Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od pedja » 29 Dec 2022, 05:13

Heinz je napisao:
ftj je napisao:
28 Dec 2022, 19:49
Meni mts nudi 18 meseci po dinar i onda 6 meseci po regularnoj ceni. al ne hvala
Da mogu ja bih uzeo čisto da imam. Ne bih odjavljivao SBB.
Uzeo je tako nešto moj kum. Ima SBB, a ovi (MTS) ponudili gratis period, na test.

Sada se ne sećam tačne priče, ali znam da mu je posle nekog vremena stigao račun na tipa 4000.

Šta je to? Sitna slova. Ako ovo onda ono, ako ono, onda ovo... Pokušavao da raskine, jok...

Zaboravih sinoć da ga pitam za detalje.

TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2348
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Skipper » 29 Dec 2022, 13:14

Heinz je napisao:
ftj je napisao:
28 Dec 2022, 19:49
Meni mts nudi 18 meseci po dinar i onda 6 meseci po regularnoj ceni. al ne hvala
Da mogu ja bih uzeo čisto da imam. Ne bih odjavljivao SBB.
Ja sam tako uzeo zbog arene a nisam otkazivao sbb. Taman imam i adut za pregovaranje kada istekne ugovor sa sbb.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46037
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Koji internet koristite?

Post od Geza » 31 Dec 2022, 21:56

Geza je napisao:
03 Jan 2022, 00:16
Godišnja potrošnja na desktopu, ide i oko 30 giga na telefonu mesečno.

Slika
Ovogodišnja potrošnja. Više se bindžovalo. :)

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23817
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od dragvorl » 31 Dec 2022, 23:33

Ja stucem oko 100GB mesecno preko telefona. U stanu nemam fiksni prikljucak.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2105
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Koji internet koristite?

Post od speedy stikis » 03 Feb 2023, 23:52

Ima li neko iskustva sa yettelom optikom i tv ?

Kakvi su utisci?

:sesir:

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Koji internet koristite?

Post od hyundai_i30 » 04 Feb 2023, 07:23

I mene interesuje iskustvo sa Yettelom ko zeli da podeli, cisto da znamo, posto su uleteli na trziste sa dobrim akcijama, ali je kvalitet svega toga upitan kao i kod ostalih.

Nisam citao temu unazad i ne zamerite ako se ponavljam - prenecu svoje iskustvo sa mts Box 3 paketom gde je net preko optike, jer ga prodaju i u wdsl vafrijanti. U zgradi imamo samo mts optiku i tek nekoliko meseci nakon useljenja je dosao i Yettel. Sto se mnogima omrazenog mts-a tice za sada mogu da kazem da sam zadovoljan, ali su naravno teski krimosi u pitanju.

Posto nisam imao nikakvu alternativu u tom trenutku, a zvao sam bukvalno sve moguce provajdere i jedino sam mogao da organizujem neki mobilni kucni internet, pristadoh na dobru akciju mts-a pocetkom prosle godine i sada placam Box 3 (150/20 Mb/s, osnovni tv paket i telefon) jer je svakako postojao u stanu i pre useljenja.

Iris Tv nista specijalno, prva 2 meseca svi programi otkljucani, zavrsava posao, mada su menjali pravila za ovih godinu dana sami od sebe vise puta i naravno to niko nije znao dok nije platio vise. Recimo, kada sam potpisao ugovor, paket je obuhvatao opciju vracanja unazad i NBA pass tokom cele ugovorne obaveze. Nakon 3-4 meseca koriscenja su bez ikakve najave samo promenili pakete i akcije i sada nam naplacuju 100 kinte vracanje unazad, a 1000 kinte NBA pass koji naravno vise ne koristim od kada se naplacuje. Zvao sam za drugu stvar i bukvalno pre naplate sam ovo deaktivirao. Znaci, klasicni prevaranti, ali nisam hteo da se macujem jer imamo stabilan net, sto nam je najbitnije.

Ove 3 usluge nas sada iznose regularnih 1570 kinte mesecno (imamo i onaj popust od 50 kinte zbog racuna koji stize na mail) i to mi je sasvim ok da placam, znaci tu su uracunali i onih 100 kinti sto nas odrapljuju za opciju vracanja unazad koja je valjda nesto sto se podrazumeva i sto imam cak u ugovoru, ali rekoh nemam vremena ni volje da se zamlacujem sada zbog toga. Kada sam ih pozvao i pitao kako nam sada naplacuju nesto sto je vec ugovorom obavezno da nam pruzaju sve vreme, oni su samo rekli da se sada ove usluge svima naplacuju, a nije bio kao neki promo period nego bukvalno u ugovoru imam napismeno da obe stavke imam dostupne sve vreme ugovorne obaveze.

Iako ne koristim Iris GO, vec sam dao ljudima koji imaju mts net kod kuce, opasni su jer su i ovu uslugu zaključali samo za mts mreze, pa ne mozes ni na telefonu da koristis recimo preko 4G i to je velika nebuloza, ali mts je ipak drzavni projekat .

Sve u svemu ima uvek boljih, ima daleko gorih, ovi dolaze makar ako bude nekog prekida, dobio sam 2 STB uredjaja za 2 tv-a u okviru tog paketa i trenutno imam kanale kao sto imaju oni koji sada placaju TV PLUS paket, jer nam eto bar to nisu zakinuli, a najbitnije od toga su mi sve moguce Arene.

Za nepunih 1600 kinte, 3 usluge, 2 tv-a, preko 200 nekih kanala od kojih gledamo ukupno 20 ako racunam sve Arene i placanje preko mobilne app bukvalno u 2 klika - sto se mene tice za sada skroz korektno, pa kada istekne ugovor mogu da im placam isto ovo do max. 2k ili pozdrav i menjamo dalje, ali verujem da cemo naci zajednicki jezik jer uvek kazem da ih napustam, pa kao i svakog drugog zovu i posle se dogovorimo...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8410
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od grujicd » 04 Feb 2023, 08:08

Uveo sam Yettel optički u stan koji koristim za ofis. Dobre stvari:

- radi dobro i pouzdano, nula problema, nijednom nisam resetovao ruter za ovih par meseci
- može da se uzme i bez kablovske, samo net
- radi Eon, nije blokiran
- sprovedu ti tanak skoro nevidljivi optički kabl do tačke u stanu gde ti odgovara. Ovo je verovatno standard kad dobijaš optiku, al' da pomenem pošto nije ono kabl do ulaza pa ti vidi šta ćeš dalje.

Nemam nikakvih zamerki za sada.

kod
Postovi: 321
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Koji internet koristite?

Post od kod » 04 Feb 2023, 10:04

kvalitet slike je bolji na eon. radije sporije od eona. instalacija je za svaku pohvalu, narocito dodatnih uredjaja jer je sve bez kablova i vezuje se na wifi. internet je dobar. sve u svemu, plus za yettel u ovom trenutku, narocito zbog cene, paketa, popusta...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


ftj
Postovi: 13079
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Koji internet koristite?

Post od ftj » 04 Feb 2023, 11:44

Jel uveo jetel aplikaciju za tv? I da moze tv da se gleda preko browsera.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Koji internet koristite?

Post od hyundai_i30 » 04 Feb 2023, 12:22

Yettel mora u prvim godinama da se potrudi da zadobije svoj deo trzista kao i svi ostali koji su ok na pocetku, posle raspad, pa kada izgube masu korisnika sve ponovo u krug. Rado bih probao Yettel da sam imao tu opciju, uvek dajem sansu novom igracu dok se ne pokvari, jer svi se pokvare cim osete ozbiljniji novac.

Nigde u svetu, a narocito u Srbistanu ne postoji 100% pouzdani internet provajder i to svi znamo. Evo primer moje firme koja placa specijalne biznis, najskuplje moguce pakete jer ne moze da funkcionise jedan dan bez interneta. Krenuli smo sa SBB-om, vise godina sa par prekida, sve regularno, od pojave EON-a postao najgori moguci bukvalno jer tada je pola grada preslo na SBB. Prelaz onda na Orion, godinu dana probe, epic fail. Zadnje 3-4 godine smo na mts-u koji ima bug-ova ali je daleko stabilniji nego SBB i Orion. To u slucaju samo jedne firme, uopste nema zakljucka sem da nijedan nije pouzdan .

Sto se tice kucne varijante, Orion optiku sam mogao samo da pohvalim za skoro 2 godine koriscenja, imao sam super brzi net za 1000 kinti mesecno, rad od kuce za vreme korone + sto je bila prepaid varijanta, tj. bez ugovora, odrapili me za prikljucak, ali posle 2 godine me izaslo isto za tu brzinu kao kada bih potpisao ugovor na 2 god., a to nisam zeleo.

Nema pravila, koji god da uzmes, uvek ces naci i dobro i lose, uvek ima izuzetaka, u jednoj zgradi radi odlicno dok u zgradi preko puta taj isti očajno.

Sto se mts optike tice za privatne potrebe u mom slucaju prednosti:

- niska cena (nepunih 1600 kinti net, tv, cak i fiksni kao endemska vrsta)
- stabilan net prakticno bez vecih prekida ili necega sto nije moglo da se sredi u istom danu, za par sati
- tv ima odlican izbor kanala, sportski, deciji, filmski, sve sto treba jednoj porodici
- fixni telefon bih samo placao pretplatu oko 600 kinti, ovako je u paketu i dok god teram mts koristim uopste fiksni, posle gasim
- ne stekaju se za STB uredjaje kao neki drugi
- placanje racuna preko mobilne app i najbitnije da se sto manje vremena gubi na tako nesto
- moguce dodati extra mobile brojeve i nagodrsditi na Box 4, pa se dobija i zajednicki dodatni net paket itd.


Mane:
- menjaju cene u hodu protivno ugovornoj obavezi, ali na sitno sve, onako po Veljinom receptu "kraduckaju"
- Iris GO ogranicili da radi samo kada se okaci na mts mobilnu ili wifi mrezu
- drzavna firma, znaci postojace i posle Yettela, SBB-a, Beotela, Oriona i ostalih privatnika, tamo ko de uglavi mahom radi do penzije i ako zabije nesto zestoko, dok izadje ekipa i sredi stvar moze da se ceka i vise dana iako posle oduzmu to od mesecne pretplate. Nama se desilo pri aktivaciji cele stvari, neko lose povezao kablove po zgradi, pa dok su to rascivijali

Okvirno mts dobar izbor za sada za prosecne korisnike, cak i za napredne jer ako ne igras besne igrice, skidas ne znam koliko stvari sa net-a, bilo sta jace od 150/20 Mb/s je samo igra brojeva jer niko ne moze da mi dokaze da privatno ima vece potrebe, znaci ne poslovno vec svakodnevne potrebe obicnog coveka. I to je previse, a kamoli giganetovi i ostale nebuloze jer svakako ce ti prodsti i ono sto realno nikad neces da koristis, alo veca brojka zna opasno da povuce novcanik iz dzepa.

Drago mi je da ljudi ovde dele dobra iskustva sa Yettelom i kao sto rekoh da sam imao opciju probao bih ih cak i bez neke preporuke jer novajlija mora da se istakne akcijama, da pruzi nesto drugacije bar prvih par godina, dok i on ne postane bahat kao i starija, dobro znana ekipa

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12370
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od shandu90 » 04 Feb 2023, 14:52

A kad bi se u sopstvenoj reziji razvukli opticki kablovi po stanu/kuci, jel bi uopste bilo problema da se neki operater na to prikljuci kako bi radilo sve to?


Sent from my iPhone using Tapatalk

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Koji internet koristite?

Post od tlazar » 04 Feb 2023, 15:07

Ne postoji realno potreba za tako necim, maksimalne brzine kroz klasican eternet kabl su dovoljo velike.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Koji internet koristite?

Post od krle96 » 07 Feb 2023, 14:30

Da li neko ima iskustva sa prevremenim raskidanjem ugovora u MTS-u (u roku od 14 dana od potpisivanja ugovora).
Čuo sam da je u roku od 2 nedelje od potpisivanja moguć raskid ugovora i hteo sam to da iskoristim jer sam naišao na bolju kombinaciju. (Radi se o mobilnom internetu od 50gb).

Kad sam otišao kod njih da raskinem ugovor, rekli su mi da to važi samo za ugovore koji su potpisani VAN poslovnice, online itd...
Ako sam potpisao u poslovnici znači da sam upoznat sa uslovima ugovora.

Da li neko možda zna kako bih mogao da rešim to u svoju korist?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Xepoj87 » 07 Feb 2023, 20:53

Pa uvek mozes da raskines ugovor alo nisi uzeo uredjaj povoljnije. Platis tih mesec dana punu tarifu i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ljubitelj
Postovi: 10651
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ljubitelj » 08 Feb 2023, 21:07

Yettel=MTS, infrastruktura. Po rečima proverenog Yettel instalatera.

Odgovori