Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 16 Jan 2023, 12:48

Svaki Rad na autu ako je farbam, od cukanja itd itd, ako se ima Racun, ooravdava sve kao sa slikama, ako se nema Racun itd, kako verovati dalje prodavcu da je samo bas to sto je rekao farbam iz nekog razloga?
Ajde nismo deca ovde da se svakom veruje na slepo na rec i to pogotovo kod nas u Srbiji...

Ford S-Max 2,5t


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 16 Jan 2023, 13:10

Zato j na mom imam češanje na zadnjem braniku. Nisam hteo da sređujem i aktiviram kasko. Nije ništa strašno,al kad kupci dođu, odmah im to pokažem i objasnim zašto nisam kasko aktivirao. Na kraju krajeva, sve i da jesam, videli bi u ovlašćenom šta je rađeno.
Sa druge strane, kad je stariji polovnjak, mislim da tražiti neke baš detalje u vezi limarije je suludo.
Kad sam video šta sve rade i kako rade , krstio sam se i levom i desnom.

PS dođe čovek, gleda moj auto i kaže kako mu je čudno što za dve godine vožnje po BGu nemam ni jednu ogrebotinu na vratima od otvaranja vrata na parkinzima, tj tuđih otvaranja. I šta ja da mu kažem na to, a da je smisleno.


Sent from my 2203129G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 16 Jan 2023, 14:07

@BigMazzy sve jasno, zato i kazem, sve je stvar srece itd..
A pogotovo ako se udje u neku normalnu pricu, prodavac kupac, pa se tu sedne i lepo se sve poprica oko auta, tu dosta stvari pomaze, mora covek svaki da oceni u sebi prodavca itd... Znate to svi vec kako sta ide itd...
Ja to kazem iz iskustva, eto recimo sa poslednja dva auta sto sam kupio Galaxy i S-Max...
Stice se utisak, da na zalost nasi prodavci auta vecinom, em su neljubazni, em lazu itd itd...
Da se razumemo, kao sto sam napisao, toga vise ovde u de ima nego kod nas....
Stvar srece sa polovnim autima...
Svi ovde vecinom kenjaju kad prodaju svoje, a kad kupuju, traze dlaku i jajetu...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od A170T » 16 Jan 2023, 15:02

Evo jednog pokazatelja koliko smo inteligentna nacija. Sa leve strane dve čiste SRBENDE, sa desne strane dva Albanca, koji su trenutno u TikTok ratu. TikTok rat se dobija tako što doniraš giftove(pare) željenoj strani, naravno da nećemo dozvoliti da Kosovo is Albanija i Big Albania dobiju meč i pobede Srbiju


Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od havijer » 16 Jan 2023, 15:04

Kako dođeš do ovoga?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od A170T » 16 Jan 2023, 15:09

Evo čovek je detaljno objasnio tu tematiku.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 16 Jan 2023, 16:48

Bogdan je napisao:
16 Jan 2023, 14:07
@BigMazzy sve jasno, zato i kazem, sve je stvar srece itd..
A pogotovo ako se udje u neku normalnu pricu, prodavac kupac, pa se tu sedne i lepo se sve poprica oko auta, tu dosta stvari pomaze, mora covek svaki da oceni u sebi prodavca itd... Znate to svi vec kako sta ide itd...
Ja to kazem iz iskustva, eto recimo sa poslednja dva auta sto sam kupio Galaxy i S-Max...
Stice se utisak, da na zalost nasi prodavci auta vecinom, em su neljubazni, em lazu itd itd...
Da se razumemo, kao sto sam napisao, toga vise ovde u de ima nego kod nas....
Stvar srece sa polovnim autima...
Svi ovde vecinom kenjaju kad prodaju svoje, a kad kupuju, traze dlaku i jajetu...
Ja sam zadnja 4 auta ovde kupio od privatnog lica, vise sam gledao okolinu i kucu/stan u kome zivi nego sam auto. Automobile (sva cetiri) pre kupovine bukvalno nisam provozao ni jedan jedini metar, samo sam ih startovao u garazi. Ljudi mi davali kljuc u ruke da odem da vozim naokolo da isprobam auto, ja ono u fazonu "neka hvala, ne treba".
Od "neplaniranih" popravki, bio je jedan prekidac migavca na BMWu E39, na ostala tri auta NISTA. (da kucnem u drvo). Evo i XFa vozimo skoro sest godina, apsolutno nista do sada, a evo ga napunio je 14 godina.
Hebiga, mozda u svemu treba imati i malo srece. :)
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 16 Jan 2023, 17:12

