Vazduhoplovi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Vazduhoplovi

Post od Kabe » 10 Mar 2022, 16:26

ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

zuzazu
Postovi: 4612
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Vazduhoplovi

Post od zuzazu » 14 Mar 2022, 09:35

Ер Србија је после критика одбацила одлуку да удвостручи летове између Београда и Москве

Само дан након што је Ер Србија најавила да ће удвостручити летове између Београда, Србије и Москве, Русија, одлука је враћена. Србија (и Ер Србија) добила је много критика и негативних реакција. Прва заменица министра спољних послова Украјине Емине Џепар написала је на Твитеру: „Србија је једина у Европи која има отворено небо према Русији. Зарађивати на украјинској крви недостојно је земље кандидата за Европску унију.

Ер Србија је планирала 15 недељних летова у место 7. Али популистички председник Србије Александар Вучић рекао је да ће се Ер Србија вратити на један лет за Москву дневно након „лова на вештице” против његове земље.

https://www.aviation24.be/airlines/air- ... criticism/
F315121D-6267-4B3A-957F-30044C1745AD.jpeg
F315121D-6267-4B3A-957F-30044C1745AD.jpeg (144.06 KiB) Pogledano 696 puta

Turkish se odvalio leteci za Rusiju, a leti i El Al. Do pre dva dana je leteo i Pegasus iz Turske.

Nisam primetio da ih je Emina pomenula, a ni “Gardijan” koji je potpalio vatru?

Ne razumem kako se neko bogati na krvi Ukrajinskog naroda time sto leti za Rusiju?

A hrabri predsednik je posebna prica…

lami
Postovi: 3312
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Vazduhoplovi

Post od lami » 14 Mar 2022, 09:40

Emine Dzepar, ne bi me iznendilo da je to Turkinja, pa ne pominje svoju postojbinu, a i Turci su im saveznici, pa je to OK.
Takodje, Ruski gas ide i dalje preko Ukrajine, to im ne smeta.
Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Vazduhoplovi

Post od Gazu » 14 Mar 2022, 09:57

Gade mi se Ukrajinski zvaničnici sa ovakvim izjavama i pozivima na lov na veštice. Kao ono "konfiskuje imovinu Rusa, i dajte je nama".

Ne kažem to za Ukrajinski narod, narod kod njih strada, i rat je trebalo pošto poto da se izbegne. Ali ovo jako kliču maltene da treći svetski rat izbije zbog njih što su čačkali mečku, to mi je nepodnošljivo. Pri čemu se skroz slažem da nisu u lakoj poziciji ako treba da udovoljavaju Rusima da bi imali mir, ali ne moraju ni oni da turaju dodatno prst u oko. To se dakle sve na političare odnosi, verovatno već imaju račune na kojim god ostrvima...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46197
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Vazduhoplovi

Post od Geza » 14 Mar 2022, 15:29

Migovi dopratili avion Air Serbie.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

lami
Postovi: 3312
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Vazduhoplovi

Post od lami » 14 Mar 2022, 16:14

Opet pretnja bombom. Trebalo bi napiciti te, ali najverovatnije su van zemlje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vazduhoplovi

Post od H4wkeye » 14 Mar 2022, 21:03

zuzazu je napisao:
14 Mar 2022, 09:35
Ер Србија је после критика одбацила одлуку да удвостручи летове између Београда и Москве

Само дан након што је Ер Србија најавила да ће удвостручити летове између Београда, Србије и Москве, Русија, одлука је враћена. Србија (и Ер Србија) добила је много критика и негативних реакција. Прва заменица министра спољних послова Украјине Емине Џепар написала је на Твитеру: „Србија је једина у Европи која има отворено небо према Русији. Зарађивати на украјинској крви недостојно је земље кандидата за Европску унију.

Ер Србија је планирала 15 недељних летова у место 7. Али популистички председник Србије Александар Вучић рекао је да ће се Ер Србија вратити на један лет за Москву дневно након „лова на вештице” против његове земље.

https://www.aviation24.be/airlines/air- ... criticism/

F315121D-6267-4B3A-957F-30044C1745AD.jpeg


Turkish se odvalio leteci za Rusiju, a leti i El Al. Do pre dva dana je leteo i Pegasus iz Turske.

Nisam primetio da ih je Emina pomenula, a ni “Gardijan” koji je potpalio vatru?

Ne razumem kako se neko bogati na krvi Ukrajinskog naroda time sto leti za Rusiju?

A hrabri predsednik je posebna prica…
Bas sam hteo da napisem, to sto se Turska trsi od zarade na letovima ka Rusiji trenutno niko ne spominje. Ali Srbija je glavna meta. Gas je posebna prica. Zao mi je Ukrajinskog naroda i saosecam se sa njima, osudjujem to sto je Rusija uradila, ali Ukrajinski politicari nisu nista bolji od ostalih. Propaganda i jedenje govana.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Vazduhoplovi

Post od Gazu » 14 Mar 2022, 21:31

Ma da, i sve nas zezaju kako imamo obaveze prema EU jer smo kandidat... Ja sam baš za to da treba i mi da budemo deo sveta, da težimo ka Evropi, generalno za sebe ne bi rekao ni da sam rusofil, ali ovo nas samo vuku za nos i maltretiraju. U našem slučaju otpada i argument da smo krivi mi što po tom pitanju nismo napredovali, oni i podržavaju ovu sad našu vlast.

Ovo sad baš pokazuju svo svoje licemerje, ali pre svega po odnosu prema Rusima. Ne Rusiji, ne Putinu, već Rusima. Ja sam to ranije bio suviše klinc da bi ispratio, ali kapiram da smo ovako i mi iz Srbije isto ocrnjeni raznim propagandnim tekstovima. Pa onda još i histerija prema Muslimanima (Arapima, Irancima itd.). Naravno da ni naši nisu bili cvećke, ali ako je ovako pisano i govoreno, čudo bi bilo da nas neki i dalje ne gledaju kao zveri.

Džaba se ti Ameri sad izvinjavaju Indijancima koje su istrebili, džaba prosipaju mudrost o slobodi medija, o tome kako oni edukuju ljude da prepoznaju lažne vesti.

Napad na Ukrajinu je za osudu, narod strada, ali je i ovo pokrenuta žestoka propagandna mašinerija.

I trudiću se da ne pišem više o ovome šta mislim.🤣

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vazduhoplovi

Post od dragvorl » 14 Mar 2022, 21:43

Politika nije dozvoljena na forumu!
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Vazduhoplovi

Post od Gazu » 14 Mar 2022, 23:04

Izvinjavam se, ubuduće bez politike.

zuzazu
Postovi: 4612
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Vazduhoplovi

Post od zuzazu » 15 Mar 2022, 06:28

Koliko sam citao, Putin je potpisao draft zakona (sta god to znacilo) kojim su svi lizovani avioni u Rusiji nacionalizovani i svi su prevedeni u Ruski registar aviona.
Verujem da je broj pozamasan.
Zapad njima ukida isporuku delova za avione, Rusi njima uzese cele avione.

Razlog zasto kompanije iz prijateljskih zemalja prestaju da lete za Rusiju je ukinuto osiguranje zapadnih osiguravajucih drustava (uglavnom je u pitanju Hapag Lloyd) kompanijama.
Kompanija moze da leti za Rusiju u koliko drzava polozi garancije, sto su Turci i ucinili za THY, ali ne i za PGS koji je privatni.
Sto opet znaci da je i nasa drzava preuzela osiguranje vazduhoplova, putnika i robe - samo ne znam odakle bi stvorili novac u tom slucaju…

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Vazduhoplovi

Post od dzonic87 » 15 Mar 2022, 06:49

Turkish sada razbija i tek će... Generalno Turska opasno koristi trenutnu situaciju za svoju ekonomiju i nametnuli su se ponovo kao svetski igrač u međunarodnim odnosima

zuzazu
Postovi: 4612
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Vazduhoplovi

Post od zuzazu » 15 Mar 2022, 07:51

Pogotovo kada im ovog leta ne dodje 4,5 miliona turista iz Rusije i 2,5 miliona iz Ukrajine:

“Russia topped the list among countries as nearly 4.7 million of its nationals arrived in Turkey from January through December last year, the data showed. The figure leaped more than 120.5% year-over-year.

Russians were followed by nearly 3.1 million visitors from Germany, marking a 175.7% year-over-year increase, and over 2 million tourists from Ukraine, up 106.5% from a year ago.”

https://www.google.com/amp/s/www.dailys ... n-2021/amp



Nista oni ne razbijaju i nikome se nisu nametnuli pogotovo sa godisnjom inflacijom od 50%:

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.c ... ades-.html

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Vazduhoplovi

Post od dzonic87 » 15 Mar 2022, 08:34

Hmmm očigledno sam imao neke loše informacije...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12404
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vazduhoplovi

Post od shandu90 » 15 Mar 2022, 08:42

Draft - nacrt


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori