NAVAK Track Day

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: NAVAK Track Day

Post od Heinz » 20 Okt 2019, 18:03

Beličanstvo

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 10 Nov 2019, 16:37

sutra na navaku pravi spektakl, Andrej organizovao neki zatvoreni krug ljudi i zakupili stazu, preko 30 auta i to mnooogo ozbiljnih i skupih, nekoliko ferarija, lambo, nisan gtr i par mecki, ostalo sve porsei u raznim varijantama.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: NAVAK Track Day

Post od trojanac » 11 Nov 2019, 12:17

Bilo bi zanimljivo pogledati, mada i da sam znao teško da bih se organizovao da mogu da odem. No sve je to super ali ipak je prava stvar provozati tako nešto na stazi. Posle vožnje AMG-ova i posebno GT-a, mnogo sam podigao lestvicu za pravo uživanje vožnje na stazi. Ne zanima me da jurim vreme sa istim automobilom već samo probati što bolje i snažnije automobile u nekoj dinamičnijoj vožnji na Navaku.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 11 Nov 2019, 13:25

nisam siguran da se moze ici tj ući posto je zatvorenog tipa, meni drugar juce javio jer je i on pozvan na to druzenje, evo liste automobila....

http://navaktiming.com/today/Entry+list+Vozaci+.pdf

drugar je poterao ktm x bow i f458 speciale, mada speciale na ovoj stazi nema neke velike sanse, testirao ga je vec a i Mladen ga je vozio i sam rekao da je Andrejov porse bolja sprava za ovu stazu, za KTM cemo videti, njemu daju vise sansi samo ako uspe dobro da zagreje gume.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: NAVAK Track Day

Post od schonenk » 11 Nov 2019, 13:53

Vremena su uglavnom tragicna za taj nivo performansi, sem par vozila

http://navaktiming.com/live/LIVE.HTM

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 11 Nov 2019, 14:32

Ne znam koliko ocekujes da idu, Andrej koji visi na ovoj stazi i ima hiljade krugova 1.19 mu je rekord, Mladen je sa drugarovim ferarijem isao 1.20 i konstatovao da taj auto nije za ovu stazu jer se tesko obuzdava...oni su najmerodavnije osobe sto se voznje tice jer su danonicno na toj stazi tako da ako oni ne mogu brze tesko da iko moze. Danasnja vremena zavise od vise faktora, pre svega uslova na stazi i vremenskih uslova pa i vozaca na kraju ali obzirom da ni Mladen i Andrej danas ne prave neka vremena izgleda da su uslovi losiji nego kad su postizali svoje rekorde a mozda je i nesto drugo u pitanju. Drugar prvi put vozi ovaj ktm na ovoj stazi danas, sigurno da moze jos malo da skine vreme, covek je ipak profesionalac koji ima dosta trka i krugova na raznim evropskim stazama ali videcemo do kraja dana. Juce mi je rekao da ce najveci problem biti da adekvatno zagreje gume sto zbog temperature staze sto zbog same staze tj podloge. Ostali ucesnici su uglavnim ljudi koji nisu ni trkaci niti imaju veze sa autosportom i ovakvim vidom "takmicenjima" pa se od njih i ne mogu ocekivati neka vremena.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: NAVAK Track Day

Post od ftj » 11 Nov 2019, 15:04

Kolko porsea.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: NAVAK Track Day

Post od schonenk » 11 Nov 2019, 15:33

Pa rekoh uz par izuzetaka. Sad je bolja situacija, ali ako megane rs vozi u rangu 1:34 nez nekih posebnih modifikacija, ocekujem da ovi automobili idu ispod 1:30.

Tih 1:19 je vozio Andrej bez sikane, sa sikanim mislim da nije isao ispod 1:23

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: NAVAK Track Day

Post od Kabal » 11 Nov 2019, 17:19

Steta sto nema i neki japanac da se vozi

Edit: vidim da ima ipak, greska

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 11 Nov 2019, 17:22

Da Andrej je vozio bez sikane a danas su vozili sa sikanom....KTM kao i sto se ocekivalo bio najbrzi, sa Ferarijem nije mogao bolje, dosta nervozan za ovu stazu a gume stare 5 godina i dosta potrosene.....inace danas je bilo prohladno pa na KTM-u nisu mogle gume da se zagreju adekvatno, kako se i ocekivalo, inace vreme bi islo jos dole, bar sekundu. Andrej vozio poluslik i vozio ceo dan ali nije uspeo da skine KTM-a :D
Ovi koji su isli preko 1:30 su definitivno ljudi koji nemaju vozacke sposobnosti za stazu ili jednostavno nisu nikad vozili na stazi ili pak nisu hteli da napinju , dosli su radi druzenja, nemaju svi takmicarski duh. Inace vecina ovih sa porseima je prosla obuku kod Andreja mada nekad to nije dovoljno da bi pravio ozbiljna vremena na stazi.

Ovaj sa nisanom je bas spor, taj auto mora da pravi dosta bolje vreme, kako sam cuo Borkovic je vozio nesto malo preko 1:20

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: NAVAK Track Day

Post od Markoni » 11 Nov 2019, 20:04

Cayman GTS dobar. Vozen je na GY Asymmetric 2 gumama. To je rekao bih odlicno vreme za taj setup.

Speciale kao Megane RS ide. Malo mi nije jasno da neko vozi takav auto i dolazi na stazu sa 5 god. starim, potrošenim gumama, ako je vec tako kako kaze OMP. Cemu uopste sluze takve gume, na takvim kolima, nevezano za stazu.

Zao mi je sto nisam stigao dok je KTM bio na stazi. I njegovo vreme je dobro, mada ne znam sta ima od prepravki, tj ima li ih. Dobar je bio jos jedan 991 GTS cini mi se.

Sve u svemu zanimljiv skup, lepi zvukovi :).

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 11 Nov 2019, 20:35

ferari se u zadnje vreme slabo vozi pa nije kupovao nove gume, ove su vec dobrano izvozane sto po stazama sto po raznim putevima, poterao ga onako druzenja radi tj sa njim je dosao a ktm na prikolici, malo ga je i vozio danas, kao sto rekoh nije za ovu stazu sve i da ima nove gume, to je i Mladen konstatovao kad su ga testirali pre mesec-dva.
ktm je RR verzija, razlikuje se od serijske a ima i nekih dorada u odnosu na fabricki RR ali moze jos da se doraduje, inace je vrlo ozbiljna sprava a street legal...motor je audijev 2.0 turbo i 90% delova je serijsko i kupujes kao za bilo koji audi :) na stazi mnogo muka zadaje porseima i ferarijima gt3 klase iako ovaj ktm ne spada ni u gt4 klasu, njihov test vozac i profi takmicar Reini Kofler ubija sa vremenima mnogo bolja i skuplja kola.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: NAVAK Track Day

Post od HKS » 11 Nov 2019, 21:41

Gdje kupujes dijelove oslanjanja? Za koju stazu je 458 speciale?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: NAVAK Track Day

Post od ftj » 11 Nov 2019, 21:54

Navak je spora staza sa kratkim krivinama i najvise lezi malim automobilima poput kartinga.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: NAVAK Track Day

Post od OMP » 11 Nov 2019, 22:02

samo delovi motora mogu da se kupe ovako u radnjama jer je audi motor sve ostalo je ktm-ovo i kupuje se preko fabrike .... ferari je za piste, brze staze, ovo je coskara i dosta spora gde dominiraju automobili sa 4 vuce a jaka kola sa zadnjom vucom ne mogu da se povataju

Odgovori