Moto GP

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Moto GP

Post od speedy stikis » 26 Mar 2017, 16:40

Znam da je forum automobila ali ipak mislim da ima ljubitelja motora i brzine :)

Ako smeta neka modulatori obrisu.


Danas krece sezona Qatar


Svake godine je sezona sve interesatnija i interesatnija.

Tako da ni ova nece biti izuzetak!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Moto GP 2017

Post od Scuderia » 26 Mar 2017, 21:36

Nije lose bilo, steta sto popadase Zarco i Janone.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Moto GP 2017

Post od Risto » 26 Mar 2017, 21:44

Sjajna trka, baš sam uživao

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 27 Mar 2017, 07:02

Da li neko ko voli brzinu moze da ne voli onakve majstore?! :)


Ako sudimo po prvoj trci ovde se do Valensije nece znati ko je sampion!

Zarca mi je najvise zao sto je pao, basa bi bilo zanimljivo da li bi odrzao tempo do kraja trke, kao da vozi moto 2 :)

Iannone steta sto u prvoj trci za Suzuki nije dosao barem do podijuma.

Dovizioso mogao je da pobedi i barem malo pojaca status u timu, Lorenzo se nije ni video.

Vinales pokazao da ima veliku perspektivu, nece biti Rossiu ni malo lako sa njime u timu.

Marquez standardno jak, na vrhu ili prvi vrhu.


Moto 2 i Moto 3

Takodje odlicne!



Jedva sam doceo da krene sezona! :ludilo:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Moto GP 2017

Post od Scuderia » 27 Mar 2017, 16:01

Zarco je imao soft zadnju gumu, ne znam da li bi izgurao do kraja taj tempo na privatnom motoru.

dekiv68
Postovi: 95
Pridružio se: 20 Mar 2013, 19:38
Lokacija: Krnjaca

Re: Moto GP 2017

Post od dekiv68 » 27 Mar 2017, 20:58

Mnogo zanimljivije od F1.

dotore osvojio podijum iako je, čini mi se, stariji od Federera :klanjamse:

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 29 Mar 2017, 08:46

Vinjales: Video sam '+0 Valentino' i šokirao se

Pobednik Velike nagrade Katara Moto GP šampionata Maverik Vinjales priznao je da je bio šokiran kada je video svog timskog kolegu Valentina Rosija odmah iza sebe tokom prve trke sezone.

Vinjales je na svom debiju na Jamahi opravdao očekivanja trijumfom na stazi „Losail“ ispred vozača Dukatija Andree Dovicioza, sa kojim je vodio veliku borbu tokom drugog dela trke.

‚Doktor‘ je zauzeo treće mesto, a tokom nekoliko krugova, pre nego što se Vinjales probio na samo čelo, bio je odmah iza mladog Španca, ali nije dobio pravu šansu da pokuša da ga pretekne.

Šampion Moto3 kategorije iz 2013. godine priznao je da je bio iznenađen kada mu je tim preko table na startno-ciljnom pravcu poručio gde je Rosi, koje startovao sa desete pozicije.

„Nisam isključio Rosija iz borbe za vrh. Znam da Valentino potpuno drugačije vozi nedeljom, ali kada sam video poruku koja je glasila: ‚+0 Valentino‘, pomislio sam da je to nemoguće. Plašio sam se da će me preteći i da neću moći da vozim svoju trku. Ali, uspeo sam da se odvojim. Čestitam mu, testiranja su mu bila teška, ali je ostavio to iza sebe i dođe do podijuma“, rekao je Vinjales.

Ovogodišnji Moto GP šampionat se nastavlja 9. aprila Velikom nagradom Argentine.



Rosi: Zarko mi je bio noćna mora

Vodeći vozači kraljevske klase izneli su niz reči hvale na račun Žoana Zarka posle njegovog debija u najjačoj kategoriji na Velikoj nagradi Katara.

Dvostruki uzastopni šampion Moto2 kategorije dobio je priliku u Jamahi Teh3 i već na prvoj trci je impresionirao. Poveo je vrlo brzo posle starta na stazi „Losail“, uspeo je da se odvoji na sekundu i po od rivala, ali je u sedmom krugu napravio grešku i izleteo sa staze.

Uprkos tome, vozači su bili impresionirani 26-godišnjim francuskim motociklistom, a među njima je i devetostruki svetski šampion Valentino Rosi.

„Bio sam znatiželjan da ga vidim u kraljevskoj klasi jer mi je Franko Morbideli više puta rekao da je radio nešto posebno u Moto2 kategoriji i da će biti brz. Napravio je početničku grešku u datim uslovima, ali je bio zaista sjajan“, rekao je Rosi.

‚Doktor‘ se našalio da mu nije bilo svejedno kada je tokom testiranja, ali i tokom akcije u Kataru bio iza vozača privatne Jamahe na svojoj fabričkoj.

„Zarko mi je bio noćna mora tokom testiranja zbog ritma kakav su imali Folger i on. Motor koji oni imaju je možda malo lakše voziti, ali je svakako vrhunski. Jamaha je sjajan MotoGP motor, to je motor koji je prijatelj vozača. Tokom trke, uz sav pritisak, i Zarku i Folgeru je potrebno iskustvo, ali su svakako odradili dobar posao“, istakao je Rosi.

Rosi je na otvaranju sezone zauzeo treće mesto, iza svog timskog kolege Maverika Vinjalesa i Andree Dovicioza na Dukatiju. Doviciozo se složio da od Zarka i Folgera mogu da se očekuju dobri rezultati, ali da je greška koju je francuski vozač napravio pokazatelj da uspeh ne stiže preko noći.

„Sigurno će obojica biti konkurentni tokom sezone. Imaju dobar motor, ali nemaju dovoljno iskustva da bi se izborili sa svim što se dešava u šampionatu, tako da su greške očekivano. Zarko je pokušao da se odvoji jer je vodio, želeo je da bude brz, ali trka traje 20 krugova. Nemoguće je juriti od početka do kraja. Biće brz u budućnosti, ali je verovatno preterao za taj deo trke“, naglasio je Doviciozo.



Doviciozo: Morao sam da rizikujem u izboru pneumatika

Andrea Doviciozo smatra da je mogao da pobedi Maverika Vinjalesa u Kataru samo rizičnim izborom pneumatika koji je napravio.

Doviciozo je imao medijum zadnju gumu, a izabrao je mek zadnji pneumatik, zbog čega je grip "trpeo" na kraju trke i pao je na drugo mesto iza Maverika Vinjalesa.

"Kocka je bila ispravna odluka jer sam imao dobru brzinu pred trku, ali ne dovoljno dobru za Maverika. Probao sam, nisam uspeo, ali to je bla jedina ispravna odluka. U ovakvoj vlažnosti, to je bila jedina ispravna odluka", rekao je Italijan.

"Probao sam sve, ali Maverik je video moje nedostatke i iskoristio ih. Probao sam da štedim gumu, ali nisam uspeo do kraja. Poslednjih pet krugova jedva da je postojala, ali generalno, uradili smo sjajan posao", zaključio je Dovi.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 20 Apr 2017, 20:55

Rosi: Imam neke nenaplaćene dugove...

Prošle godine, padom u Ostinu, pale su i nade Valentina Rosija za jubilarnu desetu titulu.

Legendarni italjanski vozač pred trku u Teksasu kaže da ima neke narezrešene račune sa stazom "COTA" (circuit of the Americas).

"Imam neke nerazrešene račune sa ovom stazom, jer sam na vorm-apu mislio da ću imati sjajnu trku, ali sam, na žalost, napravio grešku. Ove godine želim dobru trku. Volim atmosferu ovde i uvek se rado vraćam ovde, samo mi fali pobeda", jasan je "Doktor".

A pobeda mu fali zato što je sve trke u kraljevskoj klasi do sada na ovoj stazi dobio Mark Markes. Da li će tako i ostati, saznaćete ovog vikenda na kanalima Sport Kluba.



Zarko: A zašto ne ciljati visoko?

Vozač Tech3 Jamahe Žoan Zarko rekao je da veruje da može da završi među prvih šest u Moto GP šampionatu ove sezone.

Francuz je vodio na prvoj trci u Kataru, pa je pao. Onda je u drugoj trci u Argentini završio na petom mestu, 15 sekundi iza pobednika Maverika Vinjalesa.

"Srećan sam što imam ovakav motor. Ali, uvek analiziram trku. Možda sam mnoge iznenadio, ali sebe nisam. Motivacija mi je uvek na najvišem nivou. Pomaže mi i to što sam pod većim pritiskom, što sam više pod lupom kritičara, volim taj takmičarski adrenalin. Da, mogu da završim sezonu među prvih šest. Zašto ne ciljati visoko", zapitao se Zarko.

Sledeća trka vozi se u Ostinu, a do sada je na svakoj trci u Teksasu pobeđivao Mark Markes.


Lorenco: Moja sezona počinje sada

Vozač Dukatija Horhe Lorenco kaže da za njega sezona 2017. počinje od trke u Ostinu.

"Katar je bio katastrofa, imao sam sreće što sam završio na 11. mestu jer su mnogi pali. U Argentini, moja trka nije ni postojala".

Ipak, trostruki šampion, koji se muči na Dukatiju, gleda samo u budućnost.

"Nema vremena da se kuka o onome što se dogodilo. Mislim da napredujemo i to je najbitnije. Ostin je prelepa staza, imam lepe uspomene, odgovara mom stilu vožnje i bio sam na podijum prethodne tri godine, tako da moja sezona počinje tek sada", objasnio je Lorenco.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Moto GP 2017

Post od Scuderia » 20 Apr 2017, 20:57

Lorencu pocinje sezona i takmicenje za... top 10 :kezo: Nema nista od te price :)

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 20 Apr 2017, 21:01

Gotovo da ga ni ne vidim, Pedrosu vise vidim nego njega...

Ali dobro tek je seo na Ducati, dajem mu malo vremena da vidimo da li zna nesto :D

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 21 Apr 2017, 06:58

Vinjales emotivan pred Ostin

Vozač Jamahe Maverik Vinjales, posle pobeda u Kataru i Argentini, ističe da sa radošću dočekuje trku za Veliku nagradu Amerike, jer je u prošlosti beležio dobre rezultate u Ostinu.

Španac je imao odličan start sezone, postao je prvi vozač Jamahe koji je na početku vezao dve pobede još od Vejna Rejnija 1990. godine. Prethodni vozač koji je uspeo da slavi na prve dve trke šampionata bio je Mark Markes pre tri godine.

Uspesi koje je mladi Vinjales ostvario na prethodnim trkama podigli su mu samopozdaje pred izlazak na stazu u Ositinu.

"Radujem se Velikoj nagadi Amerike jer sam na toj stazi ostvario prvu pobedu u Moto 2 konkurenciji. Uvek sam bio dobar u Ostinu, i prošle godine sam ostavrio dobar rezultat. Ova staza odgovara mom stilu vožnje, ima uspona i padova, tako da željno iščekujem da vidim kako ću proći sa Jamahom. Imam samopouzdanja i verujem da sam sposoban da ostvarim još jedan dobar rezultat", kazao je Španac.

Velika narada Amerike na programu je u nedelju, 23. aprila.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Moto GP 2017

Post od klisko » 22 Apr 2017, 21:55

Interesantne kvalifikacije. Ko nije gledao, neka skine negde i pogleda pre nego sazna rezultate.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Moto GP 2017

Post od Scuderia » 22 Apr 2017, 22:00

Hahah za*ebao je Edwardsa sa slicnim izvlacenjem 2008. :kezo: :kezo:

https://www.youtube.com/watch?v=lcq737fPOmk
Poslednja izmena od Scuderia u 22 Apr 2017, 22:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Moto GP 2017

Post od speedy stikis » 22 Apr 2017, 22:02

Koliko su dobri svaka im cast! :doubleup:
Uzivam dok gledam, vozim sa njima u krivinama :D

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Moto GP 2017

Post od Milan » 22 Apr 2017, 22:20

Ludilo od kvala... Ludilo...

Nažalost, ostaće u senci prvog konflikta Rosija i Vinjalesa. Prvo ga poslao u širinu, pa mu ubrzao ispred nosa, Vinjales odlepio. U intervju-u posle trke svi se prave ludi :D

Sve na stranu, smorio me Rosi baš, ne znam šta mu to treba. Vinjales je korektan momak praktično bez mrlje u karijeri.

Odgovori