Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 29 Dec 2022, 17:40

Jel ide tamo sa porodicom?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8102
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ji 4Tze » 29 Dec 2022, 17:42

Puzo81 je napisao:
28 Dec 2022, 21:13
dipl.ecc

Nula iskustva za instalaciju panela.
a satnica?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7103
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od DukeNS » 29 Dec 2022, 18:49

markoue je napisao:
28 Dec 2022, 09:40

Mogao bih da pisem svasta i o samom gradu, nacinu funkcionisanja, ali nije adekvatna tema.


Piši... :)

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Vukasin994 » 29 Dec 2022, 22:22

blaugrana je napisao:
29 Dec 2022, 17:40
Jel ide tamo sa porodicom?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Ne verujem, to su dobre pare ako ćeš ih tamo zaraditi, a ovde trošiti. Ako ih tamo i trošiš onda to ne verujem da je dalje od standarda koji ovde imaš sa 1000e.

Tokom studija sam svako leto išao za USA na šljaku, konretno u Severnu Dakotu sa izletom od jedno mesec dana druge godine kada sam radio moving u New Yorku. U Dakoti smo pravili dobre pare tipa 5-6k mesečno, radeći 2 posla (studentski poslovi gde nisu potrebne nikakve kvalifikacije), uz smešne životne troškove i kući smo vraćali fine cifre za 4-5 meseci rada . Kada pogledaš Amerikance koji rade te iste poslove shvatiš da tih 5-6k mesečno ni blizu nisu dovoljni za lagan život. Ali ako te pare trošiš u Srbiji možeš lagano da izguraš 2 godine sa onim što tamo zaradiš za 4-5 meseci. Doduše to je bilo pre 5 godina sad je i ovde pivo u NSu došlo na 5$ ko i tamo. Pravićemo i mi work&travel za mlade Amerikance da vide i oni šta je srpski san :kezo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23845
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 29 Dec 2022, 23:48

Kad cujem te cifre za W&T na movingu u NYC gde sam bio, samo se setim kako sam izgleda bas omasio godinu, to je bila 2008. Posla je bilo nedovoljno ili su samo primili previse ljudi. Posle sam presao na gradjevinu gde je dnevnica bila 120$ kes. Sobu sam placao 600$ tad.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Vukasin994 » 30 Dec 2022, 00:30

dragvorl je napisao:
29 Dec 2022, 23:48
Kad cujem te cifre za W&T na movingu u NYC gde sam bio, samo se setim kako sam izgleda bas omasio godinu, to je bila 2008. Posla je bilo nedovoljno ili su samo primili previse ljudi. Posle sam presao na gradjevinu gde je dnevnica bila 120$ kes. Sobu sam placao 600$ tad.
Nisi me razumeo, na movingu sam bio samo mesec dana i zapalio ponovo za Dakotu. Meni je neshvatljivo da je u New Yorku sve preskupo, a sa druge strane satnice gore nego u pola Amerike. Odnosno jasno mi je brdo ljudi na crno ali opet baš nevidjeni jaz izmedju siromašnih - bogatih. Još sam ja u New Yorku bio kod burazerovog kuma pa mi je bio dzabe smeštaj (za sobu bi mi trebalo 800-1000$) plus me ubacio u odličnu ekipu koja radi bolje/skuplje selidbe sa jačim bakšišom, pa se u proseku izlazilo sa 200-250$ dnevno. Ali dzabe kada se za vikend lagano spizdi sve što zaradiš.
U Dakoti sa druge strane troškovi smešni, a satnice odlične ali zato mrtvilo pa je malo jebeno za psihu. Ali sve u svemu jedino mesto u USA gde bih mogao da zamislim da živim neki period, doduše kao mlad, bez porodice i jeste NYC jer nije klasična Amerika i ljudi nisu toliko asimilovani već je kao neki svet u malom. Ali je finansijski dosta nezgodan odnosno treba se dobro snaći u ogromnoj konkurenciji. Sećam se jednom prilikom selimo nekog neurohirurga na specijalizaciji i priča kako se posle specijalizacije vraća u Houston jer mu je preskupo u NYC, a čovek ima bruto bar 200k...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Dec 2022, 05:56


Vukasin994 je napisao:
blaugrana je napisao:
29 Dec 2022, 17:40
Jel ide tamo sa porodicom?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Ne verujem, to su dobre pare ako ćeš ih tamo zaraditi, a ovde trošiti. Ako ih tamo i trošiš onda to ne verujem da je dalje od standarda koji ovde imaš sa 1000e.

Tokom studija sam svako leto išao za USA na šljaku, konretno u Severnu Dakotu sa izletom od jedno mesec dana druge godine kada sam radio moving u New Yorku. U Dakoti smo pravili dobre pare tipa 5-6k mesečno, radeći 2 posla (studentski poslovi gde nisu potrebne nikakve kvalifikacije), uz smešne životne troškove i kući smo vraćali fine cifre za 4-5 meseci rada . Kada pogledaš Amerikance koji rade te iste poslove shvatiš da tih 5-6k mesečno ni blizu nisu dovoljni za lagan život. Ali ako te pare trošiš u Srbiji možeš lagano da izguraš 2 godine sa onim što tamo zaradiš za 4-5 meseci. Doduše to je bilo pre 5 godina sad je i ovde pivo u NSu došlo na 5$ ko i tamo. Pravićemo i mi work&travel za mlade Amerikance da vide i oni šta je srpski san :kezo:
Pitam iz razloga da li je po sredi emigracija, pa on ide prvi.
Nije sve u parama I u tome da li moze I koliko da se zivi u Srbiji sa tim parama. Jednostavno nekim ljudima je pun kufer svega.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3273
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Puzo81 » 30 Dec 2022, 08:03

Za sada je otišao sam pa će posle videti.

Ovde supruga, sin 10meseci i ćerka 4god.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Dec 2022, 09:17

Taman.
Najbitnija je podrska.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6809
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 30 Dec 2022, 10:29

Jadan covek ..... Sta sve ljudi (ukljucujuci mene) nece raditi za konforniji zivot .... Najgore je sto se plotvi takvog truda ili mane vide tek posle mnogo vremena .....
Poslednja izmena od ljuba u 30 Dec 2022, 10:31, izmenjeno 1 put ukupno.

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Vukasin994 » 30 Dec 2022, 10:31

blaugrana je napisao:
30 Dec 2022, 05:56
Vukasin994 je napisao:
blaugrana je napisao:
29 Dec 2022, 17:40
Jel ide tamo sa porodicom?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Ne verujem, to su dobre pare ako ćeš ih tamo zaraditi, a ovde trošiti. Ako ih tamo i trošiš onda to ne verujem da je dalje od standarda koji ovde imaš sa 1000e.

Tokom studija sam svako leto išao za USA na šljaku, konretno u Severnu Dakotu sa izletom od jedno mesec dana druge godine kada sam radio moving u New Yorku. U Dakoti smo pravili dobre pare tipa 5-6k mesečno, radeći 2 posla (studentski poslovi gde nisu potrebne nikakve kvalifikacije), uz smešne životne troškove i kući smo vraćali fine cifre za 4-5 meseci rada . Kada pogledaš Amerikance koji rade te iste poslove shvatiš da tih 5-6k mesečno ni blizu nisu dovoljni za lagan život. Ali ako te pare trošiš u Srbiji možeš lagano da izguraš 2 godine sa onim što tamo zaradiš za 4-5 meseci. Doduše to je bilo pre 5 godina sad je i ovde pivo u NSu došlo na 5$ ko i tamo. Pravićemo i mi work&travel za mlade Amerikance da vide i oni šta je srpski san :kezo:
Pitam iz razloga da li je po sredi emigracija, pa on ide prvi.
Nije sve u parama I u tome da li moze I koliko da se zivi u Srbiji sa tim parama. Jednostavno nekim ljudima je pun kufer svega.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Sve jasno, iz tog ugla ima smisla :thumbup:

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3273
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Puzo81 » 30 Dec 2022, 22:46

ljuba je napisao:
30 Dec 2022, 10:29
Jadan covek ..... Sta sve ljudi (ukljucujuci mene) nece raditi za konforniji zivot .... Najgore je sto se plotvi takvog truda ili mane vide tek posle mnogo vremena .....
Još i nije podstanar i pride je ovde imao ok platu.

Imam 18 mesečne blizance ali razmišljam da krenem istim putem iako su primanja u kombinaciji sa suprugom relativno ok.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od BigMazzy » 31 Dec 2022, 07:10

Za ovih mojih 46 godina, ne znam dal mi je dva puta pala na pamet ideja da idem preko da radim i živim, i to kad mi je palo na pamet, bilo je vrlo kratkog daha jer sam se nešto trenutno iznervirao, tipa pola sata ;)
Imao sam par ponuda.
Nikad nisam zarađivao puno, bilo je dana da hleba nemam da jedem, al sve je to život.
Apsolutno nemam tu želju za životom u tim "razvijenim" zemljama.

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 31 Dec 2022, 08:27

Tako I treba.
Nije emigracija za svakoga. Treba mnogo stvari preseci, ali svima su prvo euri u glavi, a to moze biti problem

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3405
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 31 Dec 2022, 08:28

Dobro je što nas ima i takvih, u protivnom niko živ ne bi ostao u Srbiji. Ja sam otišao 1990te i nisam se nikada pokajao.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori