Ulja i druga roba iz supermegahipermarketa?

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od Med » 03 Mar 2012, 11:20

Е сад на које си мислио, маслиново или сунцокретово?
Ја маслиново редовно узимам у Равним Котарима а ово обично где нађем :presrecan: :sreckovic: !!!

Нема ту разлике, знам да и сервиси узимају у мегасегагигамаркетима кад су акције или чим им је јефтиније.
Једино је немогућност избора, то ти је што ти је. А ја не желим да мењам. Скоро сам женина кола терао на
сервис и направио кардиналну грешку што ја нисам узео Selenia oil сам, што иначе радим. Овако сам питао мајстора и каже он-да, да, наравно, то сам сипао!
А јел ил није...не знам.

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od Miki » 03 Mar 2012, 12:07

NexT je napisao: A, secam se da su jedne zime Tigrove gume u Tempu bile skuplje nego u servisu sa sve montazom.
Jeste, one godine kada su po prvi put rekli da su zimske gume obavezne, pa na kraju ispadoše samo 2 na pogonskim točkovima.
Pođem u Tempo na Vilinim Vodama, isped vulkanizer, kaže mi da je kod njih jeftinije sa montažom, nego da kupim u radnji i donesem, ostavim kola da stave gume, odem u radnju, stvarno tako :o .
Što se tehnike tiče, ne znam, poslednje što sam kupovao bio je u jednom velikom lancu tehnike, prvo mi nisu dali garaciju i fiskalni, jer su robu doneli kući i samo ostavili uz napomenu da je sve OK. U međuvremenu se ispostavilo i da je uređaj u startu bio neispravan, ali bez garancije i fiskalnog sam mogao da se slikam.
Na kraju kada sam im pripretio tržišnom, odn. rekao da sam zvao Ministarstvo trgovine i dobio instrukcije od njihovog pravnika :D , garanicija i fiskalni račun je već sutra bio u poštanskom sandučiću.
Ali sam se natezao čitavu nedelju :glavomuzid: .
Treba uvek naručiti robu, preko interneta i platiti kad vam stigne u kuću i kad sve prekontrolišete.
Malo sam oftopikvao oko tehnike, ali nije loše znati, a što se tiče ulja, prepuštam to mehaničarima, nisam dosada kupovao ;) .
:back2topic: :mrgreen:
Slika Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ulja i druga roba iz supermegahipermarketa?

Post od nikaragva » 03 Mar 2012, 14:49

Dobro samo sam hteo da izdembatujemo malo, vise me zanimalo da roba ima poreklo. Kod ulja nema radi dugmic ne radi :) ili je to to ulje ili nije, nema tu mnogo filozofije.
Pretpostavljao sam da je tako, ali eto da vidim kakva su iskustva drugih. I racunam da ces pre kupiti falsh ulje u nekoj maloj specijalizovanoj prodavnici za auta, nego u super marketu, bas zbog te reputacije. Ovaj mali sutra moze da zatvori radnju i nikom nista. Posle dva meseca otvori cosak dalje drugu sa drugim imenom :) (nije da nisu radili ljudi) :d

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ulja i druga roba iz supermegahipermarketa?

Post od pedja » 03 Mar 2012, 15:15

Ne bih se bas slozio oko toga (da veliki teze mogu sebi dozvoliti falsh).
Secate se da je u jednom od lanaca prodavnica nadjeno meso kojem je istekao rok trajanja, tj u kojoj je prelepljivan rok sa novom etiketom? I sta im fali, jos uvek rade. Ako megamarket izgubi malo kupaca gubitak nije tako strasan, uvek dolaze novi. A i retko gube kupce, jer su jeftini, pa im cesto progledaju kroz prste (kao kod kineske robe). Recimo, kupis ulje i ono ne valja nicemu (izgubilo viskozitet, promenilo svojsta od neprikladnog cuvanja... proizvedeno pre 10 godina). Mozda ces reklamirati, mozda ne, ali ces opet ici u hipermarket, jer tamo imas povoljno da kupis jos 300 stvari (prehranu npr), ali neces vise kupovati ulje.
U specijalizovanoj prodavnici ti neces kupovati jos milion stvari uz ulje. Ako te izgube na ulju, televizoru i sl tesko da ces se ponovo vratiti. Recimo, ako te Tehnomanija (primer, naziv radnje nije bitan; mada su i oni relativno veliki) prevari za neki teh.proizvod, ubuduce ces verovatno kupovati na drugom mestu, za neki dinar manje ili vise, ali kod njih neces. Ako si zadovoljan, vrlo je verovatno da ces vremenom kod njih kupiti svu tehniku po kuci...

Male i specijalizovane prodavnice sebi ne smeju dozvoliti gubitak kupaca (ukoliko misle da opstanu, tj ako misle da ozbiljno posluju).

Primer:
Kupili ste pokvareno meso u mesari u kraju i u nekom hipermarketu.
Opljujete ih svim komsijama i prijateljima (zanemarujemo moc interneta).

Rezultat? Pa verovatno vecina komsija nece kupovati kod mesara "trovaca", ali ce opet vecina i dalje ici u hipermarket i kupovati sve i svasta, pored mesa koje hoce, a mozda i nece.

Dakle, suvise je raznolik asortiman, a cene povoljne (bar na prvi pogled), po megamarketima, da bi doziveli neki prevelik udarac od kritika nezadovoljnih. Mozda prestanes kupovati tehniku, ali autokozmetiku i hranu ces i dalje kupovati kod njih... Specijalizovane radnje to vec ne mogu sebi tek tako dozvoliti.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od Nemanja » 03 Mar 2012, 15:33

trojanac je napisao:
Nemanja je napisao:I ja imam nekako pogled da ti hipermarketi imaju "losiju" tehnicku robu i nekako me odvracaju od kupovine tih elektronski uredjaja. Pre bih kupio uredjaj uTehnomaniji, Gigatronu... iako je verovatno to sve slicno.
Još kad bi znao da Tehnomanija kupuje dosta robe od Metroa. :mrgreen:
Pa da, pretpostavio sam da je sve to isto.

Odgovori