Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dag81 » 03 Sep 2023, 21:02

Au jbm ti. :/
To sad prvi put?
Ako hoces doteraj je do mene u firmu pa neka stoji na suncu. A mozes i izvuci vodu, dacu ti usisivac.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 03 Sep 2023, 21:47

Sutra ću je na posao odvesti pa neka se se suši u krugu sajma sa otvorenim prozorima. Izbacio sam koliko sam mogao, nisu vise bazeni ispod nogu. Vlažno jeste i šljapkavo kada se stisne. Sutra ce biti oko 25 stepeni i sunčano pa se nadam da će se od pola devet do pet popodne osušiti potpuno. Hvala u svakom slučaju na ponudjenoj pomoći! I da, prvi put ovako za pet godina. Kao što se vidi na snimku, vrata su od guste mreže na koju se u donjoj zoni zalepilo puno smeća i lišća što je zapravo bila brana. Kada sam podigao vrata, bukvalno je bujica sa ulice krenula dole, skoro da me je oborila na nizbrdici. Ja se još pre toga sa komšijom u mojoj zgradi bavio ulaskom vode u podzemnu garažu, par potočića na podu, pa startovali muljnu pumpu, ovo, ono... A 50m dalje gde je Fiesta drama. Šta je bilo sa ta tri auta koja su dole ostala, čućemo sutra. Audi je najviše sporan, najniži je, a verujem da ima bar 5x više osetljivih instalacija u donjoj zoni od Fieste. Sa srecom mu bilo. Kajen je puno viši, mislim da mu nije ništa.

Sent from my MI 9 using Tapatalk







Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1396
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od LukaMaletin » 03 Sep 2023, 22:29

Imaš na megasjaju usisivač za dubinsko što izvlači vodu. Ja bi to pre posla odradio.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5587
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Novi Sad

Post od dunx81 » 03 Sep 2023, 22:38

Žena je na Cliu zaboravila prozor pre par nedelja kada je u zr ono baš sipalo,natopilo se i sedište i tepih dole kod nogu. Posle 2 dana sunčanja sa otvorenim vratima na dodir je sve bilo suvo i pomislih to je to međutim kada sam četvrtog dana seo u auto smrdelo je za medalju.
Trebalo je 4-5 dana sunčanja sa otvorenim vratima da se sve osuši,sreća poslužilo je vreme i pržilo je tih dana.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7090
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 04 Sep 2023, 00:19

Kakav užas! A šta je sa Mazdom?

Mene je uhvatio led u Pezosu. Stao sam ispod nekog drveta da koliko toliko zaštitim. Videću sutra da li mi je napravio neku štetu.

Silovali su nam grad...

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dag81 » 04 Sep 2023, 00:20

Mora se izvuci voda pa onda na suncanje.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 04 Sep 2023, 06:57

@DukeNS

Mazda je u mojoj zgradi, Fiesta u drugoj. Za led ne bi trebao da brineš, sitan je bio, ne vidim da je bilo kome šta bilo od ovih što su bili na ulici.

@dag81

Videćemo. Na sreću, kišnica je, nije blato i mulj. Kada završim sa poslom, u kolima bude 50 stepeni, bilo bi fer da i narednih dana bude toliko. Na raspolaganju imam prazan plato, mogu ostaviti prozore otvorene... Nisu sedista mokra, samo "korita" u podu, nadam se da će ispariti sve. Inače, pošto imam one baš duboke gumene patosnice, bile su pune vode i dok sam vozio tražeći parking, voda je šetala tamo vamo i pravila zvuk kao da sam u ribarskom čamcu. Grozan osećaj.

Sent from my MI 9 using Tapatalk



Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od carov2 » 04 Sep 2023, 07:13

Strašno...šta se sve desilo ove godine u tom kraju.

Slažem se sa ekipom koja kaže da ne očekuješ da će brzo da se osuši, da neće ni da se primeti.
Operu ljudi patosnice, ne osuše ih dobro, pa se onda u autu osete...

Možda da uhvatiš zadnji voz što se tiče vremena pa da uradiš negde dubinsko čišćenje tog dela auta, čisto da eliminišeš verovatnoću da će u autu da se oseti vlaga ili slično.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 04 Sep 2023, 07:27

Videću da to uradim da se osiguram. Inače, što se ne vidi na snimku, preko puta parkiranih kola su garazni boksovi, ne znam koliko je kola unutra ostalo. Ženi jutros salje poruku poznanica ciji je CRV u jednom od boksova da se raspita kako je prošlo. Ljudi na moru. Mnogi su uredili te boksove, svašta u njima drže pored kola. Ode sve u pm.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30136
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 04 Sep 2023, 09:03

Ja sam posle poplave u stanu naučio, ako ništa drugo ono bar bitne stvari ne ostavljati na podu i negde nisko. Da ne pričam o tehnici, ali tipa slike, dokumenta, tako nešto uvek držati negde višlje.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5048
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od cozmo » 04 Sep 2023, 10:15

Mi smo dobro prosli u odnosu na proslu godinu i onaj potop. Tada mi je na parkingu voda dosla skoro preko praga auta, pa sam uspeo da preparkiram na vislji deo parkinga da ne bi usla u kabinu. Svi lokali ispod su potopljeni bili i popucala su sva stakla. Sada srecom nije usla voda na parking, ali su lokali opet potopljeni, ali podstanica nije (remontovana je prosle godine jer je bila skroz u vodi). Cistili su tada kanalizaciju i sve ali ocigledno nedovoljno. Nekoliko automobila prosle godine je bilo pod vodom u kabini, jedan je i vozio kroz vodu i crkao mu jer je isla preko haube (Fabia TSI nova). Jos mu mi mahali da ne prolazi tuda. Sada smo imali srecu, a od tada uvek parkiram na drugoj polovini parkinga posto je pod nagibom pa voda ide na donji deo. Grad je bio sitan i nema nikakve stete od njega.

Slika


Prosli put je bila iznad prozora podrumskih prostorija na fotki iznad.

Slika

Slika

Slika

Slika

I ovi lokali su prosle godine bili potopljeni u visini prozora prosli put. Neki jos nisu zamenili stakla pa im je sad opet prosla voda. A evo i cuvenog nadvoznjaka na kraju Partizanske:

Slika

Sve u svemu pakao. Da je padala intenzitetom kao prosli put, ne bi ovako dobro prosli. Najgora gradska vlast.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8088
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi Sad

Post od OMP » 04 Sep 2023, 10:41

Stvarno na*ebaste u NS ove god sa tim kisama i nevremenom, uzas.
samo susenje tepiha u autu bez izvlacenja vode nekim usisivacem tesko da nece da smrdi posle, mora da se izvuce voda makar i bila cista a ovde je sem kisnice usla i prljava voda koja se slivala i usput pokupila svasta

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7090
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 04 Sep 2023, 11:31

Nismo najebali s kišom i nevremenom, već sa ovom vlašću.

Dobro sam prošao izgleda. Ne deluje mi da imam oštećenja od grada.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12370
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 04 Sep 2023, 12:28

Kod mene je na kratko nestala voda, mozda pola sata dok kod mojih na naselju dugo nije bilo vode.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Saša » 04 Sep 2023, 12:34

Ja sam ovu poslednju oluju posmatrao iz daljine, odnosno baš sam se tada vraćao iz Vrbasa i vidim crnilo nad gradom. Tamo u Vrbasu i okolini palo svega par kapi. No kako sam prilazio gradu odjednom mokar asfalt pa i velike lokve vode sa desne strane puta, što nije bilo odavno. A u gradu već kod gradskog groblja pravo jezero u dužini stotinak metara a tako je bilo i kod mene blizu zgrade, pa zatim i kod Jugoalata i na mnogim bulevarima... Izgleda da nikad neće rešiti taj problem sa odvodom atmosferskih voda u NS-u. Nikad nisam ni video da neko čisti te rešetke i šahtove na kišnoj kanalizaciji, ne znam da li je neko od vas?
Poslednja izmena od Saša u 04 Sep 2023, 12:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori