402 Street Race

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: 402 Street Race

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 01:10

Kadet je je dosta laksi od konkurencije. Mora se uzeti u obzir da se GSI pravio samo da bude brz, tako da je svaki Kadett osiromasen maksimalno sa bilo kakvom opremom (sto je delom i razlog male tezine), dok su GTI-jevi (o VR6 da ne pricam) u vecini slucajeva bili puni sa opremom... Neki GSI-jevi 16V nisu imali ni diskove na zadnjim tockovima sto je po meni za auto od 150 konja nezamislivo...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: 402 Street Race

Post od superboss » 25 Jan 2012, 08:29

GSI 2.0 16v je svaki imao diskove na sva cetiri tocka....sve ostalo sto si video je neka vrsta prepravke.

A ne bih se slozio ni za opremu u GTi(govorim o dvojci): sve je to nemacka skola, znaci klotare uglavnom. Sve ostalo se doplacivalo.

Mada, moram da priznam, u nekim stvarima je vagen ipak bio bolji: G2 je imao u ponudi klimu, dok kadett e nikada nije...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: 402 Street Race

Post od kvcali » 25 Jan 2012, 10:31

Da, svaki 16v je imao diskove, i sa G3 se poredi astrom F a ne kadett-om E, jer je on generacija sa G2,

I na ovom sajtu sto je postovao dragan su slike obicnih kadett-a ne GSI-a, govorim o slikama samo !
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: 402 Street Race

Post od dragan » 25 Jan 2012, 11:37

nema slika gsi-ja, ali su njihovi podaci...
sto se tice opreme, mislim da je cak i g2 imao vise opcija opreme nego kadet o kom pricamo...
ali to bolje znaju poznavaoci vagena...

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: 402 Street Race

Post od kvcali » 25 Jan 2012, 12:39

Evo nekoliko podataka o cuvenom GSI-u, jer je bar za nase prostore ikona SR402 i zasluzuje mesto u temi

Karakteristike Kadett-a GSI
Kadett GSi je na pocetku nudjen sa 1.8 litarskim benzin motorima sa 115ks i 100ks, a zatim samo u verziji 2.0 koja nije bila u ponudi pocetnih godina ni u ostalim verzijama modela. U poredjenju sa drugim verzijama GSi je imao 15mm krace opruge. Motor Kadett-a GSi je imao ugradjen hladnjak ulja, a prema izboru opreme i podesiv volan, ventilirajuce diskove i ABS.
Prednji branik je dizajniran obimnije, sa lajsnama, sa strane je imao plasticni prag i stop svetla sa trakama i skrge na haubi. Na prednji branik su pridodata svetla za maglu, na zadnji jedno. Zbog zadnjeg spojlera, brisac je morao da bude podignut na rupu u zadnjem staklu. Na zadnjim vratima automobila izmedju stop svetala je bila ofarbana crna povrsina, a logoi OPEL-a su se nalazio iznad, i na haubi takodje. Po ovome se Kadett GSi razlikuje od uobicajenog modela.
Elektricni podizaci stakala, grejaci stakala, elektricni i grejani retrovizori i bordkompjuter su ugradjivani kao dodatak.. Bordkompjuter prikazuje vreme, stopericu, opseg, potrosnju na 100km, prosecnu potrosnju, prosecnu brzinu, i stanje rezervoara u kilometrima.
Unutrasnjost se razlikovala pre svega zbog revolucionarnih LCD instrumenata, cek-kontrole na vrhu table, sportsa RECARO sedista i trokraki volan sa GSi logom. Pored toga, dodatak je bilo i svetlo sa razdeljnom funkcijom za oba prednja sedista, a mogla se naruciti i sedista sa Conoli kozom po izboru.
Oprema za koju se doplacivalo(bez obzira na paket):maglenke,volan podesiv po visini,servo,el.podizaci i el.retrovizori sa grejacima,shiber,deljiv naslon zadnjeg sedista,grejaci sedista,prednja sedista podesiva po visini,muzika, i jos dosta toga.

Slika

Takodje, za pohvalu je bio podatak da je Kadett GSi imao otpor vazduha od neverovatnih 0.30, sto je bilo vise od ijednog auta u klasi. Taj rekord je drzao do 1999. godine dok se nije pojavio Audi A2. Naime, ostala auta u toj klasi su imali mnogo veci otpor, primer Golfa GTi 0.37. Takodje je i obicna verzija imala za tadasnje vreme jak rezultat od 0.32
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: 402 Street Race

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 12:42

Licno sam video 2 GSI-ja 16v sa dobosima nazad, vlasnika od jednog auta i poznajem. A i na par sajtova sam nasao Disc/Drums. Mozda su prve varijante GSI-ja 16v isle sa dobosima.... Sad, mozda su ti koje sam ja video nesto radjeni....

