Tehničko uređenje foruma

Obavezno posetite i upoznajte se sa pravilima foruma!
Zaključana tema
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Stjepa » 20 Jan 2012, 01:02

Ovo o higijenisanju kola kao izdvojenom delu u opste nije losa ideja.
Tu se podeli na teme kao sto je steva_anya vec rekao. Sta vise otici korak dalje (mozda je to nekima prelazak u drugu krajnost, ali mi svi i jesmo malo drugaciji od ostalih pa bi nam to bilo i normalno :smesko: ) podeliti pranje na teme:
-pranje felni
-pranje stakala
-pranje limarije
-osnovno pranje iznutra
-detaljno/dubinsko pranje iznutra
.
.
.
Sta sad? Recite da je smesno. :mig: Pa mi smo pacijenti kad za pranje celicne i aluminijumske felne postoji tacno odredjena procedura za koju 99% ljudi ne bi ni pomislilo da radi. Takodje ciscenje stakala. Nije to obicno malanje krpom. Neki imaju poteskoca s' soferkom, sa posebnom panjom na unutrasnji deo. Sve to lepo da se razglaba bilo bi po jedna cela kvalitetna strana. Sve strpati u jednu temu bi bilo nekako razvodnjeno. Za redovne forumase koji sve to na tenane iscitaju i nije strasno (upoznat si gde se sta nalazi i hop ovde hop onde). Ali dodje sutra Pera bas zbog ciscenja noznih komandi i mora da lista 20str da nadje odgovarajuci post. :smesko:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Paja » 20 Jan 2012, 01:53

I obavezno razdvoiti u dve teme čišćenje nožnih komandi kod vozila sa manuelnim menjačem (3 pedale) i sa automatskim (2 pedale) da se Pera ne umara. :mrgreen:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Stjepa » 20 Jan 2012, 01:57

Tako il' nikako. :mrgreen:
Ne kazem da sam malo(vise) preterao. Ali to sam samo ja, Stjepa. :ovacije:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od NexT » 20 Jan 2012, 01:59

da, bre i dalje cekamo deo za pacijente koji peru kola :mrgreen:

Stjepo, sreco, ne se*i, majke ti xD

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od trojanac » 20 Jan 2012, 05:44

steva_anya je napisao:Da li je moguce napraviti podforum za "auto kozmetiku".
Sve je moguće napraviti Stevo, samo je pitanje da li možeš toliko da platiš? :kezo:

Šalim se naravno. Naš cilj svakako nije da forum ostane ovakav već da se vremenom oblikuje u skladu sa potrebama. Imamo u planu jednu manju reorganizaciju podforuma i tema, tako da će i ovaj predlog biti ubačen. Smatramo da nije baš ni nephodno, ni pregledno imati 100 podforuma, gde se onda neki preklapaju. U svakom slučaju potrudićemo se da "lickanje" dobije svoje mesto, zasebno ili uz još nešto srodno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
BobRock
Moderator
Postovi: 739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Octavia 1.9 TDI A5 FL,Kia Ceed 1.4 2014
Lokacija: Batajnica

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od BobRock » 20 Jan 2012, 12:10

Samo da se nadovezem na trojancev post. Posto je forum jos uvek u razvoju i treba polako popunjavati bazu, namerno nismo isli u sirinu nego smo objedinili neke teme. Vremenom kad se stvori zdrava osnova, delovi koji budu popularniji ce dobiti svoje posebne podforume. Naravno vi slobodno otvarajte sve teme ,a vremenom ce to sve leci na svoje mesto.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od bane valjevo » 20 Jan 2012, 12:14

E super, jer bas sam se pitao zasto je sve ovako skuceno, ali to je odlicna ideja... :kokice:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od steva_anya » 20 Jan 2012, 12:25

Meni je fantasticno organizovan forum. Volim kad je sistematizovano, organizovano. Da sam prvi put dosao ne bih puno lutao. Vi ste iskusniji pa znate sta i kako oko organizacije podforuma. Zato sam ovo za "auto kozmetiku" naveo iz par razloga: uvek je aktuelno, svima treba i moze koristiti, jako su posecene teme. Dodao bih jos da samo "odrzavanje auta" mene vise asocira na mehanicko tipa ulje, servis, diskovi, kocnice, nego na "sampone i hemikalije".

Super je ovde! :sreckovic:

Evo pitanje: da li je pozeljno slike kaciti u tambnejl-u?
Koliko sam cuo pricu na okupljanju, prostor za sve sto se pise i kaci kosta. Isti prostor se moze stedeti kacenjem male slike koja bi se klikom uvelicala. Ako sam dobro razumeo, i ako to moze stedeti prostor na sajtu/serveru, da li da kacim[o] tako slike ili nema veze?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od trojanac » 20 Jan 2012, 12:35

Slobodno se mogu postavljati i velike slike. Prostor na serveru nije problem, a podeseno je da se slike automatski umanje, radi preglednosti. Jedino treba izbegavati bas velike rezolucije zbog ucitavanja, za one koji koriste sporiji intetnet.

Sent from my HTC using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Saša » 20 Jan 2012, 12:38

Na koju rezoluciju forum automatski smanjuje fotke? Da znamo pa da ih odmah tolike postavljamo... :mig:

p.s. Jedan savet: postavite da bude 800 pix po širini, tako je na većini foruma... Prošlo je vreme dial-up konekcija... :mig:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od trojanac » 20 Jan 2012, 23:08

Stevo, hvala na pohvalama.

Saša, evo ti konkretan primer.
Jedna lepa fotka, da ne bude kako uvek stavljam neke :sise: za primer. Rezolucija je 1920x1200px.
Ako se ostavi kod za eksterni link ispada ovako (automatski se smanjuje).

Slika

Istu sliku možeš dodati korišćenjem opcije "Pošalji prikačeni fajl" ispod prozora za poruku i onda to izleda kao u primeru ispod.
Mislim da je sada veličina sasvim odgovarajuća (bilo je malo manje), tj. dovoljna da se u većini slučajeva odmah jasno vidi o čemu se radi, a po potrebi slika se može uvećati.
Prikačeni fajlovi
Aston_Martin_One_77_wallpaper_photo_car.jpg
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od dragan » 20 Jan 2012, 23:14

ej ljudi, tek smo na pocetku ( tj ekipa koja ureduje forum je tek na pocetku a i mi sa vama/njima )...
sve ce se to polako kretati u smeru u kojem forum bude disao, u to ne sumnjam, imamo iskusne ljude na pravim mestima...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Xepoj87 » 21 Jan 2012, 08:10

Odusevljen sam resenjem za slike ! Ne moram vise da se ubijam da trazim slike do 800 sirine ili da postavljam one malecke prikaze :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Saša » 21 Jan 2012, 08:29

@ Trojanac

Ma o.k, sve ja to kapiram, nego samo pitam na koju to rezoluciju skripta smanjuje (u prikazu)... Da odmax pripremim fotku da bude tolika. U principu ne volim to automatsko smanjivanje jer na većini foruma kao da malo zamuti fotografiju (ubije oštrinu). I da li može da to bude 800 piksela po širini... :mig: :smesko:

Edit: izmerio sam sam: 640 piksela po širini... :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Xepoj87 » 21 Jan 2012, 08:53

Naravno da ubije ostrinu,posto sabije 1920 pixela recimo u prikaz na 640 :D
Pa najmanji je problem kliknuti na sliku da se uveca :)
Nisi valjda lud da se cimas da svaki put smanjujes sliku pre postovanja :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Zaključana tema