Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21130
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 15 Maj 2024, 21:39

Ovde je seljački, ima nalepnica spolja pa se prvo fiksira pozicija, zatim se izvlače one folije ispod i lepi se folija za ekran, prvo ka jednoj strani, pa ka drugoj. Vide se tragovi lepljenja i anomalije, ali one posle nestanu, bude ko fabrika. Mogu da vam slikam kad budem menjao, ova se izgrebala od torbice dok trčim.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 455
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od BRABUS » 16 Maj 2024, 10:53

Kakva su iskustva s Android tabletima? Jel koristio neko Oneplus Pad?

Koristio bi se za Chrome i YouTube uglavnom, nije za posao

Pitam jer razmisljam da posle 12 godina prestanem da koristim iPad, jer svake dve godine počne da baguje i da prazni bateriju prebrzo, baš kad izadje novi model (koji je isti ako mene laika pitas) koji je pritom 200e skuplji svaki put...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9086
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Darko » 16 Maj 2024, 10:56

nidza je napisao:
15 Maj 2024, 13:25
Imam, mogu da ti dam 2 komada. Kud ne reče ranije.
Jbg nisam znao. Nema veze, opusteno, ne moze se na svemu ustedeti :)

Btw ima jedna radnja u bg i ns sto zastitu za top telefone naplacuje do 10999 din. Folija napred, nazad i maska.

https://www.instagram.com/reel/C4djs-WM ... R6YThhdg==

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6791
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 16 Maj 2024, 11:08

Ja sam bio pokusao da predjem sa iPad-a na Samsung Tab S7+. I jako mi je tesko palo. Ajde na stranu sto veci ekran mi nije prijao, razlike u Androidu i iOS-u su minimalne ali iritantne, plus iOS mnogo tecnije radi. Plus ako mislis da ces imati duze trajanje baterije - tesko... I ja isto koristm tablet samo za YT, Crhrome, bakne i sl.... A telefon mi je i dalje Android :) Na kraju sam se vratio na iPad kome je bas pala drasticno cena - plus sam ga kupio u Americi...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21130
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 16 Maj 2024, 11:18

@BRABUS
Kažu da je ok taj Oneplus. Dobar je i Xiaomi Pad 6.

Međutim, za navedene zahteve ja bih ti preporučio iPad 9 ili Air M1.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8422
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 16 Maj 2024, 12:28

Problem sa iPadom je što je naizgled povoljan, ali onda vidiš da osnovni model ima malo memorije, sad je 64GB nedovoljno, obično ni postoji sa 128GB a sa 256GB postane značajno skuplji. Ali ajde šta ćeš, meni traju po 5 godina, koriste ga svi u kući za razne stvari, imam i olovku... Nije mi baterija drastično propadala, bude gora posle 5 godina ali ne da je neupotrebljiv.

Edit: Nidža kaže iPad 9 a ja kažem iPad 10 najviše zbog USB-C, lightning je sad već istorija, bez veze je da i za x godina nosiš poseban kabl ili punjač kad kreneš negde.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6791
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 16 Maj 2024, 12:41

Za bazicnu upotrebu je i 32GB dovoljno a 64GB je više nego idealno. Barem meni pošto ga koristim striktno za stvari koje sam naveo :)

A tek prica oko kablova. Ja i onako koristim USB C sa jedne strane a lightning sa druge strane. Radi savrseno.. Sada sam se setio to je za ćerkin iphone 14 a za moj ipad je običan usb c :)

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 455
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od BRABUS » 16 Maj 2024, 12:46

Hvala na savetima. Imam Air sa 64gb i dok nisam počeo da pratim neke Telegram kanale sa vestima je bilo OK, ali od tada se napuni zacas cache

Za 300e koliko Oneplus Tab kosta u UK, mislim da cu probati. U najgorem slučaju se vraćam na Ipad...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8422
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 16 Maj 2024, 12:52

Meni je i prethodni imao 64GB i to se napunilo da mora malo malo da se briše, imaju klinci gomilu nekih igara po par GB, pa kad hoćeš da skineš nešto za offline gledanje u avionu opet treba mesta... Nije to samo terminal :)
Ali da, da nema tih igrica manje bi trebalo storidža.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21130
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 16 Maj 2024, 14:26

Podesi Telegram da čuva određeni period, a ne sve živo što mu je ikad stiglo. Evo sad gledam Telegram sa gomilom kanala, slika, medija, zauzima 922Mb na iPad.

Film za taj ekran ne treba da zauzima 400-500Mb, za gledanje u avionu.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7092
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 17 Maj 2024, 17:02

Nemam utisak da mi nešto posebno slabi baterija na iPad-u, a svaki sam koristio sigurno 4-5 godina (neki stari su i dalje u službi, uglavnom ih prosleđujem matorcima), a ni memorija mi nikad nije predstavljala problem. Na telefonu - da, zbog slika, ali na iPad-u baš nikad.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12374
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 17 Maj 2024, 17:11

Cale je imao onaj prvi ipad, takodje se nije zalio na bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4206
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 17 Maj 2024, 17:14

Xiaomi Pad 5 (6) je dobra sprava, ja imam 5, uzeo ga neplanirano u Beču, baš za sličnu namenu, a ocu za rođendan uzeo 6icu, ali su vrlo slični, skoro da nema razlike.
Koštaju taman toliko da ti ne bude žao, imaju odličan ekran i to je verovatno najbitnija stvar kod tableta, nemaju GPS i još negde su zakinuti, ali meni to nije bitno.

Pored svega ovoga, čami u rancu, slabo se koristi, tako da sam dobro uradio što sam ga kupio, moglo je gore, da sam kupio iPad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 26 Maj 2024, 03:08

Jos jedna glupost na Iphone, kada je nesto skroz nabijeno u levom gornjem uglu, ne moze da se klikne, kao cesto back ili X dugme za zatvaranje neke slike ili nesto slicno u nekim aplikacijama.
Tada mora da se rotira ekran, pa onda da se klikne u drugom cosku...

Generalno sam uhvatio sebe da se mirim sa ekstremno losom ergonomijom iOS-a, te da se sve manje nerviram, vec samo dodatno kao bezumni bot odradim 3x vise od logicnog i produzim dalje.
I tu sam skontao da je vreme da se vratim na Android i zamenim 14 Pro Max za S24 Ultra.
Ne mogu ja ovo, previse ne trpim bespotrebno zaglupljivanje necega.

Veceras sam bas gledao ponude i sledece nedelje cu da vidim da oglasim telefon ili prosto nekome sa oglasa ponudim zamenu da se ne smaram sa prodajom...


Sto se folija tice, probao sam neku u iStyle od 50e, sranje.
Probao Nilkin, bolje su, ali nista spec, 3 sam slistio za 2 meseca.
Spigen su se najbolje pokazale i definitivno ima razlike u kvalitetu.

Od futrola sam takodje uzeo u iStyle neku od 100e, raspalo se govno za 3 nedelje, pukla je tako sto je telefon pao sa nosaca u autu...neverica.
Posle toga uzmem Rhinoshield 2 komada sa magsafe i u Batman tematici i i dalje sam na prvoj, drugu nisam ni otvorio, futrola je brutalna i neunistiva, telefon jedva vadim iz nje, prasina uopste ne upada.
Uzeo i neku sa Aliexpresa i znatna razlika u svemu, tako da cu i za sledeci telefon sigurno naruciti Rhinoshield.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 26 Maj 2024, 09:14

Nemaš ti pojma. To tako treba da bude.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori