinu, skidaju cene čim auto je duže od mesec dana na lageru..

Generalno, Ford Ranger se kupuje skoro po defaultu kao prvi novi pickup. Ali da se kupac vrati, skoro u 90% nemoguće, jer Ford nije baš oličenje pouzdanosti. Toyota i Mitsubishi su tu mnogo bolji..

Ford je najviše napredovao, ali realno Evropa je smešno tržište za pickupove ove klase, Tajland kao rodno mesto skoro svih pickupova je reper. Ko je imao šanse da putuje, video je i sam kakva je situacija tamo na ulicama.

Tajlandsko tržište 2020.jpg
Zasto neko tamo kupuje chevrolet, kada se je to u stvari dmax?

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Ivan » 17 Feb 2021, 12:39

Posto se u australiji najvise voze pikapovi u odnosu na druga vozila interesantno je videti koji modeli su se najbolje pokazali u teskim uslovima, prasina, pesak, vrucina itd.

Slika

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od nikaragva » 17 Feb 2021, 12:47

Dosta jak % za Amaroka. Ako me secanje dobro sluzi, pritisak javnosti, ili ti kupaca pikapova, na VW da ugradi low range na amaroka je urodio plodom :)
Mada to postoji jedino za australijsko trziste.

A prva dva mesta su ocekivana.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 17 Feb 2021, 13:46

Chevrolet-Isuzu je iz vremena kad je Isuzu bio pod kapom General Motorsa, pa pošto je tržište naviklo na određen brend, onda se nastavilo po toj logici.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Geza » 17 Feb 2021, 22:38

2021 Ford F-150 Raptor.

Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Woodoo » 17 Feb 2021, 22:38

TRIO_driver je napisao:
17 Feb 2021, 09:13
Nije.
Ne znam koju statistiku pratiš ali po onoj zvaničnoj o broju novih registracija Ford Ranger jeste najprodavaniji pick up u Srbiji u poslednje 3 godine.
Heinz je napisao:
17 Feb 2021, 11:05
Off: sprema li se socijalni program, zna li se šta? :mrgreen:
:D :D :D

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Momčilo » 17 Feb 2021, 22:57

Ovaj Ranger ima najlepsu prednju masku.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od TRIO_driver » 18 Feb 2021, 07:55

Woodoo je napisao:
17 Feb 2021, 22:38
TRIO_driver je napisao:
17 Feb 2021, 09:13
Nije.
Ne znam koju statistiku pratiš ali po onoj zvaničnoj o broju novih registracija Ford Ranger jeste najprodavaniji pick up u Srbiji u poslednje 3 godine.
Heinz je napisao:
17 Feb 2021, 11:05
Off: sprema li se socijalni program, zna li se šta? :mrgreen:
:D :D :D
Cube Team, Smart research, JATO, kontakti na carini, itd.

Imaš raznih analitika, ali meni jedina relevantna jesu vozila koja su isporučena i plaćena. Da li su registrovana, to ne mora uvek da znači, ja npr. imam 9 vozila iz prošle godine koja su isporučena i naplaćena, ali iz određenih razloga nisu još dobila tablice, ili im se tablice ne nalaze u bazi civilnih vozila.

Naravno, postoji i opcija reexporta, koji je nama najstrože zabranjen (mada nema potrebe, jer svi ex-YU odlično sarađuju, pa šalju jedni drugima kupce, a neki su ušli u mrežu uz moju asistenciju). Dok recimo neki od naših najvećih konkurenata rade to stalno..Sad sam imao upit da reexportujem 50 komada za Švajcarsku, registracija na jedan dan i idu odmah preko.

Mada, broj prodatih primeraka jako zavisi od flota - ove godine će Toyota biti broj jedan, jer će Virom group na unapred nameštenom tenderu za NIS da uzme 75 komada na operativni lizing, plus je firma koja gradi Moravski koridor uzela 49 pickupova na rentu naredne 4 godine, tako da udarci poput tih često promene situaciju. Mi lično već imamo prodatih 49 komada nove generacije, a nismo suštinski ni krenuli sa prodajom, juče je tek stigao prvi test auto.

Ford konkretno (ne računajući Srbijagas), dobija poslove na flotama, jer taj deo imaju stvarno dobro organizovan. Ja sam gubio poslove npr. poput AMSS-CMV gde je trebao jedan pickup, ali i dva Transita i pet Fiesti, iako su baš hteli Dmax.

Živelo slobodno tržište i konkurencija, nema bolje motivacije.. :opustanje:
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Woodoo » 19 Feb 2021, 23:13

Cekaj malo, ti imas svoj neki rezon po kom je D max najprodavaniji, iako nije izmedju ostalog i po tom Cube teamu koji spominjes. :D

Pa bas po njima je Ranger najprodavaniji poslednje 3 godine, pre toga Hilux, a pre 6-7 godina L200. Oni koriste podatke iz MUP-a o broju novoregistrovanih automobila i ta metoda se koristi svuda u Evropi.

Kakve veze ima sto imas vozila iz prosle godine koja nisu registrovana, pa verovatno ih imaju i ostali. :)

I degutantna je malo ta prica o namestanju, ispade da se za sve namesta osim za D-max. Da li je neki tender namesten danas moze da se proveri bukvalno za 10 minuta.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Geza » 01 Mar 2021, 21:42

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 329
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Branya » 08 Mar 2021, 22:22



Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pick up vozila (kamioneti)

Post od Geza » 09 Mar 2021, 00:50

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori