Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od maniaxxx » 31 Mar 2019, 11:43

Xepoj87 je napisao:
31 Mar 2019, 04:17
maniaxxx je napisao:
30 Mar 2019, 19:04
Xepoj87 je napisao:
30 Mar 2019, 01:51
maniaxxx je napisao:Pa niste puno bolji od njega ako bi sve nasiljem resavali...
To mozda ako imas logiku na nivou 15ogodisnjaka.
Ajde molim te razlozi u cemu je razlika njegovog kretenizma i kretenizma nekog drugog koji bi ga tamo polomio?

Ne shvacam koje nasilje je pozitivno a koje negativno?

Ili sam nesto pogresno shvatio u celoj prici?
Tako svet ne funkcionise, tako se dolazi do ovog sto sada imamo, da "osiljeni" idu kao da poseduju posten i kulturan narod.
Ovaj je ovakav zato sto mu se moze, zato sto se nije opekao.

Nisam ja dosao i resio da bijem nekog ko prelazi ulicu na pesackom, nego obrnuto, on je bio spreman da bije mene jer on prelazi ulicu van pesackog i to sa detetom.
I ne samo to, nego namerno stane da bi se obracunao.
To je klasicno besnilo, samo ceka da mu neko lupi tetanus.
Ima srece, pa nije naleteo na nekog nervoznog sa francuskim kljucem u gepeku.

Ti to zoves kretenizam, a ja tvoj pasivni stav i nemanje licnog ponosa kao ljudsko bice, zovem kretenizmom.
Neko ce da trpi zlostavljanje, neko nece.
Ali govoriti nekome da je isti, samo zato sto nece da trpi da ga svaki seljo zapisava...ne znam ni kako normalno da odgovorim na takvu glupost.
To je na nivou onoga: A sada ces da se izvinis sto te Micko tukao...

Meni se vilica zgrcila kada sam video ovaj sabanski snimak, naljutio sam se samo gledajuci.

Ne postoji svet bez nasilja, jer nikada svi ljudi nece biti kulturni i fini, zato i kazem, tinejdzerska logika.
Kao i psa, tako i coveka moras da naucis da ako usere tepih, dobice po njusci.
Ocito sam ja nesto pogresno shvatio iz snimka jer meni je izgledalo da je vozac prvi poceo svadju. Ali svejedno, ako na svakog idiota odgovorim batinjanjem onda bih barem dva puta na dan trebao da se bijem, sta ne znaci da si neko ponekad ne zasluzi.

Mislim da smo mi ovde se pogresno razumeli, ili barem ja snimak a posledicno vi mene. I ono sa kretenom nije bilo licno da ne bude zabune.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13415
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od McGruja » 31 Mar 2019, 12:49

HKS je napisao:Kako se ovi zakonodavci u BiH brinu o vozacima, da ih postede kvarova uvodi se euro 5, milina



https://www.nezavisne.com/automobili/au ... ora/525494

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Najzad nešto sto ima smisla
I sto je za dobrobit ljudi

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od bmibmc » 31 Mar 2019, 12:55

Ja bih ovom sa detetom stao i propustio ga. Ako bih mu ista rekao, to je: mozda te neko ne vidi.

Juce je covek na vrhu Ustanicke, pre okretnice autobusa bio parkiran. Izlete bez zmigavca preko dve trake i pune linije da se okrene polukruzno. Zakocih jedva. Iz suprotnog smera se zaustavi saobracaj jer su videli moguci karambol. On gleda desno da se ukljuci, ne prati trake koje preseca. Mase ovima sto su stali i ja shvatim da on mene nije ni video. Ja mu svirnem da me ne udari kad ja vec njega nisam, a on proturi glavi i nesto prica. To je tip ljudi koji je uvek u pravu i zato je Srbija tu gde jeste :D

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 31 Mar 2019, 12:58

Maniaxx nisi pogrešno razumeo. Nije ni ovaj u kolima cvećka. Ova cela priča ima smisla u ovoj temi samo u kontekstu komentara iz kojih se vidi neobjektivno sagledavanje događaja i agresija preko tastature, a to je ozbiljan društveni problem mnogo više nego ovaj klip .
Pešak je bahat i nadobudan, ali i vozač vozi 20 na sat, vidi ga i staje mu na pola metra od noge što je provokacija, umesto da trubne i krene u zaustalvljanje koji metar ranije. Baš bih voleo da vidim reakciju vas kojima je skočio tlak na ovog medveda kako biste reagovali da vam stane neko uz nogu bez trubljenja, a vozi sporo i vidi vas.

U sličnoj, tj. goroj situaciji sam video Zorana Kesića koji nije hteo da zatvori vrata od svog auta kojima je zatvorio saobraćaj u uskoj ulici, a video je da kola dolaze. Jedan stao i zatrubio, a Kesić isto ovako nasred ulice širi o ruke u fazonu "š`a je bilo?" i krenuo ka kolima, umesto da pritvori vrata i pusti kola da prođu. Samo Kesić je fin čovek s dobrim imidžom, a ovaj izgleda kao prototip iz "vidimo se u čitulji 2.deo", pa ga je lakše zamrzeti.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ralee » 31 Mar 2019, 13:20

McGruja je napisao:
31 Mar 2019, 12:49
HKS je napisao:Kako se ovi zakonodavci u BiH brinu o vozacima, da ih postede kvarova uvodi se euro 5, milina



https://www.nezavisne.com/automobili/au ... ora/525494

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Najzad nešto sto ima smisla
I sto je za dobrobit ljudi
Ne bih se slozio. Sve sto se uvozi je vec debelo za remont, a veci euro znaci samo skuplje popravke i vece probleme.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 31 Mar 2019, 13:45

starac vujadin je napisao:
31 Mar 2019, 12:58
Maniaxx nisi pogrešno razumeo. Nije ni ovaj u kolima cvećka. Ova cela priča ima smisla u ovoj temi samo u kontekstu komentara iz kojih se vidi neobjektivno sagledavanje događaja i agresija preko tastature, a to je ozbiljan društveni problem mnogo više nego ovaj klip .
Pešak je bahat i nadobudan, ali i vozač vozi 20 na sat, vidi ga i staje mu na pola metra od noge što je provokacija, umesto da trubne i krene u zaustalvljanje koji metar ranije. Baš bih voleo da vidim reakciju vas kojima je skočio tlak na ovog medveda kako biste reagovali da vam stane neko uz nogu bez trubljenja, a vozi sporo i vidi vas.

U sličnoj, tj. goroj situaciji sam video Zorana Kesića koji nije hteo da zatvori vrata od svog auta kojima je zatvorio saobraćaj u uskoj ulici, a video je da kola dolaze. Jedan stao i zatrubio, a Kesić isto ovako nasred ulice širi o ruke u fazonu "š`a je bilo?" i krenuo ka kolima, umesto da pritvori vrata i pusti kola da prođu. Samo Kesić je fin čovek s dobrim imidžom, a ovaj izgleda kao prototip iz "vidimo se u čitulji 2.deo", pa ga je lakše zamrzeti.
Stajali su i puno blize iako nikad u situaciji gde ja nisam imao pravo prevenstva. Bilo je i da nisu stajali pa "smo" izbegli situaciju samo zbog mene. Bilo je i 2 situacije gde je drugi hteo da uteruje pravdu fizicki pa se opet nista nije desilo. Bilo je i dve situacije kad su vatali na galamu dok nisu shvatili da sam ja glasniji. Nazalost govor sve manje resava situacije jer to podrazumeva da onaj drugi hoce da saslusa. Prirodna selekcija je ukinuta tako da ce budala biti sve vise, a takvi misle da se ceo svet vrti iskljucivo oko njih.

Kad bi ljudi pre svakog svog ucinjenog dela krenuli od teze kako bi meni bilo da sam u situaciji onog drugog, onda bi stvari bile drugacije, ali tako nesto je nemoguce kada se svet vrti oko tebe.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 31 Mar 2019, 21:28

Nemam šta pametno da napišem osim da nasilje radja nasilje. Ljudi su pukli s mozgom totalno i generalno, i u saobraćaju.
Sad zadnjih dana, vozim neke krševe, i vozim ko i inače što vozim....ali drugi vozači mi se redovno ubacuju na pola metra, izleću pred mene, blicaju da se sklonim itd.
Strpljenje nula, razuma ni na vidiku. Em se raspada država i njene institucije ,ali još gore je što se raspadamo kao društvo i kao ljudi.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8102
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 31 Mar 2019, 22:01

Mene isto urnišu kad vozim ćaletovog Yarisa sa PA tablama :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Xepoj87 » 31 Mar 2019, 22:55

Dakle, covek ga je isprovocirao sto mu je na sred ulice, stao previse blizu, dok je ovaj stao na sred ulice pesaka i pratio ga pogledom kako mu prilazi.
Onda mu preti da ce da ga udari, ali da, ovaj u autu je kriv, isprovocirao ga je i naravno, da mu je trubio sa metar, ovaj bi bio mirniji :kezo:
Dodatno, da se meni ovo na snimku desilo, ja bih mislio da ce rmpalija da me saceka da prodjem, ne bi mi ni palo na pamet da ce da izadje i stane na sred ulice i da ceka da vidi "da li imam muda da ga udarim", sto se da zakljuciti po njegovoj prvoj recenici "Sta je bilo, sta se kurcis?".
Najgore je sto pre nego sto je izasao na ulicu, on gleda auto kako mu izlazi i namerno krece, nije ovo da on nije video auto, pa izasao na ulicu, nego mu je svaki sekund cist izliv besa i bahacenja.

Normalan covek, cak i da mu se desi da se nekako nadje na sred ulice, izvinio bi se rukom i pozurio da predje.

Maniaxx, ti mislis da je u toj situaciji moj stav kretenski, ja mislim da je tvoj, to je skroz legit, ne znaci da ja mislim da si ti kreten zbog toga, daleko od toga :)

Kod mene je problem sto postoji mera do koje mogu da trpim sranja, pre nego sto krenu da uticu na mene.
Daleko od toga da sada na svako prepucavanje, ja reagujem izlazenjem i tucom, ali je to realan postupak u ovoj situaciji, gde mi neko namerno zakoraci na ulicu i zaustavi me, pa mi onda jos preti batinama.

Apsolutno se slazem sa Grujom i Zuzazu-om, i ako je moj nastup daleko agresivniji.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12404
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 31 Mar 2019, 23:00

Sta mislis, kako bi dinaroid reagovao na odmahivanje rukom? Imam ja jednog takvog drugara, breca se cesto a kad mu ga neko dohvati onda tuc muc.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 01 Apr 2019, 08:24

starac vujadin je napisao:
31 Mar 2019, 12:58
U sličnoj, tj. goroj situaciji sam video Zorana Kesića koji nije hteo da zatvori vrata od svog auta kojima je zatvorio saobraćaj u uskoj ulici, a video je da kola dolaze. Jedan stao i zatrubio, a Kesić isto ovako nasred ulice širi o ruke u fazonu "š`a je bilo?" i krenuo ka kolima, umesto da pritvori vrata i pusti kola da prođu. Samo Kesić je fin čovek s dobrim imidžom, a ovaj izgleda kao prototip iz "vidimo se u čitulji 2.deo", pa ga je lakše zamrzeti.
Ne znam šta je Kesić radio, ali da mi sviraju da se sklonim i zatvorim vrata dok vezujem pojas detetu i ja bih isto reagovao. Sačekaj malo majstore, par sekundi je u pitanju.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Apex » 01 Apr 2019, 09:02

Ralee je napisao:
McGruja je napisao:
31 Mar 2019, 12:49
HKS je napisao:Kako se ovi zakonodavci u BiH brinu o vozacima, da ih postede kvarova uvodi se euro 5, milina



https://www.nezavisne.com/automobili/au ... ora/525494

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Najzad nešto sto ima smisla
I sto je za dobrobit ljudi
Ne bih se slozio. Sve sto se uvozi je vec debelo za remont, a veci euro znaci samo skuplje popravke i vece probleme.
Pa to, može da bude i euro 10 kad je sve neispravno...

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3277
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 01 Apr 2019, 09:08

Da svi imamo plate od 800 evra pa naviše,ne bi svi bili napeti,zapeti kao puška da se potuku,u fazonu "šta me gledaš,ću te bijem!",skloni se da te ne zgazim,patriJota sam-čik me dirni.....
Stav većine (takođe i moj)ljudi koji su nekada bili u mom okruženju,a odskoro otišli u instranstvo...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 01 Apr 2019, 09:21

Heinz je napisao:
01 Apr 2019, 08:24
starac vujadin je napisao:
31 Mar 2019, 12:58
U sličnoj, tj. goroj situaciji sam video Zorana Kesića koji nije hteo da zatvori vrata od svog auta kojima je zatvorio saobraćaj u uskoj ulici, a video je da kola dolaze. Jedan stao i zatrubio, a Kesić isto ovako nasred ulice širi o ruke u fazonu "š`a je bilo?" i krenuo ka kolima, umesto da pritvori vrata i pusti kola da prođu. Samo Kesić je fin čovek s dobrim imidžom, a ovaj izgleda kao prototip iz "vidimo se u čitulji 2.deo", pa ga je lakše zamrzeti.
Ne znam šta je Kesić radio, ali da mi sviraju da se sklonim i zatvorim vrata dok vezujem pojas detetu i ja bih isto reagovao. Sačekaj malo majstore, par sekundi je u pitanju.
Nije bila takva situacija. Muljao je kese po zadnjem sedištu...i ljudi su bili strpljivi.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Apex » 01 Apr 2019, 09:40

srdjanyo je napisao:Da svi imamo plate od 800 evra pa naviše,ne bi svi bili napeti,zapeti kao puška da se potuku,u fazonu "šta me gledaš,ću te bijem!",skloni se da te ne zgazim,patriJota sam-čik me dirni.....
Stav većine (takođe i moj)ljudi koji su nekada bili u mom okruženju,a odskoro otišli u instranstvo...
Ima uticaja ali nije opravdanje. Prilično sam siguran da bi mi ostali stoka i kad bi imali pare, i to možda još veća.

Odgovori