Formula 1 - sezona 2020

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Ikac » 19 Jul 2020, 19:06

OMP je napisao:
19 Jul 2020, 17:37
pa mercedes je dokazano najbolji godinama sta da se dovede u pitanje??? ljudi rade, imaju strucan kadar, imaju najbljeg vozaca sta vise. Kod njih greske i prepustanje slucaju ne postoji. DAS ne koriste.
ferari ima šaraltane koji vode ekipu vec godinama a izgleda i medju vozacima, leclerc dao malo nade prosle godine a sad kad fale sa bolidom odmah problemi, pogubio se totalno, na prosloj trci pocetnicka greska, danas ne zna gde je levo. Fetel standardno srlja i gresi, sa Saincom ce tek da se usrece.
Promašio si poentu mog pisanja, ali nema veze. Odakle ti to ne koriste DAS? Fia rekla da je legalan ove sezone, zbog čega ga onda ne bi koristili. A i sećam se da sam video u prenosu da ga je Botas koristio u Austriji. A i ne koriste ga samo, kao što se mislilo na pravcima, već konstanto vrše mala podešavanja tj. tako sam pročitao negde. A i to šarlatani vozači i sl. Pa gde je bio npr. Hamilton za vreme dominacije RB. Da li je on tada bio šarlatan? Današnja formula 1 je nažalost 95% bolid i 5% vozač, ako i toliko. Najbolji dokaz za to je RP i njihovi rezultati ove i prošle sezone.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od OMP » 19 Jul 2020, 20:45

DAS su koristili samo na fp1, mislim da je luis imao i nekih problema sa time, dal je ostao zaglavljen sistem ili tako nesto, onda je usledila zalba RB-a i oni su prestali da koriste DAS od fp2, mislim da je cela prica jos u toku i da zbog toga ne koriste dok se konacno ne utvrdi jel legalno ili nije a u sustini FIA je to odobrila jos pre pocetka sezone jer u pravilniku ne stoji tacno navedeno sta vozac sme da radi volanom a sistem je mehanicke prirode pa je samim tim i legalan po tom pitanju ali RB zapeo pa hoce da istera pricu do kraja, mada dzabe im. U svakom slucaju nebitno na ovim stazama dobici sa DAS-om su ionako beznacajni, on najvecu ulogu ima na dugacim pravcima gde treba odrzati temperaturu guma koja drasticno opada na tim duzinama.
Formula i auto sport su od uvek bili najmanje do vozaca, sreca i auto su uvek vukli najveci procenat koje god trke da pogledas. Mozes da budes vanserijski vozac ako nemas auto dzabe i ekipu dzabe sve.
Luis se dokazao i kad nije imao dominantan bolid poput Mclarena kad se trkao protiv Alonsa u istom timu pa i protiv fetela u mnogo jacem RB-u tako da sto se njega tice on je No1 u formuli, izmislio volan za 90% grida.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Kornjaca Rade » 19 Jul 2020, 21:01

Ne kapiram sta ti znaci da se dokazao time sto se trkao protiv Alonsa i Fetela. Te godine kad je bio sa Alonsom su osvojili isto bodova a kad je Fetel dominirao nikad nije bio iznad 4. mesta u generalnom plasmanu.

Mozda i jeste najbolji al to izgleda necemo da saznamo nikad, sa ovakvim timskim kolegama pogotovu. Ovako deluje da bi svako od ovih 5-6 top vozaca dominirao godinama u mercedesu sa Botasom kao drugim vozacem.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od OMP » 19 Jul 2020, 21:13

mislis da bi mogao svako da dominira sa jakim bolidom? znaci taj bolid sam ide :) nije to bas tako, posto mnogo pratim auto sport generalno celog zivota, ne samo f1 nego razne trkacke serije, a dosta sam sudelovao i u domacem auto sportu mogu reci da je mnogo puta dokazivano da su u najbolje timove i automobile dolazili razni vozaci, da ne kazem prosecni, pa nisu pravili nikakve rezulatate kako se ocekivalo.

