Formula 1 - sezona 2021

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od Markoni » 12 Dec 2021, 16:27

Klasičan rijaliti, ali drago mi je da imamo novog šampiona.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od OMP » 12 Dec 2021, 16:51

kao i svaki rijaliti i ovo je sramota ali nebitno, eto ko je zeleo novog sampiona dobio ga je, na ovakav ili onakav nacin, na kraju samo se brojke pamte tako da....

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od speedy stikis » 12 Dec 2021, 16:59

Vise mi se ogadio mercedes nego garavi.

Da mi je neko pre 2-3 godine rekao da cu se radovati Maxovoj pobedi rekao bih mu da je lud.

Najdraze mi je samo sto su uvek za njih bila neka posebna pravila...

Jedino lepo sto mu je cestitao koliko je mogao, svaka cast na tome.


Ali kako mu se vratio Brazil 2008

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od OMP » 12 Dec 2021, 18:21

Ne znam za mene Max nije vozac dostojan titule, jako prljav i ljigav sto je i dokazao na zadnjih par trka pa i danas gde je pokusavao da direktno ugrozi Hamiltona izbacivanjem sa staze. A i kao covek mi ne deluje dobar lik, proslu trku pobegao sa postolja a siguran sam da danas ne bi ni cestitao Luisu da je Luis pobedio. On je klasican tip Sumahera, samo titula da se uzme nebitna je cena i dal ce se to nekom svideti ili ne, ali sad sta je tu je, titula je njegoa i to je to.
Po meni je mercedesov tim najvise kriv sto je Ham izgubio titulu, cele sezone su brljali sa taktikom i vise puta ga direktno kostali pobede, da nije bilo tih gresaka mislim da bi Luis laganica do titule ove sezone.
Danas je uradio sve sto je mogao na nivou pravog sampiona, odlican start, povecavanje prednosti u trci konstantno, dobra taktika i na kraju jebena odluka jednog nazovi sudije kome mesto def nije u ovom sportu, Masi je definitivno danas sam odlucio sampiona. Crvena zastava je morala da se desi da bi sve bilo realno i ni po babu ni po stricevima, ali eto pustas trku jedan krug znajuci da Ham sa potrosenim gumama nema sta da trazi protiv Maxa sa novim, kako to tumaciti nego klasicna namestaljka. Brljas cele sezone sa pravilima i kaznama i onda na kraju totalno sve zabrljas da su svi ogorceni, uemsto da si na kraju sezone ispao kako treba.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21088
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od nidza » 12 Dec 2021, 18:44

Naravno da je dostojan titule, protiv sebe je imao brži bolid, kontraverzne sudijske odluke u korist Mercedesa, izbacivanje iz trke 2x, sve je bilo protiv njega. Da Masi nije pustio da se trkaju makar ovaj 1 krug, bruka i sramota bi bila za F1, toliko poklona od sudija ni Alan Prost nije dobijao od FIA kao sada Hamilton. Neka su zahvalni Maxu što je sačuvao čast i ugled takmicenja, jer su Totto i Masi napravili od šampionata sprdnju. Zaslužili su da ih karma sprži ovako.

Transfer blama najveći ikad u F1 kad pri prvom VSC, Totto zove FIA i kuka im da ne spuštaju SC. Zabranio bih mu pristup komunikaciji posle toga do kraja trke, kao što trener u basketu ide u publiku kad pretera, na šta bre to liči.

Najbolji mogući završetak sezone kakvu davno davno nismo imali, pobedio je hrabar i najtalentovaniji vozač na gridu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od OMP » 12 Dec 2021, 18:56

dostojan je samo onima koji mrze Luisa i Mercedes, realnim ljubiteljima auto sporta nije ali nebitno necu da ualzim u dalju diskusiju na ovu temu, nema ni svrhe ni potrebe, svako ima pravo na svoje vidnjenje i misljenje

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od Ikac » 12 Dec 2021, 18:59

speedy stikis je napisao:
12 Dec 2021, 16:59


Da mi je neko pre 2-3 godine rekao da cu se radovati Maxovoj pobedi rekao bih mu da je lud.
Ova sam i ja rekao. Mercedes i Hamilton su imali priliku da osete taste of their own medicine i neizmerno mi je drago zbog toga.

U principu ja ne volim ni Verstapena ni Hamiltona, ali između njih dvojice Verstapen mi je draži.

