O kafama...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: O kafama...

Post od Gaginh0 » 07 Jul 2012, 18:15

A koliko kafe stavljate kad "zakuvavate" kafu?

Ja uvek stavim dve pune kafene kasicice, ali uvek dodam malo mleka sto da bi se brze malo razladila jer obicno negde zurim ujutro, sto zbog ukusa...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: O kafama...

Post od swemir » 07 Jul 2012, 18:16

Gaginh0 je napisao:Ja jos nisam naisao na losu Lavazza-u. Pijem duzu sa hladnim, a kad sam bio klinac sam se takodje proseravao sa slagom i glupostima.

Imam dosta drugara koji naruce duzu sa puno hladnog mleka i bla bla, da mogu pili bi iz lavora samo da je sto veca kafa. Meni to nema smisla. Duzu pijem do pola solje kafe i onda 1/4 mleka (govorim o standardnim Lavazza soljama).

bogami kad bi samo marka kafe znacila kvalitet... tu je bitno i ko je pravi, i na kojoj mashini...


pio sam prekisele lavazze, jer masina nije stelovana 6 godina, a takodje i prave je oni koji ne podese masinu

u italiji kazu, dobra kafa cini 3m makina, manual i :zbunjen: prevod ruke masina i sastojak kafa.. :kezo:

e sad kad sam bio u italiji deda koji je spremao je podesavao ujutru pola sata masinu prema spoljnom pritisku, gledao u stopericu koliko ce da melje i przi da ne bi preprzio, i na kraju bacio jedno cetiri pet prvih dok ne zagreje i ne podesi sve parametre...

To je bila kafa, za pamtiti, naravno kraca, sa penom, macciato i takve picajzle ukusa se srecu samo u italiji, gde se i pije najbolja kaffa...

edit-
ja tursku pijem samo iz fildzana, mala merica jer one bokale mi vredjaju tursku kafu :zbunjen:

znaci mala merica, sa jednom kasikom onako punom, :doubleup:

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6903
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: O kafama...

Post od blaugrana » 07 Jul 2012, 18:19

Ma znam za te zabarske fore :kezo:

Probao sam samo kratki espreso bez mleka, medjutim ne ide :jane:
U sustini najvise volim kad odem u neki lokal i kada dobijem kraci espeso i posebno bokalce sa mlekom, pa dolivam koliko mi treba

Kod onoga sto sam napisao da nisam vise hteo da pijem blato, mislio sam pod tim da odem negde na kafu, a sanker mi napravi kafu od vec procedjene kafe i jos nalije mleka punu solju :besan:

Imam u planu kupovinu espreso aparata, al' su za kvalitetnije cifre pozamasne :kuku:

Naravno, najomiljenija mi je Lavazza :oops:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: O kafama...

Post od Gaginh0 » 07 Jul 2012, 18:28

Evo sad sam napravio kafu po zuzazu-ovom receptu, i dobro izgleda i dobrog je ukusa, e sad mozda je to subjektivno, al jbg :D

Ja pravim tursku u legendarnoj Doncafe crvenij solji, koju svaka kuca u Srbiji ima :D

EDIT: gledao sam na TV emisiju o espresso kafama i znam da je marka kafe bitna, ali da ima jos dosta parametara kao sto su pecenje, mlevenje, pritisak, aparat... I jos su rekli da je najkvalitetniji espresso kraci do pola solje, a ako bas mora mleko onda kraci za hladnim mlekom. A da je najgora kombinacija duzi sa toplim mlekom...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2873
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: O kafama...

Post od Martin » 07 Jul 2012, 18:34

Coffe factrory je zakon!!!!! :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: O kafama...

Post od pedja » 07 Jul 2012, 19:14

MIslis na Caffe&Factory?

zuzazu
Postovi: 4610
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: O kafama...

Post od zuzazu » 07 Jul 2012, 19:14

Drago mi je da vam se svidja. :doubleup:
Na taj nacin je zaista jaca. E, sada, to sto su nase kafe s..nje - to je posebna prica. Ne moze od go...ta pita.

Inace, sve vece od fildzana je svetogrdje. To su budalastine.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: O kafama...

Post od NexT » 07 Jul 2012, 19:22

Ja u Bg pijem Nes, mucen, hladan. I leti i zimi.

Ponekad gajbi (obicno kad spremam ispite) popijem tursku, ali jacu i nikako sa secerom.

Mrzim kad vidim nekoga da pije kafu i sruci 3 kasicice secera u soljicu :o :uf:

Nes mi je onako... To gledam kao sok, obicno je pijem uvece (ujutru kad ustanem redovno kasnim negde)...

Kada sam sam u kolima i idem negde na put, uzmem kafe u limenkama...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10445
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: O kafama...

Post od sebekkg » 07 Jul 2012, 20:41

a koje mi kafice(ono X_u_1) preporucujete, ali da nije to gorko kao prava kafa, vec da je slatkasto. Davno sam probao neku, koja je imala ukus kao da je cokolada s mlekom, i maaaalom dozom kafe.
Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10593
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: O kafama...

Post od Sloba » 07 Jul 2012, 20:43

Probaj, ako nisi, zelenu Necafe Strong 3in1.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15146
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: O kafama...

Post od Kuzmanovic » 07 Jul 2012, 20:50

Od skoro sam poceo da pijem kafe. Prvo sam poceo da pijem hladan nes, ali sam onda video da dosta njih ne zna da napravi nes i sada pijem nes samo u kaficima gde vidim da imaju nescaffe aparat, nigde drugde. A u zadnje vreme produzeni espreso sa mlekom i obavezno natrpam secer. Jbg, obozavam slatko. :kezo:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10593
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: O kafama...

Post od Sloba » 07 Jul 2012, 20:57

Nes kafa je širok pojam. Neko voli Nes frape, a traži Nes kafu pa bude nezadovoljan jer je razvodnjena i nema čokoladni ukus. Ogromna je razlika između Classic i Gold varijante, a kamoli između vode i mleka. Puno leda uništi kafu posle par minuta, i.t.d. Meni leži Gold i kod Nesa i Jakobsa, a Classic radije izbegavam. Podsećaju me na Kavabon bombone, a njih nikada nisam voleo. :)

Kući imam Krupsov espreso aparat od 15 bara i kada se pronađe odgovarajuća kafa, može fin ugođaj da se napravi. Zvuči neskromno, ali tvrdim da se može napraviti bolja kafa od kafe kakva se služi u 50% kafića.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: O kafama...

Post od nuk » 07 Jul 2012, 21:15

Ja volim sve dobre kafe ali isto tako se grozim raznoraznih buckurisa po kaficima (kao na pr. onaj koji sam sinoc popio sa Dragvorlom kod mene u kraju).
Imam dva espresso aparata kuci ali ne mogu ni espresso da pijem stalno te cesto pijemo filter kafu, kupujemo amigo u metrou i od skoro, neku jakobs na koju sam slucajno naleteo na futoskoj pijaci a koja mi je bas legla po ukusu

TT post

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: O kafama...

Post od Paja » 07 Jul 2012, 22:07

:plusone: za amigo. Ja je koristim za espresso u kućnoj varijanti i jako sam zadovoljan.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10593
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: O kafama...

Post od Sloba » 07 Jul 2012, 22:10

Ni ja nisam napravio espreso par meseci, već pijem 3in1 i frape. Nekako mi više leže po vrućinama. Pre pola godine sam aktivirao aparat posle par godina stajanja, a sećam se kada je aparat kupljen, pio sam po dve-tri kafe dnevno, plus one što sam pio napolju. U poslednje vreme smo kupovali Hausbrandt, najviše nam je ležala, a ima je u Tempu. Ima u Pap Pavlovoj ulici specijalizovana prodavnica za kafu i imaju dobar izbor, ali šopaju sa cenama. Tamo uzimam samo sredsvo za čišćenje aparata.

Odgovori