hteo sam da kazem, Ham i kad je imao slabiji bolid on se trkao sa ovima sto su imali jace bolide, tad su RB i Ferari bili jaci od mclarena koji nije bas bio nesto pouzdan, glavnu bitku su vodili Alonso u ferariju i Fetel u RB, a tu je bio i Weber vodonoša pa je Luis opet uspevao da bocka pobede ali su ga kvarovi i odustajanja uglavnom sputavala ka boljim rezultatima u generalnom. Tako da sto se mene tice pokazao je on kvalitet mnogo pre nego je seo u najbolji bolid. I ta sezona sa Alonsom kad su imali isto br. bodova na kraju mu je bila prva u f1, malo li je od jednog rukija, prva sezona i vice titula pored takvih imena???

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Kornjaca Rade » 19 Jul 2020, 21:26

Nisam rekao da bi mogao svako ali ovih par najboljih bi verovatno moglo. Evo ti Rosberg kakve je rezultate imao pre dominacije mercedesa pa posle i Hamiltona pobedio u istom timu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od OMP » 19 Jul 2020, 21:44

Ta Rozbergova titula po meni je vrlo diskutabilna, licno mislim montirana ali da ne sirimo sad pricu dalje u teorije zavere i sl.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Ikac » 19 Jul 2020, 22:16

Fia je proglasila DAS legalnim tj. odbila je prigovor RB kao neosnovan, pre početka trke u Austriji, tako da je to gotovo.
Što se tiče Hamiltona, ja ne znam da li je ikada postojao vozač koji više guran od njega. Britanac i plus prvi tamnoputi vozač, od početka favorizovan od strane medija, kao i od Rona Denisa u McLarenu. Ne sporim da je odličan vozač, ali da mu nije bilo Mercedesa, teško da bi on osvojio još neku titulu posle 2008. A i ta iz 2008. je sumniva, svi se sećamo Timo Gloka i poslednjeg kruga u Brazilu, kada je izgubio 20-30 sekundi. Takođe, ono što mi se najmanje sviđa kod njega je što čim nešto krene loše odmah krene da kuka i svi su krivi osim njega. Ako se dobro sećam, čini mi se da je dao neku izjavu 2016. u fazonu kako nije fer da Niko Rozberg osvoji titulu, zato što je jelte on sin Keke Rozberga i zato što je zbog toga imao sve uslove prilikom odrastanja i razvoja, a kako je on morao da se muči, kako je njegov otac morao da radi svašta da bi mu obezbedio novac i sl.

A što se Mercedesa tiče, sećam se da je bilo priče da su u Mercedesu znali nova pravila vezana za motor, dosta pre ostalih timova, pa tajni testovi sa pirelijem 2013., pa sagorevanje ulja, koje naprasno biva zabranjeno kada je ferari počeo da radi isto itd. Mnogo se Mercedesu gledalo kroz prste poslednjih godina. Evo i sad opet Mercedesovi motori dime prilikom ubrzavanja, ali Toto Wolf kaže, ako sam čuo danas dobro u prenosu, da je to ulje koje se prelilo iz motora pa sagorelo van motora. Kako da ne.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od OMP » 19 Jul 2020, 22:26

Mozemo mnogo da pisemo i palamudimo danima ali sve se svodi uglavnom na subjektivna vidjenja stvari a pravu istinu niko od nas ne zna niti ce znati za mnoge stvari tako da je i suvisno ulaziti u neke datalje kao i price sta bi bilo kad bi bilo. Uvek se neka ekipa manje ili vise favorizovala u odredjenim erama tako da ni to nije neki problem niti nesto cudno, kroz to su prosli svi veci timovi, svako u svoje vreme.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od starac vujadin » 19 Jul 2020, 23:21

Samo što se do sada Formula 1 uvak pobrinula da promenom pravila malo "izmeša lonac" da bi se prekinula dominacija, ali sada ne sme. Da se razumemo, ja nisam za to, samo ukazujem na dvostruki aršin.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Geza » 19 Jul 2020, 23:34

Ja jesam za to. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Risto » 20 Jul 2020, 08:45

F1 je previše tehnički sport. Uvek neko dominira, danas je to još lakše, manje je sati za testiranje, manje dana za razvoj i sl.

Mislim da u 80% slučajeva u zadnjih 25 godina je titulu uzeo najbolji auto. Danas oni koji ne vole Mercedes mogu biti ljuti na dominaciju Mercedesa, ali Mercedes je najviše uložio, a ostali su uglavnom nazadovali kroz ovih 10ak godina. Jedan Ferrari je i pored svega što Mercedes radi pre svega loše vodjen tim bez realne šanse da skine sistem kakav je Mercedes.

Za sezonu 2022. stižu nova pravila, tada ćemo praviti novi presek stanja, do tada idemo ovako za iste pare :)

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od OMP » 20 Jul 2020, 10:01

Obzirom da ferari nesumnjivo ima najvise fanova pa dok je on vladao i eri sumahera onda se niko nije nesto posebno bunio nego sve bilo super a ferari bio dominantniji tada nego mercedes ikad do sad. Plus onoliko namestanja u korist Sumahera.
Sad kad bi se opet isto desilo sa ferarijem opet bi sve bilo lepo i nikom trke ne bi bile dosadne a nebitno je ko vozi ferari jer tifozima je bitan tim a ne vozac pa sve i da hamilton vozi uzdizali bi ga u nebesa i bio bi najbolji vozac. Tako da te price dosadne trke jer mercedes dominira su deplasirane, nesto se ne secam da su toliko bile dosadne i kad je RB dominirao, tad se Fetel uzdizao u nebesa kao vunder kid a sad Hamilton nije neki vozac ali ima dobar bolid, ma vazi

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od starac vujadin » 20 Jul 2020, 10:14

Svaka dominacija je dosadna i naravno da su se mnogi bunili, pa je dominacija Ferrarija na silu prekinuta. U svakom slučaju ako je i bilo nameštanja za Šumahera, ima mnogo manje nego za Hamiltona danas koji je zaštićen kao beli medved..pardon crni medved od svog početka pa do danas da je ponekad i parodično. Jedini ruki koji je imao veću podršku time nego njegov kolega koji je bio prvak sveta, pa nadalje... Takvo nameštanje umanjuje njegove uspehe...šteta jer je sada dostigao veliku zrelost i jeste dominantan. Doduše, sad se oseća super sigurno, a kada je frka prvi je da tužaka, potkazuje...ali, dobro nekako ide da je svaki veliki šampion bio i manje više loš čovek. Kao da to ide jedno s drugim.
Poslednja izmena od starac vujadin u 20 Jul 2020, 10:16, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Kornjaca Rade » 20 Jul 2020, 10:15

Nije ni blizu rb dominirao kao mercedes. Pa dve titule je fetel osvojio sa po 3-4 poena prednosti ispred alonsa. Druge dve jeste bila velika razlika ali je recimo 2013. imao duplo vise poena od vebera, koji je za vreme fetelovih titula bio tri puta treci i jednom sesti, tako da nije bas da je bilo sve do auta. I naravno da je onda preseceno sve preko noci i uvedena nova pravila. Sada se sa novim odlaze godinama, sigurno ne zbog ferarija.




Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Formula 1 - sezona 2020

Post od Ikac » 20 Jul 2020, 13:50

Čitam na jednom stranom forumu, da je objavljena vest u nekim finskim novinama / portalu ili šta već, kako su Botasu u kvalifikacijama za VN Mađarske slučajno sipali više goriva nego što je potrebno, a da su mu takođe za VN Štajarske, opet u kvalifikacijama i opet slučajno, podesili pogrešnu visinu bolida.

Odgovori