Takođe slažem se i sa Nidžom. U dosta situacija bio je sam protiv svih, imao je objektivno za nijansu lošiji bolid i u velikom delu sezone nije imao pravu podršku timskog kolege. Do duše Perez se izvadio sada kada je bukvalno istopio Hamiltonovu prednost u odnosu na Maksa u jednom krugu. Sve u svemu, apsolutno zaslužena titula.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od speedy stikis » 12 Dec 2021, 19:07

Zato je garavi olicenje postenja i ciste voznje! ;)
Ne postoji sampion da sedi i ceka, mora da se napada i vozi, moras da ima neku sportsku drskos.
Mecka godina trazi neki poseban tretman, e sada su osetili drugu stranu motke. I ne znaju da prihvate poraz evo i dalje sada traze advokata plavila...
Garavi jeste vrhunski vozac ali ne bas toliko koliko mecka imala superioran bolid u odnosu na sve druge, bukvalno su pravila pisanja po njima.
Sto se tice Pereza, pa sta je trebao da se uzme da mu se skloni da prodje? Pa valjda i jeste sustina trkanje.
Ne navijam ni za jednoga ni a kamoli za drugoga.
Poslednja izmena od speedy stikis u 12 Dec 2021, 19:13, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od Markoni » 12 Dec 2021, 19:09

Neverovatan posao je Perez uradio. Pritom bez ugrožavanja bezbednosti kako je Hamilton iskukao.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od Kornjaca Rade » 12 Dec 2021, 19:25

Ta praksa sa crvenim zastavama svaki cas je tek ove godine pocela da se forsira. Tek je glupost teska da mozes da menjas gume dok za vreme nje cekas u boksu. Da se ovo desilo bilo koje druge sezone ne bi se tolika frka digla. Bilo bi pobeda na cistu srecu i gotovo.

Ja se nadam da ce sledece godine da se ukljuce u titulu jos neki, da ne moram ko ove godine da navijam za odvratnijeg da manje odvratni ne bi postao rekorder u titulama :) . Rasel i Lekler deluju ko dobri momci.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od OMP » 12 Dec 2021, 20:08

Mnogi i dan danas dizu u nebesa Sumahera i Prosta a kako su oni osvajali titule??? na bezobrazluk i na podrsku FIA-e posebno ovaj drugi pomenuti gde se uopste nije skrivalo to podrzavanje od strane Balestre da je to islo u tolike krajnosti poput onih promena startnih pozicija kako bi Prost startovao sa cistijeg dela staze do onih da je Sena morao namerno da se zakucava u Prosta kako bi iskazao revolt prema nepravdi koja se cinila. Prost predje u wiliams, dozvoljeno akrtivno vesanje u zadnjem momentu kad niko drugi nije mogao da to napravi, Sena sledece godine prelazi takodje u Wili, zabranjeno aktivno vesanje, to je bio veci cirkus daleko nego danas nego to neki ne znaju ili ne zele da znaju.
O Sumaheru necu da trosim reci kako je osvajao titule, tad je isto FIA kreirala sve prema ferariju, tako da se to kolo srece ili nesrece stalno vrti.
Fetel je isto osvojio titule uz pomoc najbrzeg bolida i takodje FIA-e, Baton isto, covek se stvorio niiotkud i osvojio titulu sa BAR-om na foru koju su provalili, Alonso isto na onu foru sa tegom u nosu renoovog bolida itd. tako da je glupo pricato samo na temu Luis i Mercedes, nema titula na misice sa losim bolidom to nikad nije bivalo ni u jednom auto i moto sportu. Treba sve sagleati u golobalu kroz istoriju, toga je bila i bice i mislim da se tome ne moze stati na put samo je pitanje kad ce cija era da dodje. A sad se sve svelo na mercedes ako da je samo on osvajao na snagu bolida, smesno.
I opet kazem da je titule osvajao bilo ko drugi u istom tom mercedesu sve bi bilo ok i ne bi se dizala ovolika prasina ali posto je to osvojio obojeni covek onda je to problem.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od dragvorl » 12 Dec 2021, 20:19

Sve mislim da Redbull ne bi ulozio protest da je na
mestu Mercedesa. Svi bi to uradili.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od OMP » 12 Dec 2021, 20:36

Naravno da bi, veliki je ulog u igri i svaka se slamka spasa hvata i meni tu nema licno nista lose ako je po pravilima i realno za protest a u ovom slucaju su imali argumente samo sto ih je FIA odbacila, razlog nepoznat za sada ali nije ni bitno, bilo sta bilo teraj dalje.

horvat
Postovi: 207
Pridružio se: 10 Sep 2021, 15:37
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 jts
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od horvat » 12 Dec 2021, 22:40


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Formula 1 - sezona 2021

Post od YUgisa » 16 Dec 2021, 10:50

OMP je napisao:
12 Dec 2021, 20:08
I opet kazem da je titule osvajao bilo ko drugi u istom tom mercedesu sve bi bilo ok i ne bi se dizala ovolika prasina ali posto je to osvojio obojeni covek onda je to problem.
Nije mi nista simpaticnijije bilo ni kad je Rozberg bio sampion, ali Hamilton mi je od redjih vozaca koji mi je odvratan i na stazi i van nje i to nema nikakve veze sa bojom koze nego sa time kakva je on osoba. I to pogorsava samo cinjenicom da bilo sta negativno o sebi svaljuje na rasizam umesto da se zapita da li je problem u njemu. Fetel meni recimo nikad nije bio simpatican kao vozac, ali van staze se meni cini super. Niko nije bez greske, ali neki su bas nadmeni i puni sebe. Svaka cast Hamiltonu kako vozi kad je bolid savrsen, ali kad nesto nije savrseno i po njegovoj volji ko neki razmazeni pekmez...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori