Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Bogdan » 13 Nov 2022, 17:48

Ovde u de bar , najmanji problem sa Paypal prebaciti zeljenu sumu na svoj redovan Racun ovde.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12403
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 13 Nov 2022, 17:53

Tako ce i biti onda, povezacu raiffeisen devizni. Ionako na deviznom nemam nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4893
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 13 Nov 2022, 23:54

Nevezano za prethodnu diskusiju, u nastavku je nešto što sam hteo da napišem još pre dva meseca, pa zaboravio:

MTS banka (koju je pre godinu dana kupila Poštanska Štedionica) je od septembra smanjila održavanje za uslugu "račun plus" sa 250 na 175 din. Istina, pre preuzimanja od strane PŠ, ta usluga i jeste koštala otprilike toliko, ali je u svakom slučaju lepo što je sada vraćena niža cena.

U MTS banku sam prešao iz Inese, kada su počeli da naplaćuju održavanje tekućeg deviznog računa i to za svaku partiju-valutu posebno, poskupeli tarife za dinarske račune i uveli proviziju za on-line plaćanja za osnovni, "Hit" i "Hit Plus" paket računa (tako da se svakome ko plaća više od 12-13 računa mesečno isplati samo "Magnifica" paket koji košta 800 din. Naravno, "Magnifica" uključuje i razne druge stvari, koje meni nisu potrebne.

MTS banka je funkcionisala, tj. njihov "račun plus" i dalje funkcioniše u okviru PŠ po istom prinicpu kao i Mobi (ex Telenor). Postoji praktično samo jedna - centralna ekspozitura, malo bankomata, otvaranje računa (dostavljanje kartice i ugovora, kao i vraćanje potpisanog) se vrši kurirskom službom, pa nema potrebe ići u ekspozituru. Račun je multivalutni i, u slučaju MTS, osim dinara obuhvata EUR, USD i CHF valute. Sada, kada je vlasnik PŠ, ima veoma mnogo bankomata širom zemlje. Podizanje evra iz bankomata je doduše moguće samo na par lokacija (ovo koristi pretpostavljam samo neko ko ima devizne prilive), a uplata na bankomatima (za razliku od Mobi) koliko znam nije moguća. On-line banking je dobar (moguće je definisati dnevne, nedeljne, mesečne limite odvojeno za zemlju i inostranstvo i odvojeno dozvoliti/zabraniti bankomat/POS/internet korišćenje. Npr. meni je internet uvek isključen, osim u trenutku dok nešto plaćam. I limite sam podesio na male vrednosti. Promene ovih podešavanja su važeće istog trenutka. On-line menjačnica ima povoljan kurs. Kroz e-banking je takođe moguće promeniti pin, ili blokirati karticu.

Sajt je spor! Nije mi problem da sačekam sekund-dva posle klika, ali je prosto neverovatno kako im Telekom Srbije, kod koga se hostuju, nije obezbedio nešto brže. Nije problem mreža, već server. Kao da su ih stavili na neki shared hosting zajedno sa još 100 korisnika. :) Autentifikacija pre prihvatanja naloga za plaćanje je samo SMS porukom. Meni ovo savršeno odgovara, ali pretpostavljam da postoje ljudi koji više vole token (bilo fizički, ili u okviru aplikacije na mobilnom). Da li postoji mobilna aplikacija i kakva je, ne znam, jer skoro uvek vršim plaćanja na računaru, a za retke slučajeve - sajt je upotrebljiv i na mobilnom. Obaveštenje o POS i inernet plaćanjima stiže SMS-om. Obaveštenja o uplatama na račun ne stižu SMS-om. Ne vidim da ovo može da se promeni na sajtu. Ovako kako je, meni odgovara, ali znam mnoge koji vole da im stigne poruka i kad "legne" plata.

Eto - nadam se da ne zamerate što sam ih malo reklamirao - zaslužili su. :) Za godinu i po dana kod njih, nisam imao bilo kakvih problema sa domaćim i stranim plaćanjima, POS i bankomatima.
Poslednja izmena od snork u 13 Nov 2022, 23:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Ђенерал Јанковић

lami
Postovi: 3311
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od lami » 13 Nov 2022, 23:59

Nisam bas detaljno iscitao, ali su sve banke i raspala Inteza, privremeno vratile stare cene, jer ih je Jorgovanka zamolila.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4893
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 14 Nov 2022, 00:00

Aaa, nisam to znao. Šteta ako je privremeno. :D
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46196
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Geza » 14 Nov 2022, 00:02

Stiže i SMS o uplati na račun, doduše kasni bar 3 sata.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Kornjaca Rade » 14 Nov 2022, 08:15

Nekad kasni, nekad stigne momentalno a nekad ne stigne uopste :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12403
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 16 Nov 2022, 20:12

Uspeo sam i payoneer da resim. Posto nisam hteo da ga povezujem sa svojim racunom, nasao sam opciju da na sajtu (utest) odaberem payoneer kod nacina placanja i oni daju ‘instrukcije’ za pravljenje naloga. Malo za..bancije ali eto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Gazu » 17 Nov 2022, 00:41

Odlično!

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


icazic
Postovi: 27
Pridružio se: 09 Jan 2019, 16:12

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od icazic » 18 Nov 2022, 20:01

Da li Intesa rezerviše kompletan iznos na računu kada se plaća na rate? Imam njihovu Visu koja je vezana za tekući račun a nisam nikada koristio plaćanje na rate.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk


ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 18 Nov 2022, 20:29

Za placanje na rate preko tekuceg racuna imas posebno odredjen limit za tu svrhu i za to su ti poslali obavestenje ako ti je to ukljuceno i kolki je limit. Rezervise se ceo iznos sa tog limita a sa tekuceg se skidaju rate svaki mesec podjednako. Pritom nije kao sa kreditne kartice 10og ili 15og u mesecu nego tacno na 30 dana.

Mane su sto se taj limit i stanje ne vidi u aplikaciji vec mislim da moze smsom da se salje upit i mislim da se svaka rata naplacuje 50 dinara.

icazic
Postovi: 27
Pridružio se: 09 Jan 2019, 16:12

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od icazic » 19 Nov 2022, 11:57

ftj je napisao:Za placanje na rate preko tekuceg racuna imas posebno odredjen limit za tu svrhu i za to su ti poslali obavestenje ako ti je to ukljuceno i kolki je limit. Rezervise se ceo iznos sa tog limita a sa tekuceg se skidaju rate svaki mesec podjednako. Pritom nije kao sa kreditne kartice 10og ili 15og u mesecu nego tacno na 30 dana.

Mane su sto se taj limit i stanje ne vidi u aplikaciji vec mislim da moze smsom da se salje upit i mislim da se svaka rata naplacuje 50 dinara.
Hvala!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 19 Nov 2022, 18:58

Bogdan je napisao:
13 Nov 2022, 17:48
Ovde u de bar , najmanji problem sa Paypal prebaciti zeljenu sumu na svoj redovan Racun ovde.

Ford S-Max 2,5t
Ja uredno prebacim novac sa PayPal-a na Mastercard Mobi banke i to legne maltene odmah. Nema ono čekanja par dana kao kod Virtuon koju sam uzeo i jedva par puta koristio.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 21 Nov 2022, 10:00

Evo ko oće besplatnih iljadu dinara, mora da obavi 5 kupovina sa masterkardom do kraja meseca koristeći digitalni novčanik na telefonu(nebitno koji) u totalnom iznosu od 3,000 dinara i u sledećem mesecu dobija iljadarku za džabe. Odnosi se na sve koji imaju masterkard, nebitno koja je banka.

https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo ... rcard.html

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3083
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od havijer » 21 Nov 2022, 10:24

A šta ćemo što neke banke nisu uvele ovu opciju

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Odgovori