Koliko pratim oglase (veoma dugo), nisam nasao Kadeta ni sa podizacima stakala, a o klimi da ne pricam. A posto se vec prica o Golfu 2 GTI, imao sam dvojku 90-to godiste GTI sa klimom, bord komp-om, abs-om, podizacima stakala i siberom :)

Nego, navedeno je da se servo volan doplacivao kod GSI-ja? Da li je moguce da postoji GSI koji je izasao iz fabrike bez serva?

Mislim, nemam zelju da pricam kako GSI ne valja, on je najbrzi u klasi verovatno, ali mi je malo cudno to sa opremom... Ipak je GSI bio top model Kadett-a....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: 402 Street Race

Post od Geza » 25 Jan 2012, 12:58

Taj GSI je pravi buldožer :mrgreen:

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: 402 Street Race

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 13:00

Hahahaha, pa to da razgrce konkurenciju ispred sebe :sreckovic:
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: 402 Street Race

Post od podvarak » 25 Jan 2012, 15:33

Dosta bre s tim opelima, poceo monitor da mi rdja u coskovima :rofl:

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: 402 Street Race

Post od Heineken » 25 Jan 2012, 16:01

:kezo: :lol:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: 402 Street Race

Post od dragan » 25 Jan 2012, 16:51

:lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: 402 Street Race

Post od kvcali » 25 Jan 2012, 19:00

podvarak je napisao:Dosta bre s tim opelima, poceo monitor da mi rdja u coskovima :rofl:
Nema veze neka malo korodira, proveri ti da ti se nije autooverklokovao procesor slucajno, oce to povermeno kad se pominje GSI :lol: :lol: :lol:
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: 402 Street Race

Post od bane valjevo » 25 Jan 2012, 19:53

Samo vas gledam....



M.
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: 402 Street Race

Post od superboss » 25 Jan 2012, 21:13

16_Valve_ je napisao:Licno sam video 2 GSI-ja 16v sa dobosima nazad, vlasnika od jednog auta i poznajem. A i na par sajtova sam nasao Disc/Drums. Mozda su prve varijante GSI-ja 16v isle sa dobosima.... Sad, mozda su ti koje sam ja video nesto radjeni....

Koliko pratim oglase (veoma dugo), nisam nasao Kadeta ni sa podizacima stakala, a o klimi da ne pricam. A posto se vec prica o Golfu 2 GTI, imao sam dvojku 90-to godiste GTI sa klimom, bord komp-om, abs-om, podizacima stakala i siberom :)

Nego, navedeno je da se servo volan doplacivao kod GSI-ja? Da li je moguce da postoji GSI koji je izasao iz fabrike bez serva?

Mislim, nemam zelju da pricam kako GSI ne valja, on je najbrzi u klasi verovatno, ali mi je malo cudno to sa opremom... Ipak je GSI bio top model Kadett-a....

Ma :cool!: sta ima neko da se ljuti, staro je to 20g....JA mislim da se u GSi sve doplacivalo. Pa cak i servo.

Inace ima i CB, servo, abs, podizace, stelovanje farova, volana, itd.....ako iskopam neki katalog, bas cu da pogledam.

Meni, je recimo od G2 WOLFSBURG EDITION BRUKA-od opremljenosti preko izgleda, za mene najlepsi GTi ikada, jos ako je G60 g-lader :ludilo: :ludilo: :ludilo:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: 402 Street Race

Post od Stjepa » 26 Jan 2012, 00:28

Nego Bob, vujem da si u blazenom stanju.
Jesi li bio do sad na ultra zvuku da vide je li sve ok i koji je pol?
Hoces li ostati veran ocu, pa i ako ne prizna dete, ili ces odma da svrljas i da drugi dopisu sebi po jednu recku nakon redaljke? :mrgreen:
Ipak mislim da je potrebno zameniti lajsnu na ispod grila. Ta ti je puna i smanjuje dotok vazduha pod haubu. Vidis kako nekad malo moze da znaci puno. A realno, HF izgleda fake sa tom. :mig:

Odgovori