Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30194
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 01 Okt 2023, 12:51

https://www.linkedin.com/posts/vjevrosi ... er_android

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 448
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od djomla » 01 Okt 2023, 12:54

Slika

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 02 Okt 2023, 18:50

I ipak narucen Honor 90 512gb uz to ide i Honor Pad X9 128gb, sve to za 455, 00€. Neka akcija trenutno uz koji ide tablet. Inace vrednist telefona je oko 380€ a tablet oko 230€,tabket mi ne treba, tako da ce na prodaju.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_h ... n=appshare

Ford S-Max 2,5t


Milutin pp
Postovi: 5
Pridružio se: 30 Sep 2023, 23:16

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milutin pp » 02 Okt 2023, 23:14

Kineski telefoni u vecini slucajeva imaju dobru bateriju (kada govorimo o trajanju iste).
Mane kao sto su slabija rezolucija ekrana i problem sa proximity senzorom su minorne -bukvalno.

Nesto preko cega ne mogu da predjem je konstantno losiji software u odnosu na konkurenciju. Cinjenica je da je hardware odlican, mislim, u tom cenovnom delokrugu.
Ali ... razni bagovi u aplikacijama, lack of settings, cak i posle nekoliko update-ova, nije nesto cime mogu da me kupe.

Iako ga ne koristim, trenutno je Iphone najbolja kupovina u odnosu na ulozeno - dobijeno. I najbrze ga prodajete ukoliko je "dobar" battery health.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12388
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 02 Okt 2023, 23:27

+1
Ja sam staru osmicu za dva dana prodao, zamenio sam bateriju oko nove godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10596
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sloba » 03 Okt 2023, 07:26

Kiseski telefoni su preširok pojam da bi se opisali u par rečenica. Ja koristim mi9 evo već četiri i po godine i to mi je rekord što se tiče staža sa istim telefonom. Za ovo vreme nijedan bag, a performanse kao prvog dana. Za bateriju ne nogu da utvrdim koliko je oslabila jer sam oduvek telefone dopunjavao kada padnu ispod 50% kada sam u prilici. 2019. godine je izašao - super-amoled, 5G, bežično punjenje, face detection, inscreen fingerprint, brz i za mnoge današnje, tanak ko žilet, 170g. Da mogu danas isti nov da uzmem, bez problema bih ga izabrao.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 03 Okt 2023, 07:50

Jako dugo sam bio korisnik Huawei, sve dok im nisu izbacili /zabranili koriscenje Google Servisa. Nikad problema nisam imao, bio Bau zadovoljan, jel bio tada najbolji, ne, kao sto nijedan telefon nije.
Tako da ovaj Honor, sluzice, radi e okay, a i iskreno nisam vise zaludjenik telefonima da to mora da bude top telefon od bilo kog brenda, stim misljenjem sam i odustao od kupovine Honor Magic 5 Pro, koji kao i svi ostali top Model kosta previse, ali tako je kako je.
Od luka je pala na ovaj Honor 90 jer ima 512gb, i sto znam da Huawei /honor imaju odlicno trajanje baterije. Ostalo manje vise bitno za mene, Kamera, nisam zaludjenik, sve sto slikam, ostaje u telefonu, ne zumiram svaki Pixel da vidim kvalitet slike itd..
Namenjao sam se telefona u zadnjih i vise od 10 godina, kao i vecina od nas. Trenutno jos uvek koristim oppo find x2 pro iz 2020 godine, radi sljaka sve super, zadovoljan, ali ekran dija lagano burn in, malo se primeti za sada, a naravno da ce vremenom sve to vise dolaziti do izrazaja. Zato sam odluci kupiti Honor 90 koji dolazi sa tablet, kao sto rekoh neka akcija valjda. Tablet cu prodati, jer mi ne treba, imam vec dva, Samstag Galaxy Tab s8 ultra 5G 256gb i Huawei mediapad M5 10,8 Pro LTE. Neka tablet prodam i npr za 150€, vrednost telefona novog je 380€, znaci ovaj telefon ce me izaci oko 250€, sto je super cena za takav telefon, i to je to.
Bas kao i sto sam sebi dao maksimalnu cenu do koje bih dao za telefon to je do 300€.
I uopste ne sumnjam da su i novi iPhone i novi Samsung odlicni uredjaji, ali ima i drugih sasvim solidnih telefona popust eto honor, oppo, xiaomi itd... Google i nema vise

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1395
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Momčilo » 03 Okt 2023, 08:45

Ja evo skoro 4 godine vec koristim Huawei Nova 5t (pandan Honoru 20) i sljaka bez greske sve vreme. Baterija jeste oslabila, ali nisam jos doziveo da mi se ugasi telefon jer nemam baterije (bar ne u skorije vreme, pocetka se jedva i secam ).
Menjao bih telefon sad iz dosade, cisto eto malo da promenim. Razmisljam i o Honoru 90, a i o premium modelima Samsunga i Iphona.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 03 Okt 2023, 08:56

Takodje imam Huawei P30 lite New Edition 256gb iz 2019 godine, radi kao sat, mada slabo i se i koristi.

Ford S-Max 2,5t


ljubitelj
Postovi: 10670
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 04 Okt 2023, 08:30

Kao i moj Honor 9 iz 2019. svi ti telefoni mladji od 5 godina su novi(ji) i ne bi ni trebalo da imaju bilo kakav problem.
Moj nešto stariji telefon iz 2014. Gigabyte je ispustio dušu/ bateriju :) / 2019. inače isto nikakav problem tokom tog perioda korišćenja.

Sada je prepravljen na fiksno napajanje i montiran fizički u drveni stalak pa se koristi kao mulimedijalni plejer uz staro lampaško pojačalo.

Dobio je telefon i dodatni daljinski upravljač i onda lepo iz fotelje laganica muzikica po izboru a ima i dobar RDS FM radio, takoreći dobijen "risiver" :)

Nek izdrži ukupno 15 godina telefon i biće super, nema uvećanog otpada da zagadjuje okolinu bespotrebno.
Kod mene se retko bacaju stvari tek tako, bez makar pokušaja da se popravi ili nadje namena za novi život :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 04 Okt 2023, 09:23

Milutin pp je napisao:
02 Okt 2023, 23:14

Iako ga ne koristim, trenutno je Iphone najbolja kupovina u odnosu na ulozeno - dobijeno. I najbrze ga prodajete ukoliko je "dobar" battery health.
Mozda najbolja opcija ljudima kojima trebaju takve funkcije i performanse koje on pruza. A vecina ljudi ga ne kupuje zbog toga. Npr. moja zena uzme iPhone jer misli da samo taj telefon moze da napravi dobre slike.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od kragujevac » 04 Okt 2023, 10:10

Meni Iphone nije opcija jer jednostavno ne želim da plaćam bilo kakve aplikacije, koliko god bile jeftine, niti želim reklame na YT. Deca ih imaju i jako su zadovoljni. Za Android svuda na webu krekovane i modovane aplikacije kolko nećeš.
Nosio Honor 8X (ne X8) 4,5 godine, jednom mu zamenio bateriju, koštala na Ebay 7-8€. Promenio ga iz čiste dosade. Kupio u MM Xiaomi redmi note 10pro,koji je galaktičko sranje od telefona. Bila neka akcija pa ga uzeo za 180€. Zbog toga što je Xiaomi takav shit, pre par dana uzeo na oglasu Honor 70 sa 256GB za 220€, treba sutra da stigne. Ovaj krš od Xiaomija odmah ide u oglase.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9743
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 04 Okt 2023, 11:02

Ja sam sa X prezadovoljan. Nosio Mi Note 10 Lite, pa kada sam njega izgubio uzeo 10T, i sad naručio 13T. Meni sve na tim telefonima odgovara.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od kragujevac » 04 Okt 2023, 11:39

Ja stvarno ne znam da li sam upecao neki primerak telefona koji ima neki problem, ali kad skupim sve Touchscreen telefone koje sam ikada kupio, svi oni zajedno me nisu nanervirali toliko kao Redmi note 10pro za deset meseci koliko ga imam. Te zakuca ceo telefon, pa mi nekad sakrije tastaturu na WhatsAppu, te neće da startuje nešto, te startujem kameru da nešto na brzaka snimim a ona se zaledi..ukratko, sranje od telefona.... 🙄🙄
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 04 Okt 2023, 11:41

kragujevac je napisao:Ja stvarno ne znam da li sam upecao neki primerak telefona koji ima neki problem, ali kad skupim sve Touchscreen telefone koje sam ikada kupio, svi oni zajedno me nisu nanervirali toliko kao Redmi note 10pro za deset meseci koliko ga imam. Te zakuca ceo telefon, pa mi nekad sakrije tastaturu na WhatsAppu, te neće da startuje nešto, te startujem kameru da nešto na brzaka snimim a ona se zaledi..ukratko, sranje od telefona.... SlikaSlika
Hahaha isto to se meni desavalo na xiaomi mi 11 Ultra, uzas... Ne znam kako ga nisam razbio u ti vreme...
Imao i onaj 10t valjda kako se vec zove, ista stvar... Nikad gori telefon od xiaomi nisam imao...

Ford S-Max 2,5t


Odgovori