Biseri iz oglasa

Vicevi, smešne slike i situacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Vladapetr » 23 Okt 2022, 16:21

Kako znaš da nije u položaju da bude bezobrazan? Osim ako mu ne treba za hranu ili lekove, ne znam kad se može reći da je prodaja pod moranje pa da “mora” drugačije da nastupi.
Cena je njegova procena, takođe i nastup koji smatra da će dati najbolji rezultat. Da li je u pravu pokazaće vreme, i to je više pitanje nekih drugih aspekata a ne da li nešto tako treba ili mora.
Isto kao što postoji pravilo nemoj da dozvoliš da te maltretiraju, kao i pravilo nemoj da maltretiraš druge. Ali kad se sretnu sadista i mazohista, ova pravila ne vrede pišljivog boba, njima je super


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Martin Mystere » 23 Okt 2022, 16:33

To da li će nastup na kraju, nakon ko zna koliko vremena dati rezultat ne mora da znači da isti taj nastup nije arogantan, bahat, bezobrazan pri čemu to apsolutno, ali apsolutno nema nikakve veze sa cenom...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Gazu » 23 Okt 2022, 16:44

Vladapetr je napisao:
23 Okt 2022, 16:21
Kako znaš da nije u položaju da bude bezobrazan?
Mislim prosto na činjenicu da on želi da proda kola. Inače ih ne bi stavio u oglas.

A inače, OK, da se on ovim nastupom čuva od ne znam čega, ali to nije slučaj. Umesto da otkači tog jednog smarača preko telefona, on je ovako bezobrazan prema svakome.

Viđam ja ljude oko sebe koji su tako arogantni, a ko ih poznaje, u fazonu je "pa to je maska, tako se postavlja zbog toga i toga". Ma sutra malo, nego mu je ušlo u krv, a to što nije takav prema svakome ga ne pere.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Vladapetr » 23 Okt 2022, 16:58

Gledao sam jednu kuću u Pazovi pre neke 3 godine, tada je već 5 godina stajala na oglasu. Super kuća, fino sređena, ali cena takva da je i danas sa tom starom cenom jedna od skupljih u ponudi a druge cene su otišle gore barem 20-30%.
Mile je lik koji je prodaje, vrlo je “ljubazan, kulturan i fin” ali neće da spusti cenu ni za jedan euro. Doslovce mi je rekao da ga ne žulja da je proda, živi u drugoj kući a za ovu će dobiti koliko je zacrtao ili će ostaviti ćerkama da je prodaju kad bude umro. Kuća se i dalje prodaje

Ovaj Mile ima zacrtanu cenu koju želi da dobije i ne popušta ni za dlaku, i ima energije i živaca da to objašnjava svakom poput mene ko ga je pozvao u ovih sad već 11 godina.
E sad, ako nemaš energije i živaca za natkurivanja i cenjkanja, kako da to explicitno objasniš onima koji bi da te zovu sa “nepristojnim” ponudama? Meni je tekst iz oglasa sasvim u redu i da me taj auto interesuje ne bih imao nikakav problem da ga pozovem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Martin Mystere » 23 Okt 2022, 17:11

Opet kažem da cena, bila ona 4k, 8k ili 14k u ovom slučaju nema veze sa samim tekstom lika koji hoće da proda ta kola nekom iz Serbistana.

Cena koju će postaviti je apsolutno njegovo pravo, kao i to koliko će je držati i da li će je ikada spustiti ali postoji i drugi način da se to kaže - možda kao i gospodin Mile koji je prodavao kuću i to rekao na (po meni) kulturniji način. Ali jbg, gospodin Mile verovatno nije pomislio da je uspeo u životu jer je zbrisao iz Sirbistana iako je morao da ostavi u njemu garažu sa sve grejanjem...

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od AleksandarAca » 23 Okt 2022, 17:13

Kako god zvuci, a nije praznik za oci moram priznati, ima za cilj da takozvane smarace raznih tipova odbije i da ga pozove samo onaj koji stvarno zeli taj auto, stvarno ima spreman novac u dzepu i stvarno je spreman da bez puno smaranja, kada se uveri da je sve kako je prodavac opisao, kupi automobil.
Kad kupujem auto znam sta trazim. Ne gledam nesto za sta nemam novca i nemam pretpostavke da cu uz ciganisanje da skratim cenu 500-1000 EUR i isto to ocekujem kada prodajem auto. Niti imam vremena da se nalazim sa 15 ljudi raznih profila koji nece naci manu automobilu koji se prodaje, ali se vise nece ni javiti.




Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Vladapetr » 23 Okt 2022, 17:20

Bukvalno, to je suština. Smarači ga neće zvati, cenim da mu je to primarni cilj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Martin Mystere » 23 Okt 2022, 17:21

Onaj kome je dosadno, ko hoće da smara ili ko ne zna drugačije jer misli da je bogom dan da svakom ubije cenu će to i da radi i uprkos ovakvom oglasu - pre bih rekao da će ovakvim oglasom da odbije ozbiljnije i pre svega kulturnije kupce.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Vladapetr » 23 Okt 2022, 17:26

Koliko si puta do sad prodavao auto preko PA?


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Martin Mystere » 23 Okt 2022, 17:48

Kakve to veze koliko sam puta prodavao auto ima sa tim da li neko napiše normalan i kulturan oglas ili neki ovakav?

Kontra pitanje - zašto si siguran da će ovakav oglas odbiti one kojima je dosadno i koji bi da ga smaraju?

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Biseri iz oglasa

Post od Bogdan » 23 Okt 2022, 17:54

Budala na sve strane uvek bilo i bice. Kako se kaze krivih drva i budala nikad nestati nece. Oglasu su tu cudo sta sve ljudi nude i kako se ponasaju, to je ona parola, probam ako prodje proslo je... Nije to samo kod nas u vezi bilo kog oglasa vec i ovde u de, uzas, pogotovo turci, ni dobar dan ni nista vec odmah koja je zadnja cena

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od AleksandarAca » 23 Okt 2022, 18:40

Poslednjih 5 godina sam prodao 7 automobila preko PA. Jedino jedan auto nije bio perfektan pa je isla cena dole znatno i tolerisao sam smarace. Ostalih 6 su kupili ljudi koji su tacno znali sta hoce, konkretno taj model, taj motor, tu opremu, proverili servisne istorije i uradili preglede automobila u ovlascenim servisima, i sve to uz brz i jednostavan dogovor bez gubljenja mnogo vremena.
A o smaracima koji su dolazili u medjuvremenu moze Kusturica da snimi film :D nekima sam morao da objasnjavam jos preko telefona da kad dodju i ako nema motora ispod haube cena ostaje ta koju vide...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Grujic » 23 Okt 2022, 18:43

Često vidim da mnoge po forumima nervira pitanje koja je zadnja cena bez da vide auto.

To nikako ne kapiram, meni je logično i to pitanje vodi ka obostranoj uštedi vremena. Ako u oglasu piše da cena nije fiksna, znači da može dole. Ako ne ide dovoljno dole koliki je moj maksimum za sam auto, šta koji moj imam i da ga gledam ako ne želim da dam više od planiranog?

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Biseri iz oglasa

Post od motorista » 23 Okt 2022, 19:04

Grujic je napisao:
23 Okt 2022, 18:43
Ako u oglasu piše da cena nije fiksna, znači da može dole.
Zapravo, ne bih znao da može i NA GORE da nisam upoznao jednog Nišliju. :) I to odmah, nakon “dobar dan”.

Stvarno ne razumem kako onakav tekst (»159«) može da isfiltrira smarače a ne odbije normalne ljude. Da onako nešto vidim na oglasu za glanc “Fiću” i “Ajkulu” iz 1955. koji je postavila Šarliz Teron dobro bih razmislio da li da zovem (verovatno ne). Ali okej, ne moram ni ja baš sve da shvatim.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Vladapetr » 23 Okt 2022, 19:07

Martin Mystere je napisao:Kakve to veze koliko sam puta prodavao auto ima sa tim da li neko napiše normalan i kulturan oglas ili neki ovakav?

Kontra pitanje - zašto si siguran da će ovakav oglas odbiti one kojima je dosadno i koji bi da ga smaraju?
Zato što pišeš procene šta koje kupce privlači a šta odbija, pa me interesuje na osnovu čega daješ tako kategoričke ocene.

Siguran sam da će onakav tekst oglasa postići ono što deluje da mu je primaran cilj, a to je da ga ne zovu smarači. To tvrdim na osnovu svog iskustva sa prodajom bivših automobila, i prodajom kolegina dva auta isto preko PA. Za prvi je on stavio oglas koji je bio 100% po ps-u, i on sam je dobrodušan i fin. No, auto nije bio konfekcijski model pa su ga bukvalno urnisali. Pitao me da preuzmem, napisao sam drugačiji tekst i rezultat nije izostao Slika Auto jeste otišao tekza 3 meseca ali drugi koji ga je pogledao je platio i uzeo. Za ta 3 meseca su zvala ukupno 2 smarača i nijedan nije ponovo zvao, a njega su po 3-4 puta zvali isti davitelji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori