Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv covid 19?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori

Da li cete primiti vakcinu protiv covid 19

Da
65
47%
Ne
25
18%
DA, ako bude neophodna za posao/putovanje
21
15%
MOŽDA, treba mi još informacija oko vrste i bezbednosti
28
20%

Ukupno glasova: 139

Korisnikov avatar
cozmo
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Re: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv covid 19?

Post od cozmo » 23 Feb 2021, 14:13

Velike politicke igre i oko fajzera i oko astrazeneke.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
ikac2000
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50
Garaža: C-Max 2018 1.0 125

Post od ikac2000 » 23 Feb 2021, 14:18

Najvaznije je da sve (transparentne) vakcine stite od najgoreg u vecini slucajeva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
cozmo
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Post od cozmo » 23 Feb 2021, 14:39

Evo studije iz Skotske:

Slika

Slika

Dakle, astrazeneka itekako stiti starije, jeste mozda malo slabija nego Fajzer, ali su ovi podaci odlicni. A nadam se da ce se kod nas odraditi studija za kinesku vakcinu, za koju je receno da isto ima ucinkovitost preko 79%.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... gging.html
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Xepoj87
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37

Post od Xepoj87 » 23 Feb 2021, 15:32

Usao sa caletom, niko me nista nije pitao...dobili cale, ja i komsija koji je dobio poziv za 10min posle caleta.

Nisam ni osetio kada mi je davala, a ni sada 2 sata kasnije, vec sam setao 2km i zdrao ko prase :)
Nema oznaka davanja uopste...primili smo AstraZeneca.
Ubod je malcice ispod mladeza, a ovo sto se vidi je sto je ona trljala vaticom krv.
Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012

Post od grujicd » 23 Feb 2021, 16:10

Dobro je. Nemoj samo da se sad opuštaš pre vremena. Znam da znaš, ali ako te sad zovu na žurku da možeš da kažeš "rekli mi na forumu - jok" :D

Korisnikov avatar
snork
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50

Post od snork » 23 Feb 2021, 17:11

Jeste off-topic, ali moram da napišem poruku o pronalasku radija, pošto se Tesle niste setili. :)

@nidza
@gazza

Aleksandr Popov je bio prvi koji je, korišćenjem Morzeovog telegrafskog koda, preneo poruku na daljinu putem radija. Guljelmo Markoni je bio prvi koji je napravio dovoljno snažan predajnik i osetljiv prijemnik da ovo uradi preko Atlantika, između Amerike i Evrope.

Radio je izumeo Nikola Tesla. Popov i Markoni ovo nisu poricali, i sa divljenjem su govorili o Tesli.

Tesla je bio krajnje nemaran kada je reč o komercijalnoj promociji i korišćenju svojih pronalazaka (nije ga mnogo zanimao novac, želeo je da radi "za dobrobit čovečanstva"). Ipak, to što je Markoni, zaslugom svoje mnogobrojne i bogate familije u Americi, postao svetski poznat kao "tvorac radija", uznemirilo je Teslu i tim povodom je pokrenuta i serija sudskih sporova. Konačnu presudu je doneo Vrhovni sud SAD, 1943, ali posle Tesline smrti. Presuda je u Teslinu korist.

Međutim, pošto Tesla nije imao direktnih naslednika, a njegova firma Tesla Electric je prestala da postoji (da nije oprostio dugove Westinghouse-u, drugačije bi bilo), nije imao ko da se bori za istinu. Markoni, čija firma postoji i danas, nastavila je da se bori naplatu korišćenja svojih patenata (posle sudske presude, nisu tvrdili da je predmet patenata radio kao takav, ali koristili su recimo termin "bežična telegrafija na velike daljine" i slične fraze.

U svesti "zapadnog sveta", Markoni je ostao zapamćen kao tvorac radija. Za Teslu šira javnost ni ne zna, a poznat je i cenjen samo delimično u stručnim krugovima. Ova nepravda nema veze sa politikom i stara je više od 100 godina. Kriv je najviše sam Tesla, koji je, koliko je bilo genijalan naučnik i pronalazač, toliko bio loš biznismen.

Američko (i de facto svetsko) udruženje inženjera elektrotehnike i elektronike (IEEE) je kroz istoriju imalo mnogobrojne diskusije, panele i konferencije na ovu temu. Zaključak je obično bio pomirljiv, tako da je raznim ljudima priznavao pronalazak različitih elemenata radio komunikacije. Ali ako je morala da se imenuje jedna osoba kao pronalazač - to je bio Tesla. Imao sam mnogo materijala na tu temu, u štampanoj formi. Ne sumnjam da sve to ima negde na internetu i skenirano. Poslednji pomen ove teme je bio pre neki dan, u jednom od nedeljnih/mesečnih IEEE newslettera. Profesorka istorije koja je napisala tekst je pomenula je samo Popova i Markonija. Ali su joj čitaoci (mahom elektro inženjeri) u komentarima objasnili neke stvari, doduše diskusija ovaj put nije otišla daleko koliko bi trebalo.

https://spectrum.ieee.org/tech-history/ ... andr-popov
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
ljuba
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: E200d

Post od ljuba » 23 Feb 2021, 17:22

Jel sada ovo veza Korona - 5G - radio - Tesla ? Onda nije offtopic :)

Korisnikov avatar
snork
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50

Post od snork » 23 Feb 2021, 17:42

To, to! Takođe i Teslino tajno oružje! :mrgreen: :D
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
H4wkeye
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Ford Fiesta MK6 1.25 16v DuraTEC

Post od H4wkeye » 23 Feb 2021, 17:48

Xepoj87 je napisao:
23 Feb 2021, 15:32
Usao sa caletom, niko me nista nije pitao...dobili cale, ja i komsija koji je dobio poziv za 10min posle caleta.

Nisam ni osetio kada mi je davala, a ni sada 2 sata kasnije, vec sam setao 2km i zdrao ko prase :)
Nema oznaka davanja uopste...primili smo AstraZeneca.
Ubod je malcice ispod mladeza, a ovo sto se vidi je sto je ona trljala vaticom krv.
Slika

Cale sad otisao, kaze isto Astra Zeneca daju.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Post od McGruja » 23 Feb 2021, 18:37

grujicd je napisao:Dobro je. Nemoj samo da se sad opuštaš pre vremena. Znam da znaš, ali ako te sad zovu na žurku da možeš da kažeš "rekli mi na forumu - jok" :D
Ovo je važno, ne razumem zašto prilikom prve vakcine se ne pružaju te informacije

Korisnikov avatar
Darko
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet

Post od Darko » 23 Feb 2021, 21:38

Korisnikov avatar
Xepoj87
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37

Post od Xepoj87 » 23 Feb 2021, 22:12

McGruja je napisao:
grujicd je napisao:Dobro je. Nemoj samo da se sad opuštaš pre vremena. Znam da znaš, ali ako te sad zovu na žurku da možeš da kažeš "rekli mi na forumu - jok" :D
Ovo je važno, ne razumem zašto prilikom prve vakcine se ne pružaju te informacije
Caletu rekli da ne pusi 7 dana, komsiji da sedi barem 15 minuta pre negp stp izadje napolie, a mene pitala da li boli, reko jok...hvala, dovidjenja.

Ja verujem da svako u ovoj temi zna da nije imunizovan pre druge, nije se bas malo pisalo :)

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

lami
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34

Post od lami » 23 Feb 2021, 22:19

Posle ruske beše treba izbegavati alkohol par dana uopšte, a duže vreme samo umereno konzumiranje.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
starac vujadin
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58

Post od starac vujadin » 24 Feb 2021, 00:17

Posle kubanske vakcine dolazi do porasta libida, pa mora da se ostane na Kubi još tri meseca da bi se ispratila reakcija.

Korisnikov avatar
Heinz
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8

Post od Heinz » 24 Feb 2021, 00:50

Napuni - isprazni vežba.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Odgovori