Formula 1 - sezona 2019

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od Ikac » 11 Jun 2019, 12:45

Ja koliko sam video od bivših vozača, samo je Nico Rosberg rekao da je kazna opravdana, a on je i dalje u poslovnim odnosima sa Mercedesom, tako da možemo donekle da sumnjamo u njegovu objektivnost.

Dovoljno je reći da su komentatori britanskog SKY-a, koji "masturbiraju" na Hamiltona, rekli da je kazna smešna.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 12:53

treba odvojiti dve stvari, prva je da je kazna apsolutno opravdana situacijom i pravilnikom i to je ono sto ja potenciram, znaci nisu sudije nista mimo pravilnika izmislile da bi namerno osudile fetela i favorizovale luisa a druga je stvar da li su sa gledista zanimjivosti trke trebali da je dosude, nemojte da mesate babe i zabe, u ovo drugo ne mozemo da ulazimo sa argumentima jer ne postoje, sve se svodi na licno misljenje, emocije ili politiku, ali prvo je apsolutno jasno. Tako da izjave svih vozaca i ovih koje spominjete da su se oglasili se odnose na ovo drugo a to je strana zanimljivosti trke, koja po meni uopste nije ubijena jer je trkanje do samog kraja ostalo, da je Fetel pustio Luisa kako je i trebalo da uradi trka bi bila dosadna do kraja jer bi ovaj zapalio 5-6 sec ili vise i odrzavao prednost do kraja.
Po meni kazna nije upropastila trku, Fetel jeste fizicki pobedio Luisa na stazi, svaka cast, i trka je bila naizvesna do kraja...Da li je ovom kaznom nesto promenjeno u samom sampionatu i ishodu istog to ne mozemo da znamo jer em Luis i Fetel nisu direktni konkurenti za vrh, bar za sad, em je ovo tek "pocetak" sezone ima da se vozi iha i ima jos svasta da se desava

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od starac vujadin » 11 Jun 2019, 13:14

kao ferari obozavam i u trkama i ovako....

Luis mi je lakse za pisanje, kao i sto pisem Max za Verstapena , nekad pisem Ham kao i sto sam za Rozberga Ros ne znam sto ti je to bas upalo u oci
...kako li bi tek pisao o Ferrariju da ga ne obožavaš...

...možeš i Vetela da zoveš Seb, zar ne? To je lakše
treba odvojiti dve stvari, prva je da je kazna apsolutno opravdana situacijom i pravilnikom i to je ono sto ja potenciram, znaci nisu sudije nista mimo pravilnika izmislile da bi namerno osudile fetela i favorizovale luisa a druga je stvar da li su sa gledista zanimjivosti trke trebali da je dosude, nemojte da mesate babe i zabe, u ovo drugo ne mozemo da ulazimo sa argumentima jer ne postoje, sve se svodi na licno misljenje, emocije ili politiku, ali prvo je apsolutno jasno. Tako da izjave svih vozaca i ovih koje spominjete da su se oglasili se odnose na ovo drugo a to je strana zanimljivosti trke, koja po meni uopste nije ubijena jer je trkanje do samog kraja ostalo, da je Fetel pustio Luisa kako je i trebalo da uradi trka bi bila dosadna do kraja jer bi ovaj zapalio 5-6 sec ili vise i odrzavao prednost do kraja.
Naravno da nije apsolutno opravdana jer se onda niko ne bi bunio i ne bi postojao konsenzus (sem par usamljenih glasova u pustinji) da je kazna neopravdana i da je izrečena naprečac bez detaljne analize, tokom trke.
Svi koji tomisle govore o tome konkretno, argumentovano, a par kontraša pokušava da priču "razvuče" sa emocijama, ko koga voli, ne voli, meša babe i žabe da se izgubio fokus priče.
Pored toga, ovde je Hamilton još jednom pokazao svoj niski nivo sportske etike vrišteći da se kazni suparnik još tokom trke, a posle licemerno izigravao sportsmena i to je hladna činjenica ko god da ga voli, ne voli, ceni ili ne ceni.
To su dve jedine bitne teme za ovaj slučaj.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 13:27

