Biseri iz oglasa

Vicevi, smešne slike i situacije
Odgovori
Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biseri iz oglasa

Post od swemir » 23 Okt 2022, 19:18

A ta alfa ima registraciju godunu dana staru....

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Biseri iz oglasa

Post od BigMazzy » 23 Okt 2022, 19:22

Lik će je prodati svakako, ako je dobar primerak još ako neko traži baš model sa tim motorom, bole će ga uvo šta je lik pisao u oglasu.
Meni se taj oglas ništa više ili manje ne razlikuje od onoga "dobrice" što nudi da mu se pogleda u žena.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Martin Mystere » 23 Okt 2022, 19:36


Vladapetr je napisao:
Martin Mystere je napisao:Kakve to veze koliko sam puta prodavao auto ima sa tim da li neko napiše normalan i kulturan oglas ili neki ovakav?

Kontra pitanje - zašto si siguran da će ovakav oglas odbiti one kojima je dosadno i koji bi da ga smaraju?
Zato što pišeš procene šta koje kupce privlači a šta odbija, pa me interesuje na osnovu čega daješ tako kategoričke ocene.

Siguran sam da će onakav tekst oglasa postići ono što deluje da mu je primaran cilj, a to je da ga ne zovu smarači. To tvrdim na osnovu svog iskustva sa prodajom bivših automobila, i prodajom kolegina dva auta isto preko PA. Za prvi je on stavio oglas koji je bio 100% po ps-u, i on sam je dobrodušan i fin. No, auto nije bio konfekcijski model pa su ga bukvalno urnisali. Pitao me da preuzmem, napisao sam drugačiji tekst i rezultat nije izostao Slika Auto jeste otišao tekza 3 meseca ali drugi koji ga je pogledao je platio i uzeo. Za ta 3 meseca su zvala ukupno 2 smarača i nijedan nije ponovo zvao, a njega su po 3-4 puta zvali isti davitelji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eto ja nisam siguran da će postići taj cilj jer sam imao više puta prilike da prisustvujem situaciji kod poznanika gde jasno i glasno i prilično kulturno napiše da neće ići ispod određene cene, konkretno poslednji put ispod 5k€ i onda ga zove masa smarača a jedan mu čak ponudi 4k€ kao poslednju ponudu jer eto on nema više pa da uštedi vreme obojici oko pregovaranja (ponavljam kada je donja granica fiksirana) pa me interesuje na osnovu čega možeš biti tako siguran da će ovaj sa ovakvim pristupom postići cilj da ga ne zovu smarači.

Sa druge strane znam sigurno i da ima ljudi koji će ga zbog ovakvog stava i tona baš namerno zvati iako ne postoji ni promil šanse da i pomisle da kupe taj auto (disclaimer - nisam ja niti bih to radio) ali eto dosadno im je pa bi malo da podjebavaju i provociraju.

Ono u čemu možemo da se složimo jeste da se ne slažemo a na osnovu različitih iskustava ljudi koje poznajemo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od pedja » 23 Okt 2022, 19:42

Ja sam stavio na oglas nešto što poklanjam. Stavio opis u kojem sve lepo piše, zamolio da sve pročitaju, pa da zovu ukoliko nešto nije napisano.

Sva pristigla pitanja su bila za već napisano, uz jedno koje bih izdvojio:
Da li je dostava o mom trošku?

Da, poklanjam, dostavljam, dajem dvogodišnju garanciju i povremeno šetam psa, ako ga imate.

TapaT


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Biseri iz oglasa

Post od motorista » 23 Okt 2022, 20:04

Najbolje da čovek da dva oglasa, normalni i nadrndani, sa dva broja telefona. Pa koji mu ne štima, posle dva dana ga obriše. I treći, sa neaktivnim brojem i duplo nižom cenom, da nervira kupce i posle sam sluša kako takav auto ide za toliko-i-toliko.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Biseri iz oglasa

Post od BigMazzy » 23 Okt 2022, 20:06

Ti likovi koji nude daleko ispod cene, tzv smatrači, su u najvećem broju slučajeva likovi koji žive od preprodaje, dakle profesionalci u svom poslu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od Grujic » 23 Okt 2022, 20:08

A da negde i ne prolazi takva ponuda - ne bi je ni nudili

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Biseri iz oglasa

Post od BigMazzy » 23 Okt 2022, 23:16

Naravno, a neretko ostave i svoj kontakt za slučaj da se prodavac predomisli. I onda kad se niko ne javlja na oglas, barem niko ozbiljan, a prodavcu je frka, onda nazove preprodavca.....

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8043
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Biseri iz oglasa

Post od OMP » 23 Okt 2022, 23:44

Postoji tu i jedna stvar, na koju doduse mozda vlasnik oglasa uopste i nije mislio ali ima ih koji misle, a to je da ovakvim nekim tekstom moze da privuce mnogo vise pregleda nego da je napisao nesto normalno kao i svi.
Primer je evo sto je nas ovde 10ak poglealo oglas i prica tj pise o njemu, trenutno oglas prati 23 ljudi a u ovom momentu ga gleda 31 covek, ko zna koliko pregleda ima do sad to zna vlasnik oglasa, neka je i 10% od tih ozbiljan kupac eto prodaje :) a plus sto ce taj oglas osvanuti na jos par foruma ili drustvenih mreza kao sto je osvanuo onaj sa zenom i kaškaijem i automatski pregledi oglasa otisli u neku veoma lepu brojku sto nije mala stvar jer tako mogu da privuku i potencijalne musterije koje nisu usle na PA da pretrazuju takav model a mozda im se svidja itd. Tako da neko smisljeno stavi takav tekst, neko zato jer se zeza a neko jer je lud :)
Ja sam protivnih ovakvih tekstova ali ne verujem da bi me odbio takav opis da sam ozbiljan kupac.
A inace me jako nervira ovaj fazon da kad neko prodaje auto sa nekom km, pogotovo vecom kao ova alfa, u odbrani mu je agrument kako drugi imaju 3x vece od njegove i tvrdi da su vracane, to mi je bas bzvz.

Inace neko je pomenuo pitanje zadnje cene preko telefona, to je sasvim normalno da se pita i da se odgovori, mene 99% kupaca to pita preko telefona kao sto bih i ja pitao kad kupujem auto. Ako auto kosta tipa 7500e a ja imam 7000 i znam da vlasnik nece ici ispod 7300 a se ne mogu nategnuti ili ne zelim dati tih 300 preko zacrtane cifre necu ni da idem da gledam auto, banalizujem cifre ali tako je, nekad ljudi nece ni za 100e razlike da odu da pogledaju auto, ili u slucaju prodavca da prodaju auto, ako im se ne uklapa u zacrtanu sumu.
Retke slucajeve sam imao da me ljudi ne pitaju preko telefona koja je zadnja cena vec to ostave za uzivo kad pogledaju auto pa tako i ne kontam ono u opisu oglasa kad stoji "razgovor o zadnjoj ceni tek kad se pogleda auto"

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od pedja » 24 Okt 2022, 06:16

Treba da uvedu opciju "zadnja cena" na PA. Onda lepo upišeš 10000, a zadnja cena 9500, jer je kroz vreme postalo uobičajeno da obe strane očekuju korekciju. Kupac misli da je uspeo da doskoči prodavcu ("vidiš kako može da se spusti" ili "kada mahnem kešom, ništa nije fiksno"), a prodavac je to već ukalkulisao. Obe strane to znaju, i podjednako su krive za situaciju* u kojoj smo, ali se prave da nije tako. Kao da smo arapi i nema prodaje ako se ne dogovaramo. To je i dovelo do kojekakvih pitanja, tipa "koja je zadnja", kao i do obesmišljavanja opcije Fiksna cena, koja je svakako bespotrebna. Mogu uvesti i opciju Otprilike, pa staviš ~ 10.000,00. Isti đavo.

* U pitanju je situacija u kojoj je vanzemaljac/indijanac onaj koji očekuje da dobije koliko je tražio za svoj automobil. Ukoliko je preterao/loše procenio, korigovaće.







TapaT


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od shandu90 » 24 Okt 2022, 07:09

Sta god da sam prodavao, uvek sam za zadnju cenu govorio onu koja je u oglasu, jer u 99% slucajeva je poziv samo eto da bi se ‘proverilo’. Cenu spustam samo na licu mesta i to zavisi od nastupa kupca. Vole Srbi da glume mangupe preko telefona, ili kad dodje njih 15 da gleda auto…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Gazu » 24 Okt 2022, 08:16

^ Tako i ja gledam na tu situaciju oko zadnje cene. Ništa iritantni, ali ljudi pitaju, kaže im se, i to je to. Često je zadnja cena baš ta koja je navedena, pa i to kad kaže prodavac, OK.

A i kod auta donekle to i ima smisla. Skoro sve što kupuješ, znaš šta bi trebao da dobiješ za te pare, a kod polovnog auta to tako nije, i to vrlo dobro zna i prodavac. Čast izuzecima koji zaista prodaju auto u tip top stanju, pa stoga ni ne spuštaju cenu, znaju da ne prodaju mačku u džaku, i da je auto takav kao što je i u oglasu opisano.

Tako da mi to sa zadnjom cenom stvarno nije za tangiranje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Biseri iz oglasa

Post od BigMazzy » 24 Okt 2022, 08:23

Kad sam prodavao Lancera iz 1992 godine, stavio na oglas 350€, za pola sata od stavljanja oglasa javilo se dvadesetak ljudi, al najbolje od svega što su neki nudili i 500€ samo njima da ga prodam. Eto primera gde zadnja cena raste, ne mora samo da pada :)

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od shandu90 » 24 Okt 2022, 08:52

Nije bilo onih da imaju 15k dinara u dzepu i 50e?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Ivan » 24 Okt 2022, 09:05

Ovakav opis prsti od kompleksa i frustracija.

Meni generalno opis ne znaci puno, tesko da ce me odbiti ako sam zainteresovan, niti ce me privuci ako mi auto na slikama ne izgleda dobro, a i cenovno da mi odgovara.

Zovem samo da dogovorim termin za gledanje automobila, ako je plac u pitanju onda se ne najavljujem osim ako u opisu ne stoji da auto nije na placu i da je potrebna najava.

A tek kada uzivo vidim auto, ako sam zainteresovan onda pricam o ceni, ako nisam cenu nemam sta ni da spominjem
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori