Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od rade74 » 02 Apr 2023, 08:31

Ostaje da bacim sve u tri pm. Jer toliko su sjebali tel da to nije normalno. Eto sad gledam sta da uzmem i ne znam....
Xiaomi i Huawei mi najbolje leze ali su ih unistili sa dimenzijama a huawei sa softverom...
Evo s22 samsung mi mali.
Odgovara mi 6.4 i da ima zaobljene i tanke ivice i da tel glatko radi i da je kamera dobra.
To je mi 9 sve imao.
Samsung nema nista, Xiaomi 13 su digli cenu u tri pm a preslikali iphone, ivice debele kao ciglu da drzim.
Evo s 22 mi zakucao pre par dana i to zbog vibera. Doslo mi da ga brecim od beton , jebem ti tel.
Pixel znao me njakati da mu veza puca...Pri tom je bas tezak tel. Ostavljao mi zulj na malom prstu.
Ti danas nemas nikakav izbor i to je to.




Sent from my SM-S901B using Tapatalk




Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Apr 2023, 08:38

Verujem ti, ja sam isto tako lutao trazio sta mi odgovara posle Huawei, i eto skrasio se sa oppo find x2 pro, iako je Star Model ali radi sve super, baterija odlicna, brzo punjenje, Kamera sto se mene tice odlicna i sve to za 220€, cak sam i zeni isti kupio
Gledao sam sad sta sve ima u ponudi od novih telefona, nista mi zanimljivo nije, mislio da produzim ugovor, ali ne hvala...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od blaugrana » 02 Apr 2023, 08:52

rade74 je napisao:Ostaje da bacim sve u tri pm. Jer toliko su sjebali tel da to nije normalno. Eto sad gledam sta da uzmem i ne znam....
Xiaomi i Huawei mi najbolje leze ali su ih unistili sa dimenzijama a huawei sa softverom...
Evo s22 samsung mi mali.
Odgovara mi 6.4 i da ima zaobljene i tanke ivice i da tel glatko radi i da je kamera dobra.
To je mi 9 sve imao.
Samsung nema nista, Xiaomi 13 su digli cenu u tri pm a preslikali iphone, ivice debele kao ciglu da drzim.
Evo s 22 mi zakucao pre par dana i to zbog vibera. Doslo mi da ga brecim od beton , jebem ti tel.
Pixel znao me njakati da mu veza puca...Pri tom je bas tezak tel. Ostavljao mi zulj na malom prstu.
Ti danas nemas nikakav izbor i to je to.




Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Vratis se na P30 pro i ne razmisljas.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kabal » 02 Apr 2023, 09:02

Uzmi s23

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 02 Apr 2023, 09:06

Ili uđi u sektu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 02 Apr 2023, 09:14

Viber svuda zabada, nemojte razbijati telefon zbog toga. Kršina od aplikacije. Podjednako ga koristim na IOS, Android i Win, i povremeno na Linuxu, nigde ne radi kako treba, spora je, glavi, baguje kad pristupaš slikama, nekad neće da svlači medije dok se nasilno ne ubije, itd. Smeće obično.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Apr 2023, 09:18

Viber je bas tako reci, njesra od app...
Telegram najbolje app

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A170T » 02 Apr 2023, 10:46

rade74 je napisao:Slabije nego original ali rade posao. Ja sam isto imao mi 9 i od kad sam ga prodao ne mogu naci tel da mi lezi.
Nosio pixel6 , prodao, kupio s22 sad cu i njega prodati ali problem je sto mi nista ne lezi, sve go k. Preveliki tel, debelu, ostre ivice....

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Moja baterija je na 68% ili oko 2200 mah. Moram bar 2 puta dnevno da punim telefon, tako da me to više smorilo.
1. Opcija zamena baterije. Kapiram i ja da je zamenska nešto lošija od originala, ali kod njih je radni vek lutrija. Mogu da se naduvaju posle 5-6 meseci, ali možda i potraju koju godinu.
2. Opcija wireless punjač. Da nabavim neki wireless punjač gde će telefon stajati dok se ne koristi pa ću na taj način imati uvek pun telefon. Dok u potpunosti ne uništim originalnu bateriju pa da onda idem na zamenu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od hyundai_i30 » 02 Apr 2023, 12:56

nidza je napisao:Viber svuda zabada, nemojte razbijati telefon zbog toga. Kršina od aplikacije. Podjednako ga koristim na IOS, Android i Win, i povremeno na Linuxu, nigde ne radi kako treba, spora je, glavi, baguje kad pristupaš slikama, nekad neće da svlači medije dok se nasilno ne ubije, itd. Smeće obično.
Upravo tako, ljudi menjaju i bacaju dobre telefone zbog losih aplikacija, koje nisu dobro testirane, izadje neki bug-ovit update itd. To sto nekom bug-uje Viber ili Google Maps recimo ne znaci da je telefon los. Mnogi telefoni imaju odlicne performanse, ali veoma lose optimizovane derivate Androida. Jednostavno je Android OS koji proizvodjaci menjaju kako im se prohte, a pravo testiranje vrse samo na modelu koji je sledeci na traci za pustanje u prodaju. Zato vec posle prvog update OS-a, telefoni odmah bivaju usporeni, javljaju se bug-ovi u situacijama gde nisu postojali sa fabrickim verzijama OS-a i sl. Pogotovo sto recimo Xiaomi pusti update MIUI verzije, a onda posebno i update Android verzije na enormnom broju modela koji stanca svakodnevno... Slicno rade i ostali koji razvijaju svoje derivate. Zato i ne cudi sto se nakon update-a dobijaju i silni patch-evi gde se ispravljaju bug-ovi, jednostavno se ne ulaze dovoljno u proces razvoja zarad svakodnevnog stancanja sto veceg broja modela. Gadja se kvanitet, a ne kvaliteti i to se vidi kod Pixela, gde se vise ulaze u razvoj i optimizaciju OS-a i onda Pixel telefoni budu optimizovaniji od drugih, a po brojkama na papiru sto se performansi tice su daleko slabiji (procesor, RAM, kamera, baterija).

Viber mahom koriste Indijci, Kinezi, Pakistan, balkanske zemlje. Koristi i zapadni svet, ali je tamo WhatsApp dpminantan. Pomenuti Telegram je daleko bolja Chat aplikacija od Viber-a. Viber app ocajno odradjena na Windows-u, pogotovo sinhronizacija ukoliko isti nalog koristi Viber na telefonu i kompu... Kvalitet razgovora sve gori jer se vidi da Viber ne moze da opsluzi trenutni broj korisnika, potrebno je znacajno unapredjenje.

Telefon koji mogu da preporucim je Redmi Note 10 PRO, koristim ga od kada je izasao na nase trziste, za svaki dan i za posao. Vrhunske performanse i odlican odnos ulozeno/dobijeno, ljudi se odusevljajvaju fotkama koje pravim sa njim, iako ne vazi za neki model koji se fotkama probio. Baterija odlicno drzi i posle 2 godine zestokog rada jer smatram sebe zahtevnim korisnikom posto imam u svakom momentu preko 100 aplikacija i radim na ovom telefonu. Odziv telefona odlican kako izlazi na kraj sa MIUI derivatom Androida, koji maximalno (bespotrebno) opterecuje resurse.

Izuzetno izdrzljiv i odskace od konkurencije, a kroz ruke na nedeljnom nivou prodju svi aktuelni modeli Samsung, Huawei, Pixel, Vivo, Oppo, Xperia, Motorola... Znaci, pricamo o odnosu cena/performanse jer je ovo low cost telefon.

Onima kojima ne smeta tezina i gabarit bih preporucio POCO X3 PRO, telefon unistavamo na poslu svaki dan i verovatno najjaci telefon u svojoj klasi i par stotina evra preko svoje cene...

Mogu da potvrdim ono sto vecina zna - aktuelni modeli, mahom ne mogu da se nose sa modelima od pre 2 godine i verujte da se to vidi vec nakon par meseci koriscenja. I najskuplji moguci telefoni popustaju usled zestoke svakodnevne upotrebe, a tamo neki POCO i Redmi zavrsavaju posao i posle gotovo 2 godine koriscenja i to ne koriscenja gde se slide-uju Reel-ovi na IG ili postavljaju Story-i svaki dan, vec su telefoni koji trpe celokupan proces razvoja aplikacija, reinsataliravanja sistema, instalacije custom ROM-ove itd.


Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Poslednja izmena od hyundai_i30 u 02 Apr 2023, 12:56, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 02 Apr 2023, 13:09

Heinz je napisao:Ili uđi u sektu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
+1
Evo za tri ipo godine zamenio bateriju i radi kao pracka


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Apr 2023, 13:37

Kako stvari stoje, ja cu izgleda jos dugo ostati na oppo find x2 pro, kad rikne baterija, naravno novu cu da ubacim.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Martin Mystere » 02 Apr 2023, 13:46

Nije to do telefona već do nas pošto smo se razmazili do besvesti pa tako isti oni ljudi koji su pre osam godina bili oduševljeni kakve je fotografije pravio LG G2 i sve je bilo vau a sada imaju primedbe na fotografije koje pravi S22 Ultra (overio teme na drugim forumima) - te fali im ovo, te fali im ono, a realno kvalitet samih fotografija (ne pravim poređenje sa drugim modelom) je ko dupe i oko...

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Apr 2023, 14:03

Rekoh ja, današnji telefoni i koji su stari do dve tri godine odlične slike prave, razlike su minimalne... Ali to sve duvanje svaki novi fon ima ovo ima ono... I eto onda želja za novim telefonom...
Meni najviše ulogu igra memorija, baterija pa tek onda kamera, slikam dosta i to sve gledam na telefon, ne trazim dlaku u jajetu kakva je slika itd...
Ovaj oppo 512gb... Savršeno, baterija, brzo punjenje od 0 do 100% za nekih 35min cca...

Gesendet von meinem MAR-LX1B mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Martin Mystere » 02 Apr 2023, 14:08

Ma i to je... Za godinu dana dogurao da mi je kapacitet memorije od 256 GB na nekih 48% tako da bi mi 512 GB bio overkill... Opet, punjenje je svakako mnogo brže nego ranije i sve dok ga napunim pre spavanja a on izdrži maltretiranje do sledećeg dana meni je to OK i nebitno mi je jel 35, 45 ili 60 minuta (mada uvek sa sobom imam Powerbank - zlu ne trebalo).

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Apr 2023, 14:14

Svako od nas je imao period uvek nov fon itd....
Mene je to baš dugo držalo, i znao sam imati po dva najnovija modela od Huawei, ali zasiti se čovek vidis da je to bacanje para itd...
Prošlo me to... Kao i većinu...

Gesendet von meinem MAR-LX1B mit Tapatalk


Odgovori