starac vujadin je napisao:
11 Jun 2019, 13:14



Pored toga, ovde je Hamilton još jednom pokazao svoj niski nivo sportske etike vrišteći da se kazni suparnik još tokom trke, a posle licemerno izigravao sportsmena i to je hladna činjenica ko god da ga voli, ne voli, ceni ili ne ceni.
samo sam cekao da ce se to potegnuti :) bitno je da Fetel ima najvisi nivo sportske etike :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od starac vujadin » 11 Jun 2019, 13:41

Ništa ja nisam sada potegnuo, to sam spomenuo odmah pre nego što si se ti javio sa svojim pisanim sastavom i to je svakome ko je gledao palo u oči.
Ti potežeš Vetela...to bi trebalo u tvojoj hipotetičkoj projekciji da izbalansira stvari i da opravda Hamiltona.
Kada se priča o nekome negativno, onda argumentacija tipa "a zašto, kako...onaj drugi" ne radi posao.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od nidza » 11 Jun 2019, 13:52

Sportski komentatori i publika, u manjini, podržavaju odluku.

Vozači su uglavnom u potpunom konsenzusu da je kazna ishitrena i pogrešna, kao i velika većina publike i novinara.

Luis je u afektu tražio kaznu, verujem da bi svako od vozača ili nas u istoj situaciji, učinio isto.

Takođe sam potpuno siguran da bi Hamilton na Vettelovom mestu uradio isto, kao i Vettel na Hamiltonovom. Ko je vozio trke zna koliko su uzavrele strasti odmah nakon incidenta, a kako nekad može sve izgledati drugačije kad se emocije ohlade. Ova odluka je trebala da se donese hladne glave, sa više ulaznih podataka i obavezno nakon razgovora sa oba vozača.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 14:01

nidza je napisao:
11 Jun 2019, 13:52


Luis je u afektu tražio kaznu, verujem da bi svako od vozača ili nas u istoj situaciji, učinio isto.

apsolutno, pa vidite samo koliko vozaca u trenutku kuka na neke bezazlene i smesne situcije na svakoj trci ima toga vise puta, glupo je hvatati se za taj trenutak zalbe od strane Luisa i praviti od toga loseg sportistu

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od Kornjaca Rade » 11 Jun 2019, 14:08

Ako je bilo u afektu sto mu onda nije pustio pet sekundi prednosti pred kraj kad je video da ne moze da ga prestigne a nije da nije pokusavao. Nego je video da su ga izvizdali pa onda kao penje Fetela na pobednicko postolje.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od starac vujadin » 11 Jun 2019, 14:11

Ne hvatamo se za trenutak. Hvatamo se za celo njegovo ponašanje. Kad si već tražio kaznu, onda nemoj da kukaš što tako pobeđuješ i nemoj da zoveš Vetela na pobedničko postolje. Ako već neće da pobeđuje na takav način i to mu je doprlo do mozga kad se ohladio, mogao je da pusti gas da bude razlika veća od 5 sekundi, mogao je posle trke da izjavi da nije trebalo kazniti suparnika i da je reagovao ishitreno. Ako je ubeđen da je u pravu i da je kazna opravdana, onda je treblao da porazgovara sa Vetelom bez ulagivanja publici i bez pr damage control fazona.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od nidza » 11 Jun 2019, 14:26

Moj utisak je bio drugačiji, da nije presrećan što je na ovaj način osvojio pobedu. Saglasan sam da se nije najbolje snašao.

Ovo za 5s bi bilo lepo da se desilo i savršen PR za njega, Merc i F1 uopšte, ali nisam siguran koliko je iz kokpita mogao da proceni Fetelov povratak na stazu, već tek kad je video snimak. Za tako nešto je trebalo Toto Wolff da reguje, i u dogovoru sa Binottom da Leklerk ne pretiče, što je ipak preromantično i prevelika logistika.

Najbolje bi bilo da se stjuarti ne mešaju ubuduće u odluke koje ovoliko utiču na trku, ako situacija nije očigledna. Mnogo manja šteta bi bila da su pogrešili, a da nikog nisu kaznili, od veoma loše odluke i kazne.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 17:10

starac vujadin je napisao:
11 Jun 2019, 14:11
mogao je da pusti gas da bude razlika veća od 5 sekundi,
da li bi ti tako uradio? jel mislis da o nekim stvarima u ovom takmicenju gde se vrte ogromne pare vozac ima puno pravo da tako nesto odluci i uradi, ono jeste ima pravo niko mu ne moze zabriniti ali pitanje koje ce kazne snositi posle, kako ce to odjeknuti u javnosti, itd. ti vozis za tim i sponzore pre svega kao placeni vozac a posle za sebe kao jedinku .... ovo je kao da pricamo o deci koja se trkaju u parkicu pa nema veze pustim ja tebe sad ti ces mene sledeci put, igramo se.
A zasto fetel kad je saznao za kaznu nije stiso muda na sve ili nista, odvrnuo ferari na maximum snage i cega sve vec i pokusao da pobegne tih 5 sec i onda se popiša na sve i ispadne glavni baja?
Realno pricamo o nekim stvarima o kojim nemamo pojma, to sta bi ko od nas uradio ili kako je trebalo da urade vozaci je smesna prica i koga briga za to, mi nista ne mozemo da promenimo niti da uticemo, mozemo samo da tupimo i jedni drugima solimo pamet, mada forumi tome i sluze samo sto se cesto neke teme pretvore u nepotrebne rasprave po fazonu moja je piša veca od tvoje

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od Kuzmanovic » 11 Jun 2019, 17:19

OMP je napisao: Realno pricamo o nekim stvarima o kojim nemamo pojma, to sta bi ko od nas uradio ili kako je trebalo da urade vozaci je smesna prica i koga briga za to, mi nista ne mozemo da promenimo niti da uticemo, mozemo samo da tupimo i jedni drugima solimo pamet, mada forumi tome i sluze samo sto se cesto neke teme pretvore u nepotrebne rasprave po fazonu moja je piša veca od tvoje
Zasto onda sa tolikom sigurnoscu tvrdis da Vettel nije morao da napravi manevar u desno kako bi zadrzao bolid i tvrdis kako jedan Button i ostali profesionalni vozaci nisu u pravu?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 17:24

pa iz istog razloga iz kog vi tvrdite da nije mogao da kontrolise bolid, po cemu ste vi sigurni u to, ja imam suprotno misljenje i imam pravo na to

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od Kuzmanovic » 11 Jun 2019, 17:30

Nesto mi deluje da si ti sigurniji nego mi, pri cemu se nase (moje) misljenje u velikoj meri zasniva na iskustvima profesionalnih vozaca, a ne na navijackoj osnovi. :D

Bilo kako bilo, Ferrari je podneo zalbu, ceka se odgovor sudija.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2019

Post od OMP » 11 Jun 2019, 17:36

Kuzmanovic je napisao:
11 Jun 2019, 17:30
pri cemu se nase (moje) misljenje u velikoj meri zasniva na iskustvima profesionalnih vozaca


pa da, 90% pratilaca ovog ili nekog sporta, pre svega slepo veruje onom sto kazu komentatori ili ti profesionalci i onda po fazonu copy paste pisu po netu ili daju izjave, ja tako nikad nisam radio pa makar nikad ne bio u pravu...sam analiziram i rasudujem pa tako i iznosim misljenje i apsolutno me ne zanima vecina, ne samo po ovom vec i po mnogim zivotnim pitanjima.

ako bih tako gledao onda bi nas predsednik bio najveci i najbolji predsednik pa i covek ikada ozirom kakve nam bajke prica :) jer ipak je on kompetentniji od nas za mnoga pitanja, zar ne?

Odgovori