WTCC 2014

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 13 Apr 2014, 19:09

Kuzmanovic je napisao:Ko je ovaj Tosic koji komentarise trku sa komentatorom? Nisam zapmtio ime.
http://www.moto.rs/aleksandar_tosic_je_ ... -pc-6467.i

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: WTCC 2014

Post od Kuzmanovic » 13 Apr 2014, 19:11

I mislio sam da je neki ozbiljan trkac, vidi se da zna o cemu prica. Hvala :pivo:

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH IDOL using Tapatalk

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 13 Apr 2014, 19:49

@ Kuzmanovic :pivo:

Slika

Sve cestitke Duci i sto manje odustajanja u nastavku sampionata.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od trojanac » 13 Apr 2014, 20:00

Ma sve super. Osvojeno 10 bodova u prvoj trci pored 3 Citroena koji su klasa za sebe, odlično. Kako je druga trka počela super da se nije slupao, a odustajanje je sastavni deo auto trka i samo neka nije neki veliki kvar. Ipak je taj auto jako malo testiran i nije iznenađenje što se pokvario.
Uostalom da nije bilo toga ne bi mogao da uzvrati ljubavnu izjavu voditeljki Eurosporta. :D
Ubiće ga žena. :kezo:

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od trojanac » 13 Apr 2014, 20:54

Odličan početak WTCC sezone za Borkovića

Već na prvim slobodnim testovima, pre kvalifikacija za prvu tru WTCC šampionata, naš automobilski as, Dušan Borković, pokazao je da se ne boji izazova i da u kvalifikacijama možemo očekivati vrlo dobar plasman. Borković je briljirao u kvalifikacijama za prvu ovosezonsku trku u WTCC.

U svom debitantnskom nastupu na stazi Mulaj el Hasan u Maroku kroz sve tri deonice kvalifikacija (Q1, Q2 i Q3) vozio je sve sigurnije, ali ga je prerani izlazak na stazu u finišu kvalifikacija onemogućio da popravi plasman. Međutim, osvojio je petu poziciju za start trke, što mu je automatski donelo i prvi bod u šampionatu i time pokazao izuzetan talenat i spremnost da stane rame uz rame sa najboljim vozačima svetskog šampionata turing automobila.

- Nisam mogao da poželim bolji početak sezone. Nadam se da će mi dobri rezultati u kvalifikacijama dati još veći podstrek za nedeljne trke. Uprkos nekim nedostacima koje ispravljamo u hodu, prezadovoljan sam svojim Chevrolet Cruze #98 automobilom i svojom vožnjom – rekao je Borković posle subotnjih kvalifikacija u Marakešu.

Prema očekivanjima, u kvalifikacijama su dominirali vozači Citroen-a, pa je sa pol-pozicije na trci u nedelju startovao Hose Marija Lopes (Argentina), ispred aktuelnog svetskog šampiona Ivana Milera (Francuska) i devetostrukog svetskog prvaka u WRC Sebastijana Leba. Četvrto mesto u kvalifikacijama pripalo je Tomu Čiltonu u automobilu Chevrolet Cruze.

Danas, na svom debitantskom nastupu u WTCC šampionatu, Dušan Borković u svom Chevrolet Cruze #98 automobilu nadmašio je sva očekivanja i zasenio i neka od najvećih imena svetskog automobilizma.

Nakon briljantnih nastupa u kvalifikacijama, u kojima je zauzeo peto mesto i osvojio prvi bod u sezoni, Borković je već na prvoj trci u Marakešu (Maroko) potvrdio plasman i osvojio petu poziciju, koja mu je donela novih 10 bodova.

- Prva trka, peto mesto, nisam bolje mogao da poželim. S obzirom na to da nemam iskustva u ovom šampionatu poput konkurenata, mogu samo da konstatujem da sam veoma srećan i zbog sebe i zbog mog NIS Petrol by Campos Racing tima – rekao je Borković posle prve trke.

Prvu trku obeležio je žestok duel s nekadašnjim vozačem Formule 1 Tijagom Monteirom. Pošto je Duca na startu izgubio peto mesto, upustio se u seriju sjajnih duela, da bi u jednom od njih Portugalac na stazi Mulaj el Hasan ostao bez zadnjeg branika. Sudije su nakon trke razmatrale ovu koliziju, ali su procenile da je sve bilo regularno i nisu izrekli kaznu.

- Obišao sam Monteira krug ranije, da bi on isekao šikanu i vratio se ispred mene. Mislim da sam ga fer obišao uprkos kontaktu, tim pre što sam baš jako kočio da bih izbegao sudar – objasnio je Borković duel s Monteirom.

Nažalost, prvi Srbin u WTCC nije uspeo da dođe do poena u drugoj trci, pošto je bio instruisan od strane tima da stane jer je iz automobila počeo da izlazi sve jači dim u osmom krugu.

- Sve je funkcionisalo normalno na drugoj trci, temperatura motora je bila u redu, a onda sam se odjednom našao u dimu i jednostavno nisam mogao da nastavim. Sve u svemu, ne mogu da budem razočaran, pokazao sam potencijal i nadam se još boljim rezultatima na sledećim trkama – konstatovao je Borković nakon druge trke u Maroku.

Druga trka bila je puna incidenata, pa je zbog sudara Benanija i Koronela na startu, kolateralna šteta ispao aktuelni prvak sveta Ivan Miler.

Prema očekivanju, vozači Sitroena obeležili su prvi trkački vikend, pa je u prvoj trci trijumfovao Lopez, ispred Leba i Milera, da bi u sledećoj devetostruki prvak sveta u WRC Sebastijan Leb stigao do pobede, ispred Lopeza.

Sledeće trke u WTCC na programu su 20. aprila u Francuskoj, kada će Borković nastupati na legendarnoj stazi Pol Rikar.


http://blog.garaza.rs/index.php/odlican ... borkovica/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: WTCC 2014

Post od Geza » 13 Apr 2014, 20:57

Ali intervju nakon odustajanja i I love you... Car. :D
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 13 Apr 2014, 22:16

Borkovic ipak sesti na prvoj trci, kaznje je jer njegov tim nije stavio SD memoriju u kameru u kabini. :kuku:

http://www.fiawtcc.com/news/detail/id/2919

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od trojanac » 13 Apr 2014, 22:23

Nešto tu nije baš čisto. Evo zvaničnog saopštenja PR tima Dušana Borkovića.

Srpski automobilista kažnjen sa 10 sekundi što ga je koštalo pada s petog mesta

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković na svojoj debitanstkoj trci u WTCC (Svetski šamionat turing automobila) u Maroku zauzeo šesto mesto, čime je prvi trkački vikend završio sa devet bodova.
Iako je kroz cilj na stazi Mulaj el Hasan prošao kao petoplasirani, Borković je nakon zasedanja disciplinskih organa FIA posle trke, kažnjen sa 10 sekundi, zbog čega je sa petog prebačen na šestu poziciju.
Kazna je usledila zbog kolizije sa Portugalcem Tijagom Monteirom, kada je Borković prilikom preticanja zakačio konkurenta u zadnji branik. Prvi Srbin u WTCC po naredbi tima nije mogao da završi drugu trku zbog dima koji se širio u kolima, pa je ostao na učinku od devet bodova, čime je ostvario izuzetan uspeh za svoj prvi nastup.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 13 Apr 2014, 23:36


Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 14 Apr 2014, 12:08

Uzrok odustajanja Duce u drugoj trci je hadnjak za ulje koje je procureo i bacaio ulje na kocnice i auspuh gde se ulje i zapalilo.

Sledeci vikend u Francuskoj cemo imati prilike da ispratimo jos jednog naseg vozaca u ETCC Mikicu Vesnica u BMW 320is TC2.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 15 Apr 2014, 11:39

Program za vikend u Francuskoj

Petak 18 april
10:45 - 11:45 ETCC testiranje 1
12:30 - 13:00 WTCC testiranje 1
15:00 - 16:00 ETCC testiranje 2


Subota 19. april
09:00 - 09:30 WTCC slobodan trening 1
09:45 - 10:15 ETCC slobodan trening
11:30 - 12:00 WTCC slobodan trening 2
13:00 - 13:30 ETCC kvalifikacije
15:00 - 15:20 WTCC kvalifikacije 1
15:25 - 15:35 WTCC kvalifikacije 2
15:40 - 16:00 WTCC kvalifikacije 3

nedelja 20. april
09:00 - 09:15 ETCC warm up
10:05 - ETCC 1 trka
11:15 - ETCC 2 trka
13:15 - WTCC 1 trka
17:15 - WTCC 2 trka

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od trojanac » 15 Apr 2014, 11:57

Ekstra vikend.
Šteta samo što ES ne prenosi ETCC Cup direktno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od trojanac » 16 Apr 2014, 12:23

Izjava Dušana Borkovića povodom odustajanja u drugoj trci u Maroku.

Borković: Sve je gorelo oko mene

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković nakon velikog uspeha i osvajanja devet bodova na startu WTCC sezone u Marakešu, već se okreće narednom izazovu.
Pred Borkovićem i njegovim timom je veliki posao pošto ga već za vikend očekuje nastup u Francuskoj, na stazi Pol Rikar. Ubitačan raspored na startu sezone dodatno je iskomplikovan kada je zbog kvara na Chevrolet Cruze #98 Dušan morao da posluša naredbu tima i okonča trku pre kraja.

- Usled oštećenja na automobilu na prvoj trci, mehaničari su primetili da curi ulje. Nisu imali vremena između dve trke da provere šta je tačno u pitanju, pa su mi inženjeri Camposa i RML rekli da odmah stanem ako primetim da svetle lapmice za upozorenje na temperaturu motora – objašnjava Borković.

Iako se nadao da do najgoreg scenarija neće doći, Borković je morao da se zaustavi, ali ni tu nije bio kraj njegovim mukama.

- Kada sam primetio da se pale lampice, ponadao sam se da će automobil izdržati do kraja trke, a onda je unutra sve počelo da gori i dimi se. S obzirom na veoma skučen prostor u automobilu, jedva sam uspeo da bez ičije pomoći izađem i tek tada mi je malo laknulo – priseća se Borković.

Članovi NIS Petrol by Campos Racing tima daće sve od sebe da uklone sve kvarove i da će Borković u Francuskoj imati sve uslove za novi uspeh u nastavku WTCC sezone.


http://blog.garaza.rs/index.php/borkovi ... -oko-mene/


Inače, juče je na FB stranici napisao da je automobil 99% spreman za narednu trku tako da možemo odahnuti po tom pitanju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: WTCC 2014

Post od kapor » 17 Apr 2014, 11:35

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WTCC 2014

Post od Cp6uH » 17 Apr 2014, 11:52

na ovoj slici baš izgleda da je namerno smotao u njega i da zato fali kartica :delete:

Odgovori