WTCC 2014

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 07 Feb 2014, 22:47

Honda Civic TC1 za WTCC

Slika

Slika

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 10 Mar 2014, 19:42


Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 13 Mar 2014, 22:36

Slika

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 14 Mar 2014, 14:40

Safety car 2014 za wtcc

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od trojanac » 18 Mar 2014, 22:40

Dušan Borković posetio RML fabriku

Mesec dana pred pred početak debitantske sezone u WTCC-u, srpski automobilski as Dušan Borković posetio je RML fabriku koja je zaslužna za 4 titule u Svetskom šampionatu turing automobila i prvi put video svoj Chevrolet Cruze TC1 automobil. Borković je zajedno sa Campos timom prošao kroz taktiku prve trke koja će se održati u Marakešu, 13.aprila.

Presrećan sam što sam prvi put video svoj trkački automobil i upoznao RML tim koji je vredno radio da nam dostavi automobil najnovije specifikacije u jako kratkom roku.

Moj automobil će biti spreman sa jednom nedeljom zakašnjenja u odnosu na prvobitni plan, što će značiti da u Valensiju idem samo da posmatram zvaničan test WTCC-a, i podržim timskog kolegu Huga Valentea čiji će auto biti gotov do 21.marta. RML je renomirana kompanija u auto trkama i imamo puno poverenje u njih, kao i u naš španski deo tima Campos koji zajedno sa RML-om čini sve da budemo spremni za testove pre prve trke - rekao je Borković nakon posete RML fabrici.

Slika

Ron Hartvel,direktor iz RML istakao je da su vremenski rokovi ovog programa bili veoma izazovni i zahtevni.

„Jasno je da je proces dizajniranja i rada u fabrici potrajao kako bismo na najbolji mogući način optimizovali performanse Chevrolet Cruza TC1. Trudimo se da završimo prva dva automobila za Valensiju, kada ćemo dobiti povratne informacije i da se onda fokusiramo na to da se Dušan oseća maksimalno udobno u svom automobilu uoči njegove prve trke. Sve to je prirodna posledica novog programa, ali sigurni smo da će Dušan i Campos moći da se nađu u punoj brzini pre Marakeša“ – zaključio je Hartvel.

Slika

Dušan se prilikom posete fabrici oprobao i na RML simulatoru koji ima veoma slične uslove kao što je vožnja trke u TC1 automobilu.

„Tehnologija je neopisivo precizna i mogu da kažem da će biti jako teško voziti nove TC1 automobile. Maroko je dovoljno opasna staza, to je zapravo ulična trka, a i moja prva u WTCC-u. Biće to veliki izazov za mene“ - zaključio je Borković.


http://blog.garaza.rs/index.php/dusan-b ... l-fabriku/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 20 Mar 2014, 23:32

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45557
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od Geza » 23 Mar 2014, 14:14

WTCC na RTS-u
http://www.mojsvetbrzine.rs/2014/03/wtcc-na-rts-u/

Kako saznajemo, RADIO TELEVIZIJA SRBIJE prikazivaće trke SVETSKOG TURING AUTOMOBILSKOG ŠAMPIONATA – WTCC. Kao što je poznato SRBIJA će prvi put u svojoj sportskoj istoriji imati u toj uglednoj seriji svog predstavnika. Pančevac DUŠAN DUCA BORKOVIĆ voziće specijalno pripremljenog „ševrolet kruza“ najnovije generacije, u kategoriji TC1 pored najpozatijih vozača sveta.

Prve dve trke su zakazane za 13. april na stazi MARAKEŠ u MAROKU, a timovi su već uveliko u pripremama i testiranjima. U ovogodišnjem šampionatu će pored MILERA, HAFA, TARKVINIJA i odstalih učestvovati i debitovati devetostruki reli šampion sveta SEBASTIEN LOEB, za volanom „sitroena“, koji je na prvim testovima ostvario i najbolje vreme.

Još se ne zna na koji način će RTS prikazivati WTCC takmičenja, da li u vidu direktnnih prenosa ili odloženih snimaka, ili verovatno kombinovano s obzirom da će se kao i uvek voziti po dve trke.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od trojanac » 23 Mar 2014, 20:57

Lepa vest da ćemo gledati Ducu na RTS-u, nadam se uživo.

Kad smo već kod Dušana Borkovića, evo utisaka sa testiranja u Valensiji...

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković osetio je šta znači biti deo najvećeg šampionata automobila na kružnim stazama. Španska Valensija protekle nedelje (20. i 21. mart) bila je domaćin testova automobila koji će se takmičiti u Svetskom šampionatu turing automobila (WTCC). Događaj, na kome su se pojavili svi vozači i timovi, koji će uzeti učešće u ovoj sezoni, podržao je i Eurosport, koji je organizator WTCC-a.

Testovi su bili idealna prilika za odmeravanje snaga pred nastupajuću sezonu, a prema očekivanjima, najviše je pokazao Citroen, u čijem će timu voziti i debitant u WTCC, legenda relija Sebastijan Loeb.
Dušan Borković bio je u grupi vozača koji nisu imali prilike da testiraju, s obzirom na to da je nova sezona donela mnoge tehničke promene za koje nije bilo dovoljno vremena da se sva kola pripreme i adaptiraju.
- Drago mi je da sam video kako Chevrolet funkcioniše, iako bih naravno voleo da sam imao priliku da testiram svoj auto, – priča Borković po povratku iz Španije.

Njegov timski kolega u narednoj sezoni biće Hugo Valente, koji je testirao Chevrolet-a u Valensiji.
- Prvi put sam se sreo sa timskim kolegom. Vozio je dva dana u Valensiji i značilo mi je da makar gledam parametre koje novi Chevorlet Cruze izbacuje na stazi. Bio je to prvi test za Chevrolet i prilično smo zadovoljni. Problem je što su svi osim Citroena dobili „gotove automobile“ i testirali ih veoma kasno pred početak sezone. Cela ova godina biće jedan veliki test za sve nas, a za mene posebno, pošto sam i prvi put u WTCC. Uz Sebastijana Loeba, jedini sam debitant – iskren je Duca.

Prvi Srbin koji će se takmičiti u WTCC nastupaće za Campos tim pod nazivom NIS Petrol by Campos o kome ima samo reči hvale.
- Campos tim je sjajan. I prošle godine smo imali odličnu saradnju koju smo proširili ove godine i zbog kojih sam u prilici da budem jedan od vozača svetskog šampionata. Zbližili smo se i polako počeli da pravimo taktiku za celu sezonu i sve trke. Uzbuđen sam sto će mi Đoan Orus biti inženjer i sa mnom na vezi. On je veliki stručnjak i u WTCC u je od njegovog postanka. Od njega ću mnogo učiti tokom ove godine – ne krije uzbuđenje Borković.

Visoki Pančevac veliku zahvalnost duguje i kompaniji RML, koja će se starati o motoru njegovog Chevrolet-a.
- RML je bio prisutan na testovima da isprati sva dešavanja i performanse novog Chevy-a. U mom timu će biti i inženjer zadužen za motor iz RML-a. Morao sam da odem sa testova u petak 21. marta, kako bih u Engleskoj, u RML fabrici podesio sedište zajedno sa njihovim inženjerima, pošto zbog mojih 207cm i ograničenja zbog homologacije postoji mali problem u sedanju u moj Chevy #3 – objašnjava Dušan.

Organizator dogadjaja Eurosport, koji će prenositi trke i nosilac je TV prava, u Valensiji je izneo plan strategije rada u narednim godinama.

Oduševili smo se njihovim ambicijama da poboljšaju svest o WTCC. Čak se pravi i igrica u kojoj će biti i moj automobil u punom brendingu, pošto sam od ove godine zvaničan vozac WTCC u najjačoj klasi TC1 – zaključio je Borković.
Posle Londona, Duca će do kraja marta imati testove u Belgiji i Francuskoj, a zatim će krenuti put Maroka gde je 13. aprila prva trka ovogodišnjeg WTCC.


http://blog.garaza.rs/index.php/dusan-b ... -dah-wtcc/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 24 Mar 2014, 20:55


Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 29 Mar 2014, 19:49


Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 29 Mar 2014, 23:23

Slika

Slika

Slika

Posledica loseg polozaja sedista
Slika

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 11 Apr 2014, 17:37

WTCC 1 Trka - Marakes

Rezultati treninga:

1 1 MULLER 1:44.513
2 37 LOPEZ 1:44.945
3 9 LOEB 1:45.161
4 7 VALENTE 1:46.470
5 18 MONTEIRO 1:46.503
6 12 HUFF 1:46.798
7 4 CORONEL 1:46.927
8 25 BENNANI 1:47.583
9 3 CHILTON 1:47.617
10 2 TARQUINI 1:47.629
11 10 MORBIDELLI1:47.785
12 98 BORKOVIC 1:47.906
13 5 MICHELISZ 1:47.997
14 11 THOMPSON 1:48.720
15 77 MUNNICH 1:49.135
16 6 ENGSTLER 1:50.549
17 14 KOZLOVSKIY 1:51.767
18 22 FULIN 1:52.196
19 8 DISABATINO 1:52.964
20 27 FILIPPI 1:59.529

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Vesti iz auto-moto sporta

Post od kapor » 11 Apr 2014, 18:11

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

WTCC 2014

Post od trojanac » 11 Apr 2014, 22:46

Evo kratkog izveštaja sa današnjeg testiranja na stazi.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković u petak je obavio testove na stazi u Marakešu. Borković je tako i debitovao u WTCC šampionatu, koji startuje ovog vikenda u Maroku.

Slika Slika

Borković je ostvario 12. vreme na testovima, nakon čega je rekao da može da bude zadovoljan generalnom probom u svom Chevrolet Cruze #98 automobilu, u kome ga u subotu očekuju kvalifikacije, a u nedelju i prve dve trke.

- Najvažnije je da sam osetio stazu i da se sve više upoznajem sa onim što me čeka u subotu i nedelju. Za sada sve ide kako treba i veoma sam uzbuđen što ću biti prvi Srbin koji će osetiti draž i biti deo ovako velikog takmičenja – rekao je Borković posle testiranja.

Kvalifikacije na stazi Mulaj el Hasan biće vožene u subotu i po propozicijama WTCC biće podeljene u tri dela. Trke su na programu u nedelju od 17.00 i 18.00 uz direktna prenos na Eurosport-u, koji je i organizator trka. Radio televizija Srbije će na svom Drugom programu emitovati obe trke u snimku od 20.30.


Više slika blogu... http://blog.garaza.rs/index.php/borkovi ... -u-maroku/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: WTCC 2014

Post od Kuzmanovic » 11 Apr 2014, 23:11

Duca i Loeb :rofl:

Slika

Odgovori