Tehničko uređenje foruma

Obavezno posetite i upoznajte se sa pravilima foruma!
Zaključana tema
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od trojanac » 14 Jan 2012, 13:08

Swemir, sve ok druze. Nisam ni ja shvatio to kao nesto lose. Napisah ja na pocetku da ima prostora za poboljsanje.

Marko, dobri predlozi. Hvala.


Sent from my HTC using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od dragan » 14 Jan 2012, 13:17

meni se mnogo svidja ovakav jednostavan izgled, nisam dosao ovde da mi sljasti i da mi odvlaci paznju kojesta, ovako je super...
svasta ce jos ispasti da se doradi ali samo polako, vremenom ce leci na svoje, mada je pocetak vise nego odlican, svaka cast ekipi koja je to sve realizovala :pivo:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od dunx81 » 14 Jan 2012, 13:52

:goodpost:

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od swemir » 14 Jan 2012, 16:31

troj" :pivo:

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Milos_kg » 14 Jan 2012, 18:33

Nadam se da mozete da vidite listu smajlica, pa da neki i iskoristite: http://www7.cbox.ws/box/?boxid=150709&b ... ec=smilies

Sto se tice skina, meni malo bode oci ova sarenkasta siva pozadina, i to samo u delu ispod bannera. Ova sitna crna slova nije da se ne vide, ali mi to nekako narusava utisak potpune jasnoce, ova sarena pozadina previse upada u oci dok se gleda u ta ista sitna slova. Mozda bi jos jedan div koji ce obuhvatiti sve elemente ispod bannera resio problem. Moze cak da da se postavi neka nijansa blage narandzaste koja ce se uklopiti sa bannerom i jos nekim elemntima.
Mozda nesto ovako, ili mozda jos manje drecavije: http://postimage.cc/image/pcs26zcid/full/

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Geza » 14 Jan 2012, 18:51

Sa novim smajlijima imamo malo problema, jer su tesno povezani sa radom foruma. Nije moja oblast delovanja, ali prošli put kada su ubacivani došlo je do manjeg prekida rada. Novi smajliji će svakako biti ubačeni. Jedino mi nije jasno za tu narandžastu pozadinu. Kod mene je ona siva.
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Milos_kg » 14 Jan 2012, 18:56

Ja sam to uradio preko Firebug-a, i kod mene je trenutno ta siva :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Geza » 14 Jan 2012, 19:27

Zato mi je i bilo čudno, tu narandžastu smo koristili opciono prilikom stvaranja foruma :lol:
Iskreno meni malo bode oči. Videćemo još, možda bude i nešto narandžasto prilikom restilizacije foruma ;)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Paja » 14 Jan 2012, 19:36

swemir je napisao: posebno je logo dobar, mada sace bih izbacio, ali dobro sad...moje misljenje

.
Ako se bude razmišljalo o zameni saća nečim moj predlog je otisak auto gume nešto tipa narukvice na Chopard-ovom Mille Miglia satu.

Inače momci svaka čast. :doubleup:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Ogi » 14 Jan 2012, 23:36

1. Izgled foruma mi se do jajcano svidja !!!
2. Smajliji su do jaja
3. Forum radi extra brzo
4. LOGO je vrhcina
5. Wallpaper je super

Toliko od mene za sada.

Trebalo bi ubaciti posebnu sobu za probleme, sugestije i sve vezano za rad foruma, izgled, i generalno...
Takodje, misljenja sam da bi imena soba trebalo promeniti jer su maltene ista kao na vrelim gumama sto je :thumbdown:
Podhitno ubaciti QUICK REPLY.
Uvesti link svakog posta.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Paja » 15 Jan 2012, 00:35

Sada sam primetio da na vhu strane piše autoru umesto autor

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od trojanac » 15 Jan 2012, 10:47

To za prevođenje je već objašnjeno ako se ne varam. PhpBB platforma ima zvaničnu podršku/prevod na srpski jezik, koji se implementira nakon instalacije foruma. http://www.phpbb.com/customise/db/trans ... script%29/
Greške u prevođenju na koje nailazite došle su sa ovom skriptom i tu ne možemo puno učiniti, a i nisu velike greške, pa ih prihvatite kao i na ostalim forumima.

Ogi, drago mi je da ti se sviđa izgled foruma.
Nema potrebe za posebnom sobom za uređivanje foruma, dovoljna je ova tema. Pogledaj prvi post, čisto da ti bude jasnije.
Imena soba (podforuma) moraju biti vezana za temu, pa je malo teže imenovati drugačije, a da ostane ista asocijacija. Ako imate konkretan, konstruktivan predlog za preimenovanje nekog podforuma, napišite.
Za quick reply smatram da više smeta nego što koristi. Ovo kažem na osnovu iskustava sa drugih foruma gde je ta opcija nekad postojala pa je ugašena. Ako neko hoće da odgovori, jedan klik više ne predstavlja problem.
Pojasni mi ovo za link do svakog posta?


Pratim ovu temu jer sam najviše ja zadužen za realizaciju tehničkih stvari, a kolege mi naravno pomažu. Svesni smo da se ne može svima sve svideti i svako bi ponešto promenio. Menjaćemo stvari vremenom, to je sigurno. Moj cilj je da forum bude tehnički što napredniji, ali ne na uštrb funkcionalnosti. Idemo korak po korak, ne valja previše brzo.
Posetite www.garaza.rs !

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Ogi » 15 Jan 2012, 10:54

Ima na nekim (boljim) forumima iznad svakog posta njegov broj koji je u svari link i kada kliknes na njega otvori se ekran samo sa tim postom. Na primer, to je vrlo korisno kada zelis nekoga da uputis na neki pojedinacni post i samo postavis link i covek procita. A ne ono, procitaj na sedamnaestoj strani, sedmi post odozdo pa tu iza levog coska...

S obzirom da je forum nastao pre nedelju dana, sam izgled i funkcionalnost je fantazija. Izgleda XYZ puta bolje od VG, brze radi, bez zelje za ulagivanjem (nemam potrebe za time, svakako cete jednom i odavde da me banujete :rofl:)

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od dragan » 15 Jan 2012, 11:00

pa na dobrom si putu :lol:

e sto jes jes, forum radi ekstra brzo barem meni... :pivo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Tehničko uređenje foruma

Post od Paja » 15 Jan 2012, 11:13

Trojke, to za prevod mi je jasno. Tek sam sada video da je i na ostalim forumima autoru a ne autor. Nikada nisam obraćao pažnju.

Sada sam primetio da je širina polja gde su avatar i ostali podaci člana, ili ti levo od posta različita. Predpostavljam da je zbog različitih veličina avatara i da to tako treba.

Zaključana tema