Smart i fitnes satovi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1069
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Smart i fitnes satovi

Post od meidling » 27 Nov 2021, 16:18

Pa smanjuje se polako i kod mene.Evo na primer trenutno je na 55 posto posle 8 dana.Tako da sam prezadovoljan jer punim na 2 nedelje sto ni sa jednim od prethodnih nisam postizao




Slika

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od toleander » 06 Feb 2022, 01:29

Stigao mi je, napokon, 7X Sapphire Solar, naravno dvostruko vise vremena je proveo na nasoj carini nego na putu od Amerike do Surcina. :)

Slika

Prvi utisci su ok, nije neka revolucija u odnosu na dosadasnji 6X Pro, ali kako je na njemu otkazao Wi-Fi i poceo je sve cesce da se zamrzava, zamena je bila neophodna.

Baterija (bi trebalo da) traje znacajno duze, ali nije dovoljno dugo kod mene da mogu da procenim realno stanje. Ima neke zanimljive novotarije poput Stamina-e, gde prikazuje procenu koliko sam se "istrosio" u trenutnom treningu i koliko jos imam snage ili toga sto sada moze mnogo vise toga da se konfigurise na mobilnoj aplikaciji, npr.,data polja u aktivnostima sto je do sada bilo izuzetno smaranje raditi direktno na satu.

Ekran je i dalje transflektivni MIP, ali sada je postao touchscreen. Naravno, svi dugmici su i dalje tu, a touch se automatski iskljucuje tokom aktivnosti. Ko hoce Amoled, ima novi Epix koji je skoro identican hardverski novoj sedmici, jedina razlika je sto Epix ima Amoled ekran i znacajno krace trajanje baterije (max 6 dana po Garminu sa AOD), a fenix LCD sa opcionim solarom i duze trajanje baterije (37 dana po Garminu) i sto se Epix proizvodi samo u srednjoj velicini (47 mm).

Baterijska lampa moze biti korisna kada telefon nije pri ruci ili prilikom aktivnosti kada je slabo osvetljenje, ima foru da svetli belo kada je ruka napred, a crveno kada je pozadi prilikom trcanja, npr. Azuriranje mapa sada moze da ide i preko Wi-Fi. Opticki senzor je unapredjen, sada moze da meri HRV i preko njega, nije vise neophodna traka za merenje pulsa za to.

Jos jedna novost (samo kod Sapphire Solar verzije, nazalost) je i multi band gps koji je precizniji od starog, u mom slucaju nisam imao putanju koja ide preko krovova zgrada kao na 6X tako da to radi prilicno dobro.

To su, otprilike, prvi utisci.
Esse Quam Videri

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Smart i fitnes satovi

Post od ikac2000 » 06 Feb 2022, 02:15

Odlican je, konacno da imaju sat u toj kategoriji sa touch-om, meni je to bila smetnja da razmotrim 5icu svojevremeno.

Jedino mu je cena bas muska, 900 evra u DE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Smart i fitnes satovi

Post od nidza » 06 Feb 2022, 16:16

U toj najvišoj klasi sportskih i outdoor satova je tač potpuno nepotreban do trenutka kada su ubacili mape čije će skrolovanje olakšati tač. To im je omogućilo da koriste mnogo kvalitetnije materijale za staklo ekrana, u odnosu na plastikaner segment. Sad su savladali i tač na sapphire, tako da je sprava kompletna, kome ne smeta što je ipak prevelika đunta za trčanje i spavanje.

5ici ti u životu ne bi zafalio tač, bolje da si joj dao šansu.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Smart i fitnes satovi

Post od ikac2000 » 06 Feb 2022, 17:44

Ma slazem se, meni prevashodna namena nije bila outdoor, Samsung i Apple su mi bili nekako previse standardni, a funkcionalnost baratanja notifikacijama i pozivima kljucna, a tu je touch nezamenljiv.

Tada je bila neka akcija za 400 evra.

U medjuvremenu mi je zatrebalo i placanje satom, a Garmin Pay moje banke ne podrzavaju, pa sam zavrsio sa Apple Watch kao kompromisom - jedino me nervira dnevno dopunjavanje, sve ostalo funkcionise odlicno za moje potrebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A170T
Postovi: 2150
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Smart i fitnes satovi

Post od A170T » 25 Jun 2023, 22:54

Ukoliko neko ima neku vrstu digitalnog budilnika/sata a čami vam negde u podrumu javite.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Odgovori