Zapadna Evropa

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Zapadna Evropa

Post od Texonja » 11 Mar 2012, 20:12

Svajcarci na referendumu ODBILI da im se godisnji odmori produze sa 4 na 6 nedelja. :srbin:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Zapadna Evropa

Post od Cherokee » 11 Mar 2012, 20:16

Vidis ti kakva je to drzava, samo arbajt, arbajt, arbajt :uf:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Zapadna Evropa

Post od Floyd » 11 Mar 2012, 20:25

Ma nisu oni preterano vredni nego sto vise odmora znaci i manju platu :)
Ionako se vec duze vreme u mnogim firmama za prekovremeni rad ne daje lova vec slobodni dani.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zapadna Evropa

Post od Texonja » 11 Mar 2012, 20:26

Siguran sam da je Floyd glasao ZA produzenje :) , ali za Lazu nisam siguran. On je nesto namcorast poslednjih par meseci. :mrgreen:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Zapadna Evropa

Post od Laki021 » 11 Mar 2012, 20:44

Naravno da nisam ni za kakva produzenja :) Moj generalni stav je da svet treba malo da uspori i iskulira. Imamo tehniku i tehnologiju daleko iznad nivoa od pre 20god, jedan covek zahvaljujuci tome moze da uradi daleko vise. Po zdravom razumu, sa razvojem je potrebno da ljudi rade sve manje i manje, medjutim zahvaljujuci genijalnom ekonomskom sistemu potpuno suprotno se desava. I ubedjen sam da najmanje uticaja na ekonomiju moze da ima 2 nedelje godisnjeg vise ili manje, to je sitno u odnosu na velike muljacine koje odredjuju sudbinu jedne zemlje.

Nego nije to ni bitno za ovu temu. Ono sto bih mogao reci na ovu temu je da rezultati nemaju previse smisla i ne oslikavaju pravo stanje, a evo i kako.

Vrlo jednostavno, u svajcarskoj imate jako veliki procenat stanovnika sa pravom glasa su penzioneri ili su pred penzijom (dakle svi penzioneri imaju pravo glasa dok veliki deo zaposlenih nema, jer su manje od 10-15god u CH). E sad, zabole penzionere i one koji imaju par god do penzije da glasaju za ovo, vec glasaju protiv ovoga. Ako su oni mogli da rade, ima i ovi da rade, ako oni od ovoga mogu imati samo negativne efekte sto bi glasali za to. Takodje rodjeni svajcarci (koji svi imaju pravo glasa) gneneralno imaju neke lagane, poslove bez previse stresa, mnoge zene rade po 50-60-80%...
Poenta, da su glasali samo zaposleni ljudi izmedju 25-50god starosti, verujem da bi rezultati bili obrnuti u procentima.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zapadna Evropa

Post od Texonja » 18 Apr 2012, 16:03

Drugari (ovako Trojke pocinje kad hoce da nas grdi :)), pozdrav iz Heidelberga. Samo da kazem da Nemacka 2008. i Nemacka 2012. nisu iste... Da li je mozda samo licni utisak u pitanju ne znam, ali imam osecaj da su i Nemci otisli u qratz... Pikavci na ulicama, cepovi od flasa, bahatost u saobracaju, to je suprotno onome sto sam video pre 4 godine. :naughty:

Mislim da je kljucni problem to sto su pustili i kurtu i murtu da se naseli. Da sam Nemac, bio bih ultra-nacionalista, to sam siguran. :hand:

Gledam prekjuce u Austriji, u Becu... pa tamo ima vise kineza, crnaca, hindusa, nego belaca... One zene obmotanih glava crnim maramama, nisam ja navik'o na to bre. Mene to asocira na Iran i neprijatno mi je u takvoj sredini. :srbin:
Doduse, zab'o sam i hotel u 7. kvartu u kojem ih ocigledno ima najvise (to sam skontao kada sam video da je u centru tj 1. kvartu skroz druga prica), ali u ovom 7. kad i vidis belca, uglavnom on prica srpsko-hrvatski. U trznom centru dva tipa iz obezbedjenja izbacuju nekog klosara koji je pravio neko sranje, onaj klosar im nesto dobacuje (nisam cuo na kom jeziku), a tip iz obezbedjenja vice "More mars bre, mamu ti j*b*m u p*cku" :kuku:
Idem uvece oko 21h u podzemnu garazu da pokupim nesto iz auta. Na onim stepenicama u medjuspratovima 3 crnca, momci od 20-tak godina, sede, glume gangsta-rap i cirkaju. Skroz neprijatna situacija. Cekam da mi nesto seru, da drknem prvog i da bezim. Srecom, nista nisu kenjali, samo su me odmerili... Ujutru prvo sto sam uradio otisao da vidim dal' mi je auto ceo i da nije obijen. Jbm ti Viennu.

Ostajem do nedelje u Nemackoj, pa se nadam boljim utiscima u narednim danima.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zapadna Evropa

Post od Floyd » 18 Apr 2012, 16:55

Texonja je napisao:Mislim da je kljucni problem to sto su pustili i kurtu i murtu da se naseli.
Tex, odlicna zapazanja a citiracu ovaj deo jer je to kljuc problema.
Naime evropu poslednjih godina preplavljuje talas neobrazovanih i agresivinih stanovnika neciviliziovanih africkih i azijskih zemalja koji nemaju nameru da se prilagode zemlji domacinu, vec im je cilj iskljucivo lov u mutnom.

Scene koje si opsao iz Beca su identicne onima u Parizu. Gomila nabildovanih i izdrogiranih "madafakera" stoji na svakom cosku i ceka zrtvu koju ce da nabodu i opljackaju. Na svakom izlasku iz metroa mozes da vidis grupice koje stoje i snimaju prolazinike...naravno policija ih ne dira jer je to njihovo "demokratsko" pravo da stoje gde im je volja. Kakava bre demokratija za onog sto je do juce po Africi otimao strane turiste i trazio otkup :besan:

Prosle godine je bila situacija da je arapin (za kog se kasnije ispostavilo da je provalnik) stajao ispred zgrade (rezidencija sa vise zgrada sa velikim vratima i kodom) u kojoj zivi moj tast, koja je opet u dobrom delu Pariza i cekao nekog starijeg stanara da zapamti kod i udje unutra. Lik je bio prijavljen policiji, na sta su oni odgovorili da on, sve dok ne napravi sra*e moze da stoji gde mu je volja. Posle par dana su opljackana dva stana u rezidenciji.

O djubretu i prljavstini u "njihovim" delovima grada necu ni da pisem...da ti se smuci.
Institucija azila u EU je odavno izgubila svaki smisao te je zloupotreba najcesca od onih koje nazivamo "skart drustva" dok oni kulturiniji/obrazovaniji nemaju mogucnosti da plivaju kroz zamrsenu EU birokratiju kako bi dobili dozvolu za rad.

Sto se desnice tice, slaba vajda od toga.
Citam program predsednickih kandidata za FR izbore i ni jedan (cak ni desnicarka) ne daju konkretno resenje problema.
Prica se svodi kako treba smanjiti godisnji broj radnih dozvola za strance ali to ne pogadja ove problematicne jer hebe se njima za papire.
Za njih je bolje da ostanu pravno nevidiljivi...problem je samo doci do FR teritorije.

Prijatan boravak u Nemackoj :pivo:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zapadna Evropa

Post od Texonja » 18 Apr 2012, 17:05

Politicki desnicari? Ma resenje za ovo imaju jedino oni celavi momci u koznim jaknama i martinkama. :djavo:
Znaci mene treba prvo neko da nabode ili u blazem slucaju "samo" opljacka da bi uopste bio sumnjiv policiji? Kao da nije dovoljno sumnjivo sto u pola noci tri crnca stoje na zabacenom stepenistu i cugaju alkohol. Samo onome ko zmuri nije ocigledno.

... i onda mene zaustavljaju na prelazu Passau (Austrijsko-Nemacka granica), dok svi ostali 'ladno prolaze. Jbg, ja sam iz Srbije, kriminalac u najavi, jos vozim noviji BMW, pa sam sumnjiv... mozda ratni zlocinac ili idem da kradem i otimam od postenih mudzahedina i kineza. OVO vise nije EU od pre 4-5 god, TVRDIM!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zapadna Evropa

Post od Grujic » 18 Apr 2012, 17:07

jos vozim noviji BMW
Kljucni problem :mrgreen:

ftj
Postovi: 13084
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zapadna Evropa

Post od ftj » 18 Apr 2012, 17:19

ju ju politika pa jos propagiranje nazi ideologije. Da nam nije tih crnaca ne bi imali one jeftine suvenire po velikim gradovima kao i louis vitton torbe.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23820
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zapadna Evropa

Post od dragvorl » 18 Apr 2012, 21:30

Texonja je napisao: a tip iz obezbedjenja vice "More mars bre, mamu ti j*b*m u p*cku" :kuku:
I onda kazu ne vazi ono Srbija do Tokija. :rofl:

U Americi sam imao priliku x puta da idem metroom gde bukvalno belca nije bilo uglavnom azijati, nisam se osecao nelagodno, samo cudno, s tim da se nisam bojao za sigurnost, sto verovatno ne bi bio slucaj na nekom drugom mestu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zapadna Evropa

Post od Floyd » 18 Apr 2012, 22:35

Texonja je napisao:... i onda mene zaustavljaju na prelazu Passau (Austrijsko-Nemacka granica), dok svi ostali 'ladno prolaze. Jbg, ja sam iz Srbije, kriminalac u najavi, jos vozim noviji BMW, pa sam sumnjiv... mozda ratni zlocinac ili idem da kradem i otimam od postenih mudzahedina i kineza. OVO vise nije EU od pre 4-5 god, TVRDIM!
:rofl: :rofl:

Pa pazi, crni BMW, SRB table, jos ako imas SRB zastavicu ispod retrovizora...ima logike :D

Odgovori