To je to, razumemo se. Bas tako i treba da bude, isti slucaj kao kad sa ja kuoovao Smax, sad ce neko reci jebote auto u vrednosti od 5000€, ali je bilo bas kao u tvom opisu, isto sve, cak me pozvao i unutra u kucu itd... Pricali sve itd, ne samo oko auta, vec uopste sve teme presli na brzinu. Ostavljen dobar utisak obostrano, i to je to, naravno Nemac prodavac.
I na kraju jeste uvek taj Faktor, treba imati srece...
I mozda bitna stvar ili ne bitna, jis uvek smo u kontaktu, jer smo na nekih 30km udaljeni, skroz okay odnos, cak sta vise postalo drugarski, inace je covek dobrovoljni vatrigasac, pa nas je pozvao da dodjemo u vtarogasni Dom tamo kod njega, gde je mom sinu poklonio dosta stvari za decu sto se tice vatrigasaca, majca i svasta nesto, nedelja bila, otvorio sve tamo, popalio kamione sve, Sirene pustio sve zbog mog sina koji se odusevio.

Ford S-Max 2,5t



ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 16 Jan 2023, 19:06

markoue je napisao:
16 Jan 2023, 12:27
Dakle okej je sto je napisao farbao sam samo prednji branik, nista vise?
Ne znam da li je ok, verovatno nije a možda u stvarnosti i jeste farbao samo prednji branik a preko žene varao osiguranje i naplaćivao fiktivno farbanje. I zapravo tebi napisao pravo stanej stvari.
Svašta ljudi rade, i mogu da smisle.

Znam za stvarni slučaj gde se čovek podmetao pod autobus da ga zakači i onda od osiguranja naplaćivao trzajnu povredu vrata i neke silne mesece plate jer kao nije mogao da radi pošto nosio onu kragnu.
A nije mu bilo baš ništa. I tako više puta, slučajno se desi... :)

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 16 Jan 2023, 19:58

Tu bi trebalo priupitati one kod kojih je dobijao potvrde i one kod kojih je radio kako ili bolje reći zašto im nije bilo sumnjivo da nekog tako često kači bus i on stalno dobija identične povrede.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 16 Jan 2023, 21:48

Naravno, a još više pitati osiguranje. Neko blizak mu je radio u osiguranju, zato sam i povezao moguće situacije da se jedno desilo a drugo pisalo.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 17 Jan 2023, 00:02

Drugim rečima moglo bi se reći da je reč i o organizovanoj prevari kad mu je više ljudi direktno svojim činjenjem ili indirektno svojim nečinjenjem omogućilo da pribavi korist.

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od motorista » 17 Jan 2023, 09:08

ljubitelj je napisao:
16 Jan 2023, 19:06
markoue je napisao:
16 Jan 2023, 12:27
Dakle okej je sto je napisao farbao sam samo prednji branik, nista vise?
Ne znam da li je ok, verovatno nije a možda u stvarnosti i jeste farbao samo prednji branik a preko žene varao osiguranje i naplaćivao fiktivno farbanje. I zapravo tebi napisao pravo stanej stvari.
Svašta ljudi rade, i mogu da smisle.
Tad je bio mangup, sad nek' bude muško i spusti cenu nekoliko hiljada. Da to apciguje. Sve se plaća. (Kapiram da neće, naravno.)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 25 Jan 2023, 01:06

Havarija u kopu Kolubara: Došlo do klizanja zemljišta
https://nova.rs/vesti/drustvo/u-kopu-ko ... e-strujom/
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 25 Jan 2023, 12:09

U Kolubari ništa novo, ređaju se problemi iz dana u dan.

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Odgovori