T C R International series

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

T C R International series

Post od veljabandit » 23 Feb 2016, 20:20

TCR Concept

* Car sold at € 70,000/90,000 including engine
* Affordable running costs
* Production-based engine 2.0L Turbo - 300/330 Bhp
* the minimum production requested for eligibility of car models and parts coming from other cars like engine, turbocharger, water cooler, intercooler, etc. is 5000 pieces / 12 consecutive months.
* Mono turbo charged petrol mass production engines with cylinder capacity from 1750cm³ to maximum 2000cm³
* Titanium or magnesium alloys, ceramic or exotic materials and sophisticated coatings are not permitted unless used for the
production part or explicitly authorised by these regulations
* The target minimum racing weight (with driver) is 1,285kg.
* Indicative Engine Performance:
- Maximum Torque around 410Nm
- Maximum Power around 330HP
* Max brake diameter 380mm
* Rim’s maximum dimensions : 10"x18" min. weight 11 kg
* Traction: On two wheels


... to su neka od pravila ove, cini mi se, dosta zanimljive serije gde voze privatni timovi uz podrsku fabrike... vozice se 12 trka u 2016 g.... sampion 2015.g je Stefano Comini sa Seat leonom

...ono sto je posebno zanimljivo za nas je to sto ce za B3 racing tim voziti nas sampion Duca Borkovic ... nastupa u Seat leonu... pored leona vozi se i: golf, TT, civic, focus, astra, subaru STi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 23 Feb 2016, 20:57

Biće zanimljivo svakako. Živo me interesuje kako će Honde da se pokažu. Nekako mi se čini da Seat najbolje prolazi.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: T C R International series

Post od veljabandit » 23 Feb 2016, 21:15

...jeftinija varijanta WTCC-a :) sa dosta kvalitetnih vozaca koji su dosli upravo iz tog sampionata. Start je 2.aprila u Bahreinu.
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 24 Feb 2016, 01:17

http://blog.garaza.rs/borkovic-u-novu-s ... brojem-62/

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: T C R International series

Post od AcaKayak » 24 Feb 2016, 01:33

Kakav sam majstor fotografije, slikana slika sa s6.

Inace sam se "trkao" s Ducom u kartingu, bas je brz. Naravno da nije nista novo, ali ono, bas bas je brz :D


Slika

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: T C R International series

Post od nidza » 24 Feb 2016, 09:19

U, ovo obećava.

Kako li Duca onoliki staje u karting? :D

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: T C R International series

Post od Markoni » 24 Feb 2016, 09:25

Bas tesko. Mucenje mu je voznja, tako da ce morati da mu izmeste polugu menjaca jer desnim laktom udara u motor.


Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: T C R International series

Post od AcaKayak » 24 Feb 2016, 09:28

Dosao je covek koji mu je sekao sve i svasta, a treba jos da se radi, udara kolenom u menjac pa nekad u krivini kolenom promeni brzinu.

Neverovarno je da je nakon vise od deset godina seo u karting, prvi put u zivotu s menjacem, i vec drugi krug (prvi zagrevao gume) izvezao nestvarno vreme, verovatno niko u Srbiji ne vozi brze od toga, ako se uzme u obzir da je imao stare gume za testiranje i hladan beton, a i gumama treba bar 10 krugova da se lepo zagreju.

Ja sam se trkao s ovim klincem pored Dusana, dete ima 10 godina i izuva kako vozi, isao je najbolji krug prosle godine (sa 9 godina) 46 sekundi.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: T C R International series

Post od nidza » 24 Feb 2016, 09:40

Dete lakše od tebe 50 kila verovatno, to je 5s po krugu (lupam). Ali svakako rispekt za malog, ja se mislim da li ovog mog da zarazim trkama. Slaba vajda od toga kod nas, logistika nikakva, takmičenja propala, korupcija bolesna, a skup sport.

Tapatalk

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: T C R International series

Post od AcaKayak » 24 Feb 2016, 09:50

Dete je bolji vozac od mene na ovoj stazi, manje gresaka pravi.

Jeste laksi 50kg ali ima i slabiji karting.

Pazi, deca na ovoj stazi sto se samog znanja tice ne verujem da su na vise od sekund od starijih, recimo ovom Ogiju nikad ne zadriftuje karting, zna da se gura, da se gradi i izveze deset krugova u dva deseta dela sekunde razlike.

Zna na svakoj krivini gde su tacke kocenja i podesava ih po pola metra napred nazad po krugu, daje instrukcije kako da mu se setapuje karting itd.

Da mi je neko pricao ne bih verovao, ali stvarno Ogi jeste bolji karting vozac od mene.

Ja sam ga obisao na kraju i ostavljao par desetinki po krugu, ali moj karting je bolestan, ima 15ks vise od njegovog i diskove na svim tockovima (njegov koci samo pozadi).

Borkovic ga je obisao na startno ciljnom pravcu (kao i ja) i kaze da bi se bas namucio po krivinama da ga obidje iako je 2 sec brzi po krugu, jer dete ima idealne putanje i non stop se gradi i blokira. Naravno da je mogao da ga obidje kad god je hteo, ali ne tako da ne rizikuje sudar.

Okacicu snimak kasnije kako sva trojica prolazimo istu krivinu pa ces videti, a evo ti i Marka nek potvrdi, deca nestvarno voze.


Slika

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: T C R International series

Post od schonenk » 24 Feb 2016, 10:49

veljabandit je napisao:...jeftinija varijanta WTCC-a :) sa dosta kvalitetnih vozaca koji su dosli upravo iz tog sampionata. Start je 2.aprila u Bahreinu.
I mnogo lepsih automobila. Kad vidis ovako sarenilo prosto milina, spram takmicenja gde dominiraju dva brenda.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: T C R International series

Post od Risto » 24 Feb 2016, 11:25

To je i meni mana wtcc-a, vec par godina dominira Citroen, retko kada nisu najbrzi na stazi. U ovoj varijanti sa privatnicima je ta raznolikost bas sjajna, nekako je zanimljivije da gledas dvoboje razicitih automobila, npr. VW vs Opel i sl.

Cini mi se da TCR jos uvek nema dovoljno jakih imena ali i to ce se valjda vremenom promeniti.

Aco,
kakav je cilj Borkovica za prvu sezonu, ima li sansi da se bori za titulu ili je jos rano o tome govoriti?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 24 Feb 2016, 11:31

Sigurno da ima šanse. Ja verujem da će imati dobre rezultate. Samo ako ga auto posluži.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
jovanns
Postovi: 646
Pridružio se: 04 Nov 2014, 22:26
Lokacija: Novi Sad

Re: T C R International series

Post od jovanns » 24 Feb 2016, 12:18

Koliko se secam da sam negde procitao da mu je cilj ove sezone da bude u Top3

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: T C R International series

Post od Risto » 24 Feb 2016, 12:39

To je onda odlicno, voleo bi da se bori za pobede i podijume, to u wtcc-u zbog automobila nije mogao.

